CO WARTO W LUBLINIE? 10 ATRAKCJI NA WEEKEND [+NIESPODZIANKA]

17 czerwca 2018 19:55 0 1657
Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (7)

Piękne, wąskie uliczki, kolorowe kamieniczki, urokliwe widoczki i królujący nad tym wszystkim – słynący ze swojej szpetności – Zamek. Lokalne przysmaki, nietypowy festiwal i duma Lubelszczyzny… Poznaj dzisiaj LUBLIN oczami lokalsów i wygraj weekend w tym pięknym mieście!!

Lublin – stolica Polski B” powiadają. Nasz kozi gród o przeszło 800-letniej historii. Miasto kluczowe dla historii naszego kraju… To właśnie tu podpisano Unię Lubelską tworząc z Litwą jeden kraj! Lublin ma na swoim koncie najazdy kozackie, potop szwedzki, epidemię dżumy, zabory rosyjskie, ba! był nawet stolicą kraju przez krótką chwilę czasu – pierwszy raz w 1918r, drugi pod koniec II wojny światowej! Ajj ma ten nasz Lublin przeszłość bogatą przeszłość co? Zresztą nie tylko przeszłość i historię ma bogatą – kulturę również.  Lubelska Noc Kultury czy Carnaval Sztukmistrzów to już wydarzenia skali międzynarodowej! Ogólnoświatowo jest również znane lubelskie piwo Perła! I my dzisiaj – razem z marką Perła – chcielibyśmy Cię zaprosić na podróż po naszym wspaniałym mieście! Odkryjemy wspólnie zakątki Starego Miasta i podpowiemy Ci co warto zrobić, zobaczyć i zjeść będąc w Lublinie ;)  A potem… ZAPROSIMY CIĘ NA WEEKEND byś zobaczył to na własne oczy!! Bo razem z marką Perła mamy dla Was specjalną niespodziankę… Ale o tym za chwilę :P ;)

LUBLIN – 10 ATRAKCJI NA WEEKEND

Trzeba przyznać, że atrakcji w Lublinie jest naprawdę sporo. Ciężko jest je zwiedzić w jeden weekend – więc umówmy się, że dzisiaj skupiamy się na wizytówce i esencji Lublina – Starym Mieście :D :-P

1. Zobacz Carnaval Sztukmistrzów

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (6)

Najlepszy czas na zwiedzanie Lublina to zdecydowanie okres od połowy Maja [Lubelska Noc Kultury] do końca Lipca [Carnaval Sztukmistrzów] – z naciskiem na to ostatnie. Miasto stroi się wtedy i upiększa, szokując nie tylko turystów – ale i mieszkańców Lublina! Co rok inny wystrój, inne atrakcje, niemal każda ulica czymś zaskakuje! “Najsmaczniejszy” jest jednak deser serwowany na samym końcu – Carnaval Sztukmistrzów – impreza iście światowego formatu! Ściąga artystów z całego świata i blisko 150 000 widzów!! Miasto na 3 dni zamienia się w jeden wielki cyrk! Są akrobaci, kuglarze, iluzjoniści, można oglądać zjawiskowe popisy slackline’rów a nawet spróbować swoich sił samemu! W tym roku wypada 26-29 lipca ;)

2. Zgub się w uliczkach Starego Miasta

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (9)

Lubelskie Stare Miasto jest wyjątkowo klimatyczne. Wąskie uliczki, stare kamieniczki, ukryte korytarze i bogato zdobione fasady. Na lewym zdjęciu Brama Krakowska z XIVw – wizytówka Lublina. Choć nieopodal znajdziecie drugą, równie starą – Bramę Grodzką :D Warto pobłądzić, odkryć stare, wewnętrzne dziedzińce, trafić na Plac Po Farze i delektować się widokiem…

3. Spróbuj prawdziwego (lubelskiego!) Cebularza

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (5)

Cebularz to lokalna specjalność Lublina, odziedziczona w spadku po Żydach, których było tu przed wojną mnóstwo! Blisko 40% wszystkich mieszkańców miasta :O Dziś pozostała już po nich tylko ta cebulowa pizza…  I powiedzenie – Lubelaki Cebulaki :P

4. Poznaj legendę o Czarciej Łapie [Zamek Lubelski]

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (8)

Lubelski Zamek. Znany ze swojej wyjątkowej szpetności i nietypowego przeznaczenia – w trakcie zaborów i we wczesnym PRLu służył jako więzienie!! To w nim można podziwiać słynną Kaplicę Trójcy Świętej z pięknymi, zabytkowymi freskami, tak jak i słynny stół z wypaloną ręką diabła… Pochodzi z 1638r i legenda głosi, że… eee nie będę psuć Wam tej atrakcji!! Legendę o Czarciej Łapie musisz poznać sam!

5. Podziwiaj panoramę miasta

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (2)

Nie ma udanego zwiedzania bez fotki na punkcie widokowym! Panoramę miasta Lublin najlepiej oglądać z zamkowej Baszty (na zdjęciu) albo z Wieży Trynitarskiej (widoczna na zdjęciu głównym).

6. Zjedz gofra na Wzgórzu Zamkowym

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (3)

Lokalna klasyka gatunku. Sam zobaczysz ;)

7. Spróbuj lokalnego piwa w designerskiej oprawie!

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (15)

Mówią, że Perła to duma Lubelszczyzny. Nie wiem, mnie do tego chmielowego trunku nie przekonali :D, ale jeśli Ty lubisz strzelić sobie zimne piwko to koniecznie powinieneś spróbować naszego lokalnego specjału! Najlepiej w designerskiej, Perłowej Pijalni Piwa – powali Cię swoim wyglądem!

8. Zwiedź Podziemia Browarów Perła

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (15)

Skoro już wiesz jak smakuje Perła, możesz się też dowiedzieć jak jest produkowana. Podziemia Browaru Perła oferują wycieczki po zmodernizowanym, dawnym klasztorze – w którym, w latach 1846-2001 produkowano piwo!! Aktualnie przekształcone na trasę zwiedzania – oczywiście z degustacją w cenie :D

9. Wpadnij na drinka do Radości

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (10)

Bo Radość jest większa, gdy masz ją z kim dzielić ;) Klub, muzyka, drinki, imprezy nad basenem albo smażenie kiełbasek nad ogniskiem – zabaw się niczym rodowity Lublinianin!

10. Obejrzyj darmowy seans pod chmurką w Letnim Kinie Perła

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (14)

Zmęczony po całym dniu exploracji? Odpocznij przy seansie pod chmurką, w letnim Kinie Perła. Seansy są absolutnie za free, od Środy do Niedzieli! Pełny program tegorocznych seansów znajdziesz > tu <.

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (13)

#KONKURS Wygraj weekend w Lublinie!

A teraz obiecana niespodzianka :D Razem z Browary Perła – które są sponsorem dzisiejszego posta – chcielibyśmy zaprosić Was do Lublina i przygotowaliśmy szybki konkurs, w którym możecie wygrać 3-dniowy pobyt (2 noclegi) dla 2 osób w Apartamentach Perła, wraz ze zwiedzaniem Podziemi Browarów Perła, degustacją piwa i voucherem o wartości 100zł do Perłowej Pijalni Piwa! Wystarczy tylko, że napiszesz z kim i dlaczego właśnie z tą osobą chciałbyś zwiedzić Lublin (pod ostatnim zdjęciem > na instagramie < albo > facebooku < )! Macie czas do Czwartku – 21.06 (godziny 23.59). Autor najciekawszej odpowiedzi zgarnia wszystko!

Lublin_Perla_na_weekend_gdzie_wyjechac_Polska (11)

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

up