10 SPOSOBÓW NA UDANY DZIEŃ

30 stycznia 2015 19:38 3 5001
SONY DSC

Dzisiaj mam zły dzień. Ostatni tydzień był masakryczny. Oby do piątku. Czy nie lepiej byłoby cieszyć się każdym dniem i czerpać z niego ile się da? Piątek czy wtorek? Jakie to ma znaczenie?

Kiedyś myślałem, że szczęście to cel który się zdobywa po jakimś czasie np. będę szczęśliwy jak będę zarabiał 10 000 zł miesięcznie, albo będę szczęśliwy jak pojadę na wakacje, ale w rzeczywistości zaczęło to wyglądać zupełnie inaczej. Jak już zdobyłem to czego tak mocno chciałem to nie było przy tym szczęścia. I wtedy uświadomiłem sobie, że szczęście to nie cel do którego się zmierza, lecz towarzysz który musi iść ze mną w drodze do celu. Inaczej cel nie będzie spełnieniem. Nie da się pojechać na urlop i być mega szczęśliwym człowiekiem jak przez pozostałą część roku było się przygnębionym smutasem.

Doszedłem do tego, że szczęście samo nie przyjdzie. Nie wygramy go na loterii i nie znajdziewy w kinder niespodziance. Trzeba nad nim pracować każdego dnia i pielęgnować jak najpiękniejszą różę. Nie mogłem pozwolić na to żeby mój dobry humor był tak rzadko. Dlatego opracowałem listę 10 sposobów na moje dobre samopoczucie. Trochę mi zajęło zanim wprowadziłem je w życie, ale jak to w końcu zrobiłem to efekt był nieziemski. Kiedyś na 30 dni miałem 25 dni złego nastroju, a teraz na 30 dni mam 28 dobrego. Rezultat robi wrażenie. Receptą na to wszystko okazały się takie banały o których wiedziałem dużo, dużo wcześniej, ale z lenistwa nie chciało mi się z tym nic zrobić. A zatem przejdźmy do konkretów. Oto magiczna 10 która pozwala mi być szczęśliwym praktycznie każdego dnia:

1. STRÓJ

DSC05520-horz

Zawsze bądź atrakcyjny dla innych. Jeśli nie czujesz się dobrze w tym co masz na sobie to nie będziesz pewny siebie. Nie zagadasz do dziewczyny i jedyne co będziesz chciał zrobić to jak najszybciej znaleźć się w miejscu gdzie nikt cię nie widzi. Naprawdę obsługa żelazka nie jest skomplikowaną sprawą.

2. WYGLĄD

1409592569026-horz

Jesteś wizytówką samego siebie. Jeśli masz przetłuszczone włosy, nieogoloną gębę czy masę syfów na twarzy to jak się prezentujesz? Jak niechluj – i tak będziesz odbierany przez innych. Wizyta u fryzjera czy użycie maszynki to naprawdę nic trudnego.

3. CO JESZ I JAK JESZ

jedzenie-horz

Jesteś tym co jesz. Jeżeli twój codzienny posiłek składa się z tłustej karkówki z pyrami i ogórkiem kiszonym, rzuconym byle jak na talerz to ciężko żebyś dobrze się po tym czuł. Każdy z nas poświęca masę czasu na konsumpcję w ciągu dnia i tylko od nas zależy czy to będzie obowiązkiem czy przyjemnością. Spróbuj ugotować sobie coś innego niż zawsze, najlepiej zdrowszego, ładnie przystroić, schludnie podać i delektować się tą chwilą.

4. SEN

sluchawki-do-spaniafdfs333

Siedzenie do późna przed kompem i spanie do południa wprowadza w bardzo dużą depresję. Doba nam ucieka, na nic nie mamy czasu i tylko się dołujemy tym, że nasze życie nie idzie w żadnym kierunku. O Boże to już 16? Gdzie ten dzień mi uciekł, nic dzisiaj już nie zrobię! – znacie to? Warto położyć się wcześniej i wstać o 7, żeby cieszyć się dłuższą dobą. 

