Jak myślisz, czy luksus jest tylko dla wybranych?

17 kwietnia 2015 18:43 7 8409

Czy jest możliwość spędzenia nocy w najwyższym hotelu w Tajlandii, wydając na to mniej niż na 2 pary jeansów? Przekonajmy się!

Ilekroć poruszałem temat luksusu wśród ludzi to zaczynało się robić nieprzyjemnie. Na początku była kpina, a później pouczanie, że to nie jest dla mnie. Przecież te magiczne słowo na „L” jest przeznaczone dla elit, celebrytów i wszystkich bogaczy, a nie dla przeciętnego Kowalskiego. Po co do niego dążyć, lepiej wmówić samemu sobie, że to jest coś złego i niedostępnego.

abcd (1 of 1)-94

Od dziecka mnie do niego ciągnęło. Najpierw widziałem go w filmach, a później chciałem zasmakować w realu. Okazało się to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Pamiętam swoją pierwszą noc w 3 gwiazdkowym hotelu. Dorwałem promocję na groupon i spędziłem cudowny weekend w stolicy, który kosztował mnie „bagatela” 100 zł. W tym była kolacja, wino i dostęp do basenu. Uświadomiłem sobie wtedy, że to wbrew pozorom nie jest takie drogie, wystarczy trochę pogłówkować i można to mieć, nie tracąc przy tym majątku.

abcd (1 of 1)-102

Przy każdym kolejnym wyjeździe szukałem jak najbardziej wypasionych okazji. Znajomi nie chcieli ze mną jeździć, bo twierdzili że mam zbyt wygórowane standardy. Nie przekonało ich nawet to, że spędziłem Sylwestra w 70 metrowym apartamencie w Sopocie, wydając na niego 50 zł za dobę. Mówili, że to nie możliwe i że musiałem mieć farta. Przy każdym wyjeździe proponowali noclegi za 30-40 zł w suterynach z wilgocią i karaluchami w łazience. Mówiłem im, że ja za 50 zł znajdę coś dużo, dużo lepszego, ale oni i tak walczyli o swoje. Przecież nie mogliby wrócić do swojego życia i powiedzieć znajomym, że byli w luksusowym hotelu. Musieliby wyjść z szeregu i wyróżnić się z tłumu. Po czymś takim nie dostaliby społecznej akceptacji. Najlepsze jest to, że ludzie nie chcą w to wszystko uwierzyć. Nawet jak podaje im się na tacy tak zajebiste oferty, to oni kręcą nosem i marudzą. „Wiesz co nie przesadzajmy z tym luksusem, weźmy ten gorszy, bo tak będzie lepiej.”

abcd (1 of 1)-115

Cóż Świata nie zmienię, ale swoje życie zawsze mogę. Ja uwielbiam wszystko co wypasione i niestandardowe! Nie wstydzę się tego i za każdym razem dążę do jak najwyższych standarów. Dzisiejszą noc spędzam na 54 piętrze w apartamencie z widokiem na Bangkok. Jak się z tym czuje? Zajebiście! A wiecie co jest najlepsze? Wydałem na to jedyne 419 zł. Można? Można!  

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

7 comments on Jak myślisz, czy luksus jest tylko dla wybranych?

 1. Kamka pisze:

  Oczywiście, że można!;))

 2. Magdalene pisze:

  jakieś sprawdzone super-sposoby na znalezienie takich fajnych luksusowych ofert? 🙂

 3. Piotr pisze:

  Jaki to jest hotel ze zdjęć?

 4. nowa pisze:

  Hej,
  właśnie planuję nocleg w tym hotelu i chciałabym spędzić 1 lub 2 noce w tym pokoju z panoramiczną szybą.. a pokoje z tego co widzę są różne? pamiętacie w jakim pokoju nocowaliście?

up