Co robić w tej Malezji??

1 grudnia 2016 20:42 1 3661
Malezja_Kuala_Lumpur_co_warto_atrakcje

Nie licząc lotu do Pekinu, nie mieliśmy żadnych biletów ani rezerwacji, nie mieliśmy też żadnego planu ani trasy na mapie. Zdecydowaliśmy się na spontan, toteż kupując bilety z Hongkongu braliśmy pod uwagę tylko najtańsze i koniecznie bezwizowe opcje. Wiecie, kwestia oszczędności i tak kupowanych na ostatnią chwilę biletów… Dlaczego nie zdecydowaliśmy się kupić ich wcześniej? O tym innym razem! W każdym razie… tak właśnie, przypadkowo, znaleźliśmy się w Malezji!!

Nie był to jakiś szczególny kraj, ani tym bardziej ten z listy marzeń, ale właściwie to czemu nie? Przecież chcemy odwiedzić wszystkie państwa! Tylko co robić w tej Malezji??

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (9) Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (2)

Koniecznie ODWIEDZIĆ BATU CAVES!! To piękna jaskinia – świątynia hinduistyczna, którą zamieszkują wredne, ale jakież słodkie małpki <3 My co prawda trafiliśmy na remont… ale nie ukrywam, że to właśnie na małpkach, a nie jaskini, zależało nam najbardziej!

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (3)

NAKARMIĆ PAPUŻKI W KL BIRD PARK!! Kolejne, jakże słodkie doświadczenie (no sorry, jestem tylko kobietą :P)! To wielki park, w którym większość ptaków przechadza sobie spokojnie chodnikami albo lata nad naszymi głowami. Te ptaki można karmić, można dotykać (o ile jaśnie pan Ptak będzie miał ochotę i da przyzwolenie), można też wiele się nauczyć (np. podejrzeć sobie kurzy inkubator, jak się z jajek kurki robią :D). Jak dla mnie bomba!

PS. Ach, no i siebie nakarmić można! W towarzystwie egzotycznych okazów :O

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (7)

ZJEŚĆ LOKALNIE! Kuchnia malezyjska dupy nie urywa, ale warto dla odmiany otworzyć się na nowe smaki! ROTI CANAI (po lewej, danie na górze) to naprawdę smaczny, syty i bardzo tani placek z ostrymi sosami. Jak dla mnie (i Lubego tymbardziej) – numer jeden w Malezji. Najbardziej znany NASI LEMAK (po prawej) nie zrobił na nas żadnego wrażenia, ale pewnie dlatego, że w opcji “wegetariańskiej” zostaje po prostu okrojony z połowy swoich składników… To w sumie jak z większością malezjskich dań. One są z natury bardzo mięsne i często rybne, niewielki tu udział dań stricte wegetariańskich. Takie oczywiście też są – i to cholernie smaczne – ale u Hindusów, a to już indyjskie…

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (8)

WYTATUOWAĆ SIĘ! MEHENDI to rodzaj naturalnego tatuażu z henny, niezwykle popularny pośród hinduistycznej części Malezyjczyków. Podobno przynosi szczęście i błogosławieństwo, ale istnieją pewne zasady co do ich malowania – np. ja, panna, mogę wytatuować sobie tylko jedną rękę… Obie są dozwolone tylko w przypadku mężatek!!

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (4)

ZOBACZYĆ PETRONAS TOWER! Naprawdę chcieliśmy… Tylko jechać nam się nie chciało… Wiecie, hotel daleko, na uboczu, trzeba się było tarabanić na dworzec, a potem z przesiadką do centrum… Ostatecznie wygrał basen bo…

DCIM111GOPRO

POCHILLOWAĆ! Malezja to przede wszystkim piękna – gorąca i słoneczna – pogoda. Idealna na plażing, smażing i chociaż plaży w pobliżu nie ma – są baseny! Niektóre naprawdę z imponującymi widokami!!

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (5)

I NIGDY NIE ZAPOMINAĆ, ŻE TO KRAJ ISLAMSKI! Tak moi Drodzy! Malezja to kraj muzułmanów i muzułmanek i my chyba pierwszy raz mieliśmy okazję być w takim kraju na własną rękę. Absolutnie wyrzućcie z głowy wszystkie stereotypy i obawy – Malezja jest krajem bezpiecznym, bardzo przyjaznym, otwartym i gościnnym. Aczkolwiek picie alkoholu czy półnagie ciało nie jest powszechnie akceptowane, a wręcz stanowi obrazę dla majestatu Allaha – należy mieć to na względzie. No chyba, że chcecie się przekonać, jak to z tą kwestią bezpieczeństwa jest… :D

Czy coś jeszcze? To Wy mi powiedzcie! Jeśli macie jakieś super miejscówki w Malezji warte odwiedzenia, jeśli robiliście coś, co jest godne polecenia – podzielcie się tym razem z nami w komentarzach!!

Malezja_Kuala_Lumpur_atrakcje_co_warto_przewodnik (6)

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to Co robić w tej Malezji??

  1. O jak Wam zazdroszczę! Malezja jest na mojej top liście, ale do realizacji planu jeszcze ho ho. Robicie przepiękne zdjęcia, aż przyjemnie patrzeć. Będę wpadać:) Pozdrawiam!

up