5. LUDZIE WOKÓŁ CIEBIE

ludzie jakimi się otaczasz

„Wejdziesz we wrony to będziesz krakał tak jak one” – i to jest stara prawda jak świat. Jak twoje otoczenie cię przybija i nie pozwala rozwiać skrzydeł to zamień je na takie, które będzie cię wspierać i motywować do działania.

6. TROCHĘ RUCHU

17213677_m-665x309

W zdrowym ciele zdrowy duch. Po pierwsze twoje ciało nie będzie zasiedziałe i obwisłe, dzięki temu odzyskasz pewność siebie, a po drugie ruch wytwarza w naszym organizmie endorfiny. Zaczynając dzień od 30 minutowego joggingu nastroimy się pozytywnie na resztę dnia.

7. ROBIENIE TEGO CO SIĘ KOCHA

SONY DSC

Jeśli chodzisz do pracy, której nienawidzisz to nigdy nie będziesz szczęśliwy. Pochłania ona większość twojego dnia i wysysa cały optymizm. Nie męcz się w niej dłużej i zacznij robić to co kochasz, a każdy dzień będzie dawał ogrom radości! 

8. SPEŁNIENIE W ŻYCIU

1-horz

Życie jest twoje i odwlekanie swoich wszystkich marzeń na kiedyś jest najgorszą rzeczą jaką robimy. Wielokrotnie widziałem jak ludzie rezygnowali z siebie na rzecz drugiej osoby. Partner czy przyjaciel nie może cię ograniczać. Nie pozwól sobie na bycie więźniem w żadnej relacji. Bądź czasami egoistą i zrób coś dla siebie!

9. OD TEGO JAK ZACZYNASZ SWÓJ DZIEŃ

SONY DSC

Poranek jest początkiem dnia i od niego zależy jak się nastroisz. Jeśli zacznie się od zaspania i kłótni z dziewczyną to wątpię żeby był on udany. A jeśli zaczniesz go od dobrej kawy, kilku kartek książki z pozytywną energią, zdrowego śniadania i orzeźwiającego prysznica, to uwierz mi ale będzie wyglądał dużo lepiej.

10. PERFEKCJA FINANSOWA

polish money - zloty, banknotes and wallet on the table

Problemy z pieniędzmi są najczęstszym powodem do załamań. Życie z długami jest bardzo ciężkie. Wyniszcza to od środka i nie pozwala się niczym cieszyć. Zasada jest prosta: nie wydawaj więcej niż zarabiasz. Jeśli cię na to nie stać, to cię nie stać, nie myśl o tym że pożyczysz, a później oddasz. Być tzw. „PANEM” przez 5 minut to nie sztuka, sztuką jest nauczyć się gospodarowania swoimi finansami bez zaciągania żadnych długów. Jeśli nauczysz się żyć za tyle ile zarabiasz to nie będziesz się musiał niczym stresować. 

Powyższe punkty sprawdziłem na swoim własnym przykładzie i bardzo mi pomogły, dlatego dzielę się nimi z wami. Nie jest to jednak 100 % przepis na to żeby być w życiu szczęśliwym. Chciałem was zainspirować do tego że można, ale każdy jest kowalem swojego losu i powinien znaleźć swoje własne sposoby. Gorąco do tego zachęcam bo to, że coś się dzieje jest skutkiem, a nie przyczyną. Warto jest skupić się na tym drugim i to wyeliminować, żeby każdy dzień był fantastyczną przygodą.

Jestem ciekaw jakie są wasze sposoby na dobre samopoczucie. Napiszcie je proszę w komentarzach poniżej.

Pozdrawiam serdecznie :D 

 

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

3 comments on 10 SPOSOBÓW NA UDANY DZIEŃ

  1. Kamka pisze:

    Muzyka:) Dla każdego inna, potrafi w ciągu paru sekund poprwić nastrój:)

  2. delicia pisze:

    To, że ma ktoś ”masę syfów na twarzy” nie zawsze jest jego winą. Mam rozumieć, że osoby z trądzikiem prezentują się niechlujnie?

up