TOP 10 PLAŻ NA TENERYFIE

10 maja 2018 17:09 3 1917
Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze (1)

Po co się jedzie na ciepłą wyspę? Niewątpliwie po to, ażeby wygrzać tyłeczek na cieplutkiej plaży i złapać trochę Słońca  :-D Pytanie tylko… GDZIE?! Na Teneryfie jest przecież ponad 100 plaż(!!), i choć sami zwiedzamy je od lat – nadal nie udało się nam zobaczyć ich wszystkich! Co więc macie począć Wy – przeważnie kilku-, kilkunastodniowi urlopowicze?! Gdzie się udać? Gdzie opalać? Co zobaczyć? Postanowiliśmy ułatwić Wam sprawę i przygotować nasze TOP 10 ulubionych plaż na Teneryfie!!

.

10. Playa El Puertito
Niezbyt znana i niekoniecznie ładna (ale i nie brzydka :-P ) plaża. Natomiast można tam znaleźć żółwie. Podobno… Nam się niestety nie udało, ale i tak było ciekawie. Bowiem tylko tam widzieliśmy wydrążone w skałach całe mieszkania!! Poza tym miejsce sprzyja hipisom, campowiczom i… jeżowcom  8-O

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze (4)

 9. Playa de los Guios
Piękny widok na klify Los Gigantes, plaża mięciutka, ale malutka. Niestety.

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze_Los_Gigantes

 8. Playa San Marcos
Czyli ta plaża nieopodal nas. Jest naprawdę ładną plażą, osadzoną pomiędzy wielkimi klifami, w zatoczce, osłonięta od wiatrów. Czarna, piaszczysto-kamienista, idealna dla body-boarderów, acz niestety niewielka. Jest kilka knajpek. + Zachody Słońca na klifie   8-)

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze (2)

 7. Playa El Medano i Playa La Tejita
Obie plaże to tak naprawdę jedna plaża – tyle, że przedzielona niewielką górą. Górką właściwie. Z lewej – El Medano – idealna miejscówka do wind- i kitesurfingu, choć bywa tłoczna. Z prawej – La Tejita – przepiękna, piaszczysta plaża o czerwonawym zabarwieniu. Na samą górkę [Montana Roja] można się wspiąć i podziwiać panoramę. Wszystko brzmi idealnie, tylko… ten wiatr  :-? Jest zawsze i zawsze silny – zrywa czapki z głów! I niestety odbiera przyjemność z wypoczynku  :-?

Processed with VSCO with m6 preset

 6. Playa Punta de Teno
Śmiało mogę powiedzieć, że to jeden z najpiękniejszych widoków na wyspie! Koniecznie wart odwiedzenia!! Niestety sama plaża mało praktyczna ze względu na silnie wiejące tam niemal zawsze wiatry  :-(

Processed with VSCO with m6 preset

 5. Playa Bollullo
Ukryta w zatoczce nieopodal Puerto de la Cruz, piękna, piaszczysta, czarna, z pięknymi skałami wystającymi z wody. I przeważnie prawie pusta! Słońce niestety szybko się tutaj chowa, a dojazd bezpośredni jest niemożliwy. Trzeba się przespacerować przez plantację bananów!

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze_Playa_Bollullo

4.Playa Jardin
Wielka, czarna, piaszczysta i z palmami! Z pięknym widokiem na Punta Brava a nawet z zachodami słońca! Jest fenomenalna, ale tylko pod warunkiem, że odwiedzi się ją w pochmurny dzień albo o wschodzie słońca  ;-) Dlaczego? Bo tylko wtedy nie ma na niej dziesiątek tysięcy turystów…

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze_Playa_Jardin_Puerto

3. Playa Vistas
To najbardziej turystyczna plaża, jaka istnieje na wyspie. Sztuczna, zawsze pełna rozwrzeszczanych dzieci, święcących cyckami emerytek i sprzedających badziewia Murzynów*. Mnóstwo tu restauracji, straganów i sklepików. Aż można się porzygać od nadmiaru komercyjnych atrakcji  :-? A jednak… Mięciutki piasek, spokojna woda, wielgaśne rozmiary [idealne np do treningów!] oraz możliwość oglądania zachodów słońca kuszą każdego. To właśnie to miejsce, które potrafi być oblane słońcem nawet wtedy, kiedy całość wyspy okrywają chmury… To miejsce to jest tzw. pewniak. I właśnie dlatego zasługuje na 3 miejsce!
* W naszym słowniku słowo Murzyn nie ma nacechowania perojatywnego. Jest po prostu synonimem słowa Czarnoskóry.

Processed with VSCO with m6 preset

2.Playa Las Teresitas
Na tę plażę piasek przywieziono podobno z samej Sahary! Jest więc ona w 100% sztuczna, ale trzeba przyznać, że fantastycznie zaprojektowana! Żółciutki, mięciutki piasek, obsadzony palmami i drzewami, w których cieniu można się skryć przed naprawdę silnymi promieniami Słońca. Woda spokojna, niemal w bezruchu – bo otoczona solidnym wałem. Na miejscu parę barów, sezonowo food trucków. A na górze… Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na wyspie!!

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze (3)

1. Playa Benijo

Być może Was rozczaruję… ale nie znajdziecie tu mięciutkiego piasku, na którym można by rozłożyć ręczniczek do opalania, ani tym bardziej nie jest to plaża zalecana do kąpieli, bo fale na otwartym oceanie mają nadludzko silną moc i wciągają człowieka w ułamku sekundy pod wodę! Największym jednak niebezpieczeństwem są osuwające się kamienie z dotkniętych erozją gór… A mimo to jest to nasza ulubiona plaża, bo nie dość, że w porównaniu do pozostałych jest niemal zawsze pusta, to jeszcze nigdzie indziej na wyspie nie ma tak spektakularnych zachodów słońca!!

Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze_Playa_Benijo Teneryfa_Wyspy_Kanaryjskie_top_10_plaz_plaze_najpiekniejsze_plaze_Playa_Benijo_2

Mam nadzieję, że pomogłam ;)
A jeśli już byliście na Teneryfie to koniecznie napiszcie w komentarzu która plaża podobała się Wam najbardziej i dlaczego!! :D

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

3 comments on TOP 10 PLAŻ NA TENERYFIE

  1. Kamila pisze:

    Świetna relacja!

  2. Kacper pisze:

    W tym roku wybieram się na Teneryfę i już się nie mogę doczekać, dużo przydatnych informacji , na pewno będę wracał na tego bloga:) Szukam właśnie jakichś ciekawostek na temat Teneryfy i widzę, że dobrze trafiłem. Planuję odwiedzić jak najwięcej miejsc, w tym plaż , ale nie cały dzień leżeć na słońcu, tylko coś faktycznie zwiedzić.

  3. Kata pisze:

    Na Waszym blogu zawsze jest coś niesamowitego! W tym roku myślałam o wyjeździe na Teneryfę, ale niestety wstępnie musiałam zrezygnować. Dzięki za fotki, które na 100% mnie zmobilizują do wyjazdu.

up