9 NAJLEPSZYCH APLIKACJI MOBILNYCH DO OBRÓBKI ZDJĘĆ

14 grudnia 2018 18:23 0 1620
miniomki_najlepsze_aplikacje_mobilne_do_obrobki_zdjec

“W czym obrabiasz zdjęcia?” pytacie często. Przeważnie w Lightroom, ale mam też kilka innych aplikacji, w których znajdziecie niecodzienne funkcje i efekty ;) Oto 9 aplikacji do obróbki zdjęć, których używam!

 1. LIGHTROOM

Top of the top. Numer 1 na rynku – jak na produkt od Adobe przystalo ;) Lightroom to profesjonalny program do edycji kolorów, to właśnie dzięki niemu można uzyskać soczyste kolory albo efekt jak z filmu… To w lightroomie zmienisz kolor nieba, dopasujesz poziom winietowania czy wyostrzysz detale. I to w kompresji niemal bezstratnej :-P Ale to, co lubię w nim najbardziej to wygodny pędzel, dzięki któremu możesz te wszystkie opisane wyżej funcje wykonać miejscowo!! Lightroom bezsprzecznie jest najlepszym dostępnym na rynku programem do obróbki zdjęć – na PC w wersji płatnej, ale w mobilnej całkowicie DARMOWY!! :D Już niebawem przybliżę Wam jak dokładnie obrabiam zdjęcia w tym programie ;)

 lightroom_miniomki_aplikacje_mobilne_do_obróbki_zdjęć

  1. SNAPSEED

Drugie, bardzo znane i cenione narzędzie. I nie dziwne, bo prezentuje szereg przydatnych funkcji, w tym kilka takich, których brak mi w Lightroomie: ręczna korekcja perspektywy, inteligentny pędzel “naprawiający zdjęcie” czy podwójna ekspozycja (nakładanie zdjęcia na zdjęcie). Na pochwałę zasługuje też wiele fantastycznych filtrów!

 1. VSCO

Trzeci spośród świętej trójcy – VSCO. Nie ma żadnych specyficznych fukncji, a to, co co da się w nim zrobić – da się też w szerszym zakresie w wyżej wymienionych aplikacjach. Ale dla mnie ma jedną, acz niezwykle przydatną zaletę – układ przypominający ten z Instagrama – 3 kolumny kwadratowych zdjęć ;) Dzięki temu, mogę łatwo sprawdzić, czy kolejne zdjęcie będzie pasować do feedu! Na pochwałę również zasługują piękne, acz niestety w większości płatne filtry.

vsco_miniomki_9_najlepszych_aplikacji_mobilnych_do_obróbki_zdjęć

 1. PIXALOOP

Moje ostatnie odkrycie!! To właśnie w Pixaloop stworzyłam animację imitującą ruch chmur czy wody :D Świetny efekt, prosta obsługa, minus jest taki, że aplikacja jest płatna…

  
 

  1. QUICKSHOT

Ten sam producent co powyżej, tylko funkcje trochę inne. Podstawe to rozmycie tła w portecie, a także wiele rodzajów nieba, które równie inteligentnie wtapiają się do linii horyzontu. Świetny efekt, choć ewidentnie brakuje mozliwości ręcznej korekcji, jak w przypadku bliźniaczej apki od animacji. Plus za przepiękne filtry i jednocześnie minus za cenę.

  1. COLORSTORY

Fantastyczne efekty specjalne, jak słoneczne flary, różnego rodzaju hologramy, neony, gradienty, tekstury, confetti. Niestety wszystkie płatne.

 

Processed with VSCO with m6 preset
   1. BOOMERANG

Wszystkim dobrze znana aplikacja do tworzenia, któtkich, zapętlających się animacji :D Nie do przecenienia. I darmowa!

 

   1. PERFECT365

Jeśli istnieje aplikacja, która potrafi zdziałać cuda to jest nią właśnie Perfect365. Aplikacja, w której zrobisz dosłownie wszystko ze swoją twarzą! Makijaż online na 356 dni w roku, z możliwością ręcznego dobierania wszystkich pomadek / cieni / róży / nawet fluidu. Możesz powiększyć usta, wybielić zęby, założyć kolorowe soczewki i “wyregulować brwi”. Zmiana fryzury a nawet kształtu twarzy to też nie problem :P Ja wielką fanką nie jestem, ale dodaję czasem kilka rzęs, jak nie zdąrzę dokleić sobie w rzeczywistości :D Haha :P

   1. KIRAKIRA+

Częsciej na instastories, ale na fotkach też fajnie wychodzi – efekt błyszczących gwiazdek :)

 


A jakich aplikacji Ty używasz? Podziel się z nami!

 

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

up