Na weekend: ALE MŁYN!

16 sierpnia 2016 19:38 2 10267
Ale Młyn

Już dawno nie polecaliśmy Wam żadnej, fajnej miejscówki na weekend a tak się składa, że mamy jedną w zanadrzu… Ale Młyn! Poznajcie wyjątkowe miejsce nieopodal Kazimierza Dolnego!

Jak dla mnie przejedzonego. Istnieje lepsza alternatywa na weekend – nazywa się Andrzejów i jest typową wsią, jakich na Lubelszczyźnie wiele. Wieś jak to wieś – mają tam jeden na wpół pusty sklepik, kilka domów i hektary łąk dookoła. W oddali tylko cisza. Zielony spokój. I tylko mała rzeczka wprowadza zamieszanie.

Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (15) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (12)

Nad rzeczką stoi domek – z pozoru dokładnie taki jak wszystkie. Zwykły, drewniany, ma oczywiście 4 ściany. Ani on wyjątkowy, ani bajkowy, ot taki jakich wiele. Ale to tylko zmyłka – czy celowa? Nie wiem. Ale naprawdę niełatwo tam trafić – trzeba mieć się na baczności by nie stracić czujności! I nie zabłądzić…

Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (2) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (13) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (14)

Ale jak już tam dotrzecie, to wnet dostrzeżecie, że miejsce to godne jest wypoczynkowego Oskara! Już przekraczając progi bramy, sielska sceneria kradnie nam serca. Jest staw, zielone mokradła, jest też stary młyn – ten sam, z pozoru niewinny domek, który po drugiej stronie zamienia się w wiejską rezydencję godną królów. Nie wiadomo mi, ile ma lat, ale wygląda na stary. Ciekawe co pamięta? Co widział? Ile pokoleń przeżył? Czemu służył? Ile ton zbóż zmielił? Jaka jest jego historia?!

Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (9) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (8) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (7)

Ale młyn – dla kogo?

Dzisiaj jest już tylko wiejską rezydencją dla tych, którzy cenią sobie spokój. Dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i zrelaksować się przy błogiej ciszy. Poopalać w letnim słońcu, albo grzać się w cieple zimowego kominka. Dla cierpliwych, którzy lubią łowić ryby i dla zaczytanych w hamakach erudytów. Również dla aktywnych kajakarzy i towarzyskich chwil przy ognisku. Oraz dla licznych rodzin na święta i par szukających wreszcie świętego spokoju. Dla twórców i obiboków. Także miłośników natury. Dla pasjonatów podróży. Praktycznie dla każdego!

Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (10) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (5) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (4)

Nam służył już dwukrotnie – po raz pierwszy, kiedy zorganizowaliśmy tam nasze najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia – takie wiecie, z klimatem! I raz, kiedy miesiąc temu szukaliśmy idyllicznej scenerii do naszej zmysłowej sesji > “Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?” < I zarówno ten pierwszy, jak i drugi raz był magiczny, niezapomniany! Naprawdę, całym sercem polecamy to miejsce! Każdemu 😉

Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (6) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (11) Ale_Mlyn_Andrzejow_Kazimierz_Dolny_wyjatkowe_miejsce_nocleg_hotel_Booking_Polska (3)

Macie jakieś swoje miejscówki na weekend?
Koniecznie podrzućcie nam coś ciekawego w komentarzach!!

Więcej informacji o domku na -> http://www.alemlyn.pl/
Zdjęcia by -> Nowakowscy

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

2 comments on Na weekend: ALE MŁYN!

  1. Marta pisze:

    Zakochałam się w tych starach przedmiotach! Jestem na etapie urządzania nowego gniazdka i takie właśnie rzeczy znajdą się w mojej jadalni czy łazience. Ten zegar i czajniczek mega! Nie mówiąc o zdjęciach, ale to chyba już wiecie;)

  2. Piękne zdjęcia w przepięknej scenerii!
    Idealne miejsce na odpoczynek 🙂

    Pozdrowienia!
    🙂

up