CZYM RÓŻNI SIĘ CHŁOPIEC OD MĘŻCZYZNY?

10 marca 2015 21:01 8 19316

Każdy pretekst jest dobry, żeby poświętować. Świętujemy święta, świętujemy w dniu naszych urodzin, imienin, świętujemy dzień zakochanych aż wreszcie Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka. Tak, tak drogie Panie. Nie(!) dzień Mężczyzny, tylko dzień c h ł o p a k a. I chociaż jest taki dzień jak Dzień Mężczyzn, to mało kto pamięta, że wypada on właśnie dzisiaj. Z czego to wynika? A no pewnie z tego, że mało która kobieta ma prawdziwego chłopa w domu.

Więc dzisiejszy wpis dedykowany jest głównie kobietom, ale i Wam drodzy faceci, nie zaszkodzi go przeczytać. Subiektywny punkt widzenia okiem kobiety na to, czym różni się chłopiec od mężczyzny.

DSC00173

Wiecznego chłopca od dojrzałego faceta nie łatwo rozpoznać. Całkowicie niezasłużenie zwykło się mówić per mężczyzno do wszystkich samców gatunku ludzkiego, którzy weszli już w posiadanie dowodu osobistego. Wydaje się nam, że jak już może on samodzielnie kupić alkohol to czyni go to tym samym mężczyzną. To bzdura. Większość facetów nigdy nie dorasta i na zawsze już, pozostaje tylko chłopcem z wąsem. 

A Ty, masz w domu chłopca czy mężczyznę?!

Ja mam mężczyznę z krwi i kości! Wiesz dlaczego? Otóż, gdy Twój facet żyje z dnia na dzień, od wypłaty do wypłaty, którą trwoni na najnowsze playstation, wielgaśny telewizor czy najnowszego smartfona (bo mu się tak marzył przecież) to mój w tym czasie patrzy dalekowzrocznie na życie, szanuje pieniądze, a zamiast zastanawiać się, na co wydać wypłatę, on obmyśla plan jak tu kupić mieszkanie. Dla rodziny. A właśnie, jak Twój facet dba o rodzinę? Kto płaci rachunki? Kto rozwiązuje problemy kiedy niespodziewanie spadają w najmniej odpowiednim momencie? Wiesz… Ja rachunków nigdy na oczy nie widziałam. Nie martwię się też, kiedy popsuje mi(!) się laptop ani wtedy, kiedy zachoruje nasz pies. Wiem, że on dźwignie to na swoich barach. Wiem, że weźmie na siebie odpowiedzialność za naszą familię. Bo to ON jest głową rodziny.

„Kochanie, wynieś śmieci”, „Zrób zakupy”, „Pozmywaj naczynia” – znasz te słowa prawda? Ja nie znam, nigdy nie musiałam się prosić ani nawet zastanawiać, czy trzeba zrobić… cokolwiek. Bo on, moje drogie, nie jest wcale ślepy (jak to zwykło się przyjmować) i jak widzi, że jest coś do zrobienia to po prostu to robi. Dojrzały facet nigdy nie będzie się też zasłaniał głupimi wymówkami, że sprzątać nie potrafi, ani tym bardziej nie postrzega tego tak:

sprzatajacy-facet-20616376

Takie wyobrażenia mają tylko wieczni chłopcy, chcący uciec od obowiązków.

.

Mężczyzna a alkohol
Wiesz co jeszcze różni wiecznego chłopca od prawdziwego mężczyzny? Rywalizacja. Dają się w nią wciągnąć tylko Ci młodzi (duchem) i głupi. Żaden dojrzały mężczyzna nie da się sprowokować i nie wciągnie się w głupi pojedynek, nawet ten, kiedy wyznacznikiem męstwa jest ilość wypitego alkoholu. Prawdziwy mężczyzna wie, że nie stanie się lepszym wygrywając te głupie… eee.. nie wiem właściwie co to jest. Zawody?! 
Jest też drugi powód, dla którego prawdziwy mężczyzna się nie nadużywa alkoholu – po prostu dba o swój wizerunek. No bo co to za zabawa, kiedy nic się rano nie pamięta? To podnieca tylko chłopców i tylko wtedy, kiedy mogą pochwalić się innych chłopcom.

