Egipt – atrakcje. 10 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Egipcie!

9 grudnia 2013 20:22 2 6564
Egipt atrakcje

Egipt – atrakcje. Co warto zobaczyć i czego spróbować, aby zapewnić sobie niezapomniane przeżycia? Oto 10 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Egipcie!

Egipt – atrakcje:

1. Podbić pustynię na quadach

To fantastyczne przeżycie dla każdego – małego lub dużego, z większym lub mniejszym impetem. Więcej na ten temat pisał Damien w poście Wędrówka przez pustynię.

2. Przyjarać z sziszy

Sziszę w Egipcie pali się dosłownie wszędzie i jest ona ważnym elementem społecznym tego narodu, więc żeby poznać dogłębnie tę kulturę nie obędzie się bez spróbowania. Ale bez obaw, nie pali się w niej czystego tytoniu ale melasę – mieszankę z przetworzonych owoców, syropu owocowego i odrobiny nikotyny.

3. Poznać miejscowego

Kulturę trzeba poznawać od postaw i u źródeł. 

4. Zrobić się na czekoladkę

Grzechem byłoby się nie opalić w kraju, gdzie słońce świeci przez cały rok a temperatura nie spada poniżej 20°C

5. Zaliczyć Maca

Tak, tak Mac jest wszędzie, ale tylko w Egipcie zjesz McArabia Chicken! 

6. Zasmakować egipskiej jazdy taksówką

Samochód w Egipcie ma mieć sprawny silnik, klakson, hamulce, klakson, światła, klakson… Poza tym panuje pełna samowolka, lekceważenie przepisów a nawet jazda bez świateł w środku nocy! I o ile kierowcom samodzielną podróż odradzamy, o tyle jazda taksówką okazuje się niesamowitą przygodą – z „tańczącymi” kierowcami i orientalną muzyką w tle.

7. Dosiąść wielbłąda

czy jak kto woli egyptian Ferrari! Bezsprzecznie must do!

8. Zobaczyć podwodny świat

Zapewne jedno z najmilszych doświadczeń w życiu. Egipskie rafy są uważane za trzecie (a nawet drugie!) najpiękniejsze rafy koralowe na świecie! Tu liczy się tylko tlen, adrenalina i bajecznie kolorowy świat pod powierzchnią wody!

9. Shopping na bazarkach

Wśród sterty chińskiej tandety można znaleźć tu prawdziwe, ręcznie robione perełki, ale tak naprawdę chodzi tu o targowanie, które wymaga nie lada umiejętności i jest prawdziwą sztuką 🙂

10 Zobaczyć piramidy

Obowiązkowo! Przecież to najważniejsze zabytki na świecie! Nas niestety ominęło (z przyczyn politycznych), ale jako alternatywę możemy polecić Luxor (synonim autentycznego życia Egipcjan) wraz z Doliną Królów, Świątynią Królowej Hatszepsu i Karnakiem.

 

Niezapomniane wspomnienia gwarantowane!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

2 comments on Egipt – atrakcje. 10 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Egipcie!

  1. marena pisze:

    Ok, wiem że to nie ta tematyka, ale urzekła mnie ta koszula w czarno białe-paski. Mogę zapytać z jakiego sklepu? 😀

up