Wycieczka po Sharmie

8 grudnia 2013 19:50 0 2626
SONY DSC

Sharm el Sheikh, zwane potocznie Perłą Egiptu to miasto stworzone specjalnie dla turystów. Odizolowane od egipskiej biedy, wyzwolone od wizy turystycznej i położone na najbardziej malowniczych wybrzeżach morza czerwonego. Nie brak tu atrakcji począwszy od wykorzystania darów natury a na zmyślnym umyśle człowieka kończąc. Miejsce idealne na błogi wypoczynek zarówno dla leniuchów jak i ludzi aktywnych. Dzisiaj pokażę Wam osławione dzielnice Sharmu i przyjemności, które się za nimi kryją.

Na początek Old Market, czyli jak zapewne wiecie Stary Rynek. Nie nastawiajcie się jednak, że zobaczycie kolebkę miasta bo jest to jedynie twór komercyjny, stworzony, podobnie jak miasto zaledwie pół dekady temu. Nie znajdziecie więc tu historii ale zapewne poznacie kulturę. Old Market zaprojektowany został bowiem w stylu typowo egipskim i zagospodarowany „typowo” egipskim targowiskiem. Znajdziemy tu zioła, biżuterię, ubrania, pamiątki i wiele innych mniej lub bardziej lokalnych produktów a miłośnicy kuchni mogą poznać tutejsze smaki. Jako przygodę możecie potraktować okolicznego fryzjera czy rzeźnika. Pamiętajcie jednak, że sprzedawcy są bardzo sprytni i nie wiedzieć kiedy potrafią wcisnąć nam wiele bezużytecznego badziewia za które przepłacamy średnio 50% ceny. Zatem warto się targować!

Jeśli zmęczą Cię zakupy to proponuję Ci relaks w luksusowej dzielnicy Naama Bay. Możecie przespacerować się promenadą, odpocząć na publicznej plaży, posilić się w jednym z licznych punktów gastronomicznych serwujących dania z najróżniejszych zakątków świata lub odprężyć się w ktorymś z Shisha barów. Po zmroku zaszalejcie w klubie nocnym (polecamy Pasha i Little Buddha) lub wybierzcie repertuar z tańcem brzucha w roli głównej. A jeśli zajdzie potrzeba to właśnie tutaj znajdziecie Carrefoura i spore centrum handlowe.

Hadaba to dzielnica administracyjno-hotelowa. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się najwięcej hoteli (również nasz Dreams Beach Resort) i najpiękniejsze według nas klify. Znajdziemy tu też jedyne w mieście Delfinarium, gdzie można popływać z delfinami! Ta przyjemność niestety słono kosztuje – coś koło 120$ za 15min. Nas to niestety ominęło. Możecie odwiedzić też Aquapark czy baśniowy kompleks Alf Leila Wa Leila (pol. „Baśń z tysiąca i jednej nocy”) gdzie zobaczycie pokazy tańca brzucha czy taniec derwisza. Modem z internetem zakupicie w tutejszym Il Mercato.

Warto też wspomnieć o Shark Bay, gdzie niestety osobiście nie dotarliśmy z braku czasu i pieniędzy :P Dzielnica ta jest położona nieopodal lotniska i obfituje w atrakcje handlowo – rozrywkowe (w kompleksie Soho) i fenomenalną podobno plaże nad zatoką. Mimo nazwy rekinów tu nie uświadczysz, ale zatoka kusi wspaniałymi rafami i bogactwem kolorowych rybek. Warty odwiedzenia jest zapewne lodowy bar i lodowisko jako ciekawostka pośrodku pustyni :)

 

OLD MARKET

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC

NAAMA BAY

SONY DSC

SONY DSCSONY DSC

SONY DSC

SONY DSCSONY DSC

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

up