Nieodbyta rozmowa

2 listopada 2015 20:13 0 2057
_DSC4665

Nie jest mi łatwo pisać te słowa. Wylałem masę łez i przeszedłem emocjonalną wędrówkę do przeszłości. Zrobiłem to specjalnie dla Ciebie, proszę nie pozwól żeby to poszło na marne.

Parę dni temu minęło 5 lat od śmierci mojego ojca i dopiero teraz mogę otwarcie o tym napisać. Cierpiałem przez wszystkie te lata i cierpię do dzisiaj. Ciągłe zgrzyty, żale i pretensje. Brak rozmowy i tłumienie wszystkiego w sobie. Chciałem z nim to wszystko wyjaśnić, ale nikt nie mógł wyciągnąć pierwszy ręki. Odwlekałem to, bo myślałem że mam jeszcze dużo czasu. Byłem zbyt dumny i zbyt głupi żeby to zrobić.  

Za życia nienawidziłem swojego ojca i nie chciałem mieć z nim nic wspólnego – nie było go przy mnie przez większość mojego życia. Nie chciałem z nim rozmawiać. Olewałem go i uciakałem oby dalej. Ale tak naprawdę w głębi duszy brakowało mi go. Pragnąłem z nim pogadać, pojechać na ryby, obejrzeć mecz czy zrobić cokolwiek innego. Tysiące razy układałem w głowie scenariusze naszych wspólnych wypadów. Kochałem go, ale zrozumiałem to dopiero jak odszedł. Miłość była przytłumiona nienawiścią, a jak umarł to dotarło do mnie, że i tak nic już nie zmienię. Jego nie ma i nigdy więcej się nie zobaczymy. Gdy to do mnie dotarło to pojawiła się miłość i wielki ból.

Gdybym miał taką moc i mógłbym cofnąć czas to nie przejmował bym się tymi wszystkimi pierdołami. Dumę schował bym do kieszeni, nie chciał bym mu nic udowadniać tylko zebrał bym się do tej ciężkiej rozmowy i z nim to wszystko wyjaśnił. Powiedział bym mu wszystko co leży mi na sercu, co mnie boli i jaki mam do niego żal. Wysłuchał bym jego zdania, a na koniec bym go przytulił i przybił męską piątkę mówiąc: „Ojciec dziękuję Ci za tą rozmowę. Zamknijmy ten stary rozdział i stwórzmy nowy, w którym będziemy najlepszym ojcem i synem na świecie. Dwóch najlepszych kumpli: JA I TY!”  

Jeśli masz ojca, matkę, przyjaciela czy kogokolwiek innego z kim się nie odzywasz albo go unikasz, a w głębi duszy siedzi w Tobie jakaś niewyjaśniona sprawa to proszę Cię nie zwlekaj. Nie wiesz czy jutro nie odejdzie i nigdy już nie będziecie mieli okazji porozmawiać. Uwierz mi, że nie wybaczysz sobie tego do końca życia. Będziesz miał do siebie ogromny żal, że tyle zwlekałeś i będziesz zajebiście cierpiał, bo tak bardzo będziesz tego chciał, ale i tak już nic nie będziesz mógł zrobić. Ta bezsilność nie pozwoli Ci żyć. Nie będziesz mógł zasnąć, ani myśleć o niczym innym. Przez pierwszych parę miesięcy tylko to będzie w Twojej głowie. Będziesz chodził na grób jak pojebany każdego dnia łudząc się, że porozmawiacie, będziesz miał wrażenie, że jedzie obok ciebie w autobusie, że idzie ulicą i w Twojej głowie będą się tworzyć okazje do rozmowy których tak naprawdę nigdy nie będzie. Co noc będzie Ci się śnił sen w którym rozmawiacie i wszystko sobie wyjaśniacie, ale na koniec będziesz się budził i płakał do poduszki, że to nie jest prawdą. Proszę Cię mój Drogi Czytelniku nie pozwól na to. Nie zrób tego błędu co ja.  

2

Nie warto się kłócić, sprzeczać czy nie odzywać przez długie lata. Nie z bliskimi którzy i tak mimo wszystko będą w naszym życiu. Twoja matka była alkoholiczką? Jesteś adoptowana i niechcesz znać swoich rodziców? Uwierz mi, że za tą warstwą nienawiści i złości kryje się całkiem inne uczucie. Nie jesteś w stanie go poczuć, poczujesz je dopiero jak stracisz tą osobę. Pamiętaj! Medal ma zawsze dwie strony.

Przeżyłem piekło z samym sobą. Przeszedłem przez śmierć ojca mając 17 lat i dzisiaj wykładam karty na stół, abyś Ty nie musiał tak cierpieć jak ja. Bądź świadomy swoich życiowych decyzji i nie pozwól na przypadek. Uwierz mi na słowo, że jak to zrobisz to będziesz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Ja za taką rozmowę oddał bym wszystko, ale niestety ja już nie mogę. Ja już tego nie zrobię, nawet jak bym chciał, ale Ty możesz i zrób to! Nie odwlekaj tego, weź telefon zadzwoń i powiedz mu to co czujesz, wylej z siebie wszystko co leży Ci na sercu. Nie planuj tego, nie myśl jak wypadniesz tylko wylej to z siebie. Później przyjdzie czas na resztę, ale zrób ten pierwszy krok! Nie czekaj, zrób to! Teraz!  

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

up