Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?

14 sierpnia 2016 19:43 5 11922

1 2

“Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę, Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę; Jednakże gdy cię długo nie oglądam,Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam; I tęskniąc sobie zadaję pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?

3 4

Gdy z oczu znikniesz, nie mogę ni razu W myśli twojego odnowić obrazu? Jednakże nieraz czuję mimo chęci, Że on jest zawsze blisko mej pamięci. I znowu sobie powtarzam pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?

5 (2)-horz 6 7

Cierpiałem nieraz, nie myślałem wcale, Abym przed tobą szedł wylewać żale; Idąc bez celu, nie pilnując drogi, Sam nie pojmuję, jak w twe zajdę progi; I wchodząc sobie zadaję pytanie; Co tu mię wiodło? przyjaźń czy kochanie?

8 9

Dla twego zdrowia życia bym nie skąpił, Po twą spokojność do piekieł bym zstąpił; Choć śmiałej żądzy nie ma w sercu mojem, Bym był dla ciebie zdrowiem i pokojem. I znowu sobie powtarzam pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?

10 11

Kiedy położysz rękę na me dłonie, Luba mię jakaś spokojność owionie, Zda się, że lekkim snem zakończę życie; Lecz mnie przebudza żywsze serca bicie, Które mi głośno zadaje pytanie: Czy to jest przyjaźń? czyli też kochanie?

15 (1)16 17

Kiedym dla ciebie tę piosenkę składał, Wieszczy duch mymi ustami nie władał; Pełen zdziwienia, sam się nie postrzegłem,Skąd wziąłem myśli, jak na rymy wbiegłem; I zapisałem na końcu pytanie: Co mię natchnęło? przyjaźń czy kochanie?”
A. Mickiewicz

1819

zdjęcia: The Nowakowscy

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

5 comments on Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?

 1. Kamka pisze:

  Przepiękne ♥

 2. marta pisze:

  Piękne zdjęcia, piękne słowa, można się wzruszyć.

 3. Tadeusz pisze:

  Brawo misiaczki, aż Wam zazdroszczę, pięknie razem wyglądacie – jak zwykle zresztą. 🙂

 4. Maggie pisze:

  Bardzo mi się podoba.

 5. Alicja pisze:

  Prześliczne zdjęcia. Gratuluje namiętności i sesji :).
  Pozdrawiam 🙂

up