Nie twierdzę, że prawdziwy mężczyzna jest abstynentem. Ba! To by było dziwne, ale prawdziwy mężczyzna nie da się sprowokować. Nie zaleje się w trupa. Nie narobi wstydu na imprezie ani żadnej, innej uroczystości. Może nawet lubi strzelić sobie browarka – nie wiem, mój ich nie pije – ale na pewno nie dzień w dzień, rozwalając się na kanapie i żeby było to jego jedyną rozrywką po pracy… Swoją drogą, czym interesuje się po powrocie? Tobą? Czy tym co jest na obiad?

.

Atrybuty (nie)męskości?
A czy Twój facet zwraca uwagę na to, jak wygląda? Czy ubiera się adekwatnie do okazji? Czy jest wyprasowany? Czy może to Ty wybierasz jego strój? Bo wiesz, w polskich realiach to w sumie większość facetów ma na to wyje… Mało ich to obchodzi. Często noszą wymięte jeansy i koszulkę „z wczoraj” a zakupy robią za nich kobiety. Ale żaden prawdziwy mężczyzna by sobie na to nie pozwolił. Rozumie przecież, że to obciach. 

Prawdziwy dżentelmen nie rozmawia też o pieniądzach, nie chwali się, nie żyje na pokaz. Szczerze mówiąc, ja nawet nie wiem ile zarabia mój przedmąż. I nigdy nie będę zaglądać mu do kieszeni, ani go rozliczać. Jest dorosły, może robić co chce. Może nawet kupić te cholerne playstation czy wielgaśny telewizor jeśli ma na to ochotę. Pod warunkiem, że nie oczekuje później utrzymania.

DSC00156

Mężczyzna a wymówki
Spotkałam się też ostatnio, gdzieś na jakimś blogu, z opinią faceta, że laski to nigdy nie powinny ich prosić o kupowanie podpasek, bo to takie uwłaczające. No helloł, żaden prawdziwy mężczyzna nie będzie miał z tym problemu, bo jak już idzie po ziemniaki na obiad, to co on podpasek kupić nie może? Lewy jest jakiś? Takie słowa to tylko wstydliwy dzieciak Ci powie.

Prawdziwy mężczyzna nie stosuje głupich wymówek, takich w stylu „powinnaś mnie kochać takiego jakim jestem” bo zazwyczaj to zwykłe nadużycia tych, którzy chcą uciec od tego, co dla nich niewygodne. Prawdziwy mężczyzna nie wytknie Ci też, że „baby to tylko na pieniądze lecą” bo tym się zasłaniają życiowi nieudacznicy. Prawdziwy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że to prawda, bo kobietom przecież chodzi o stabilizację, spokój i bezpieczeństwo na przyszłość. Ale gwoli wyjaśnienia – nie liczy się ilość, tylko jakość. Nie czyni chłopca mężczyzną ilość zer na koncie, ale to jak tymi pieniędzmi operuje. Czy starcza mu na życie, czy oszczędza, czy rozwiązuje problemy i czy stanie do odpowiedzialności jak głowa rodziny.

.

Tak naprawdę, to ideałów nie ma, a każdego mężczyzna kiedyś był chłopcem. To czy dorośnie nie zależy od ich genów, a od Was, kobitki. Bo jeśli bierzecie sobie za męża chłopca, wprost spod skrzydełek mamusi (albo spod skrzydeł innej kobiety) i zaczynacie przyjmować jej rolę, to czyja jest wina? No przecież nie ich, bo skoro chcesz go niańczyć, to on skorzysta i mnie to nie dziwi. Każdy lubi żyć wygodnie. Więc jeśli chcesz mieć mężczyznę – nie chłopca – to daj mu dorosnąć! A jeśli jesteś tą szczęściarą – i tak jak ja – masz w domu dojrzałego i odpowiedzialnego faceta, to pamiętaj masz jeszcze 3 godziny (i całą siebie) by wyrazić swoją wdzięczność 🙂

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

8 comments on CZYM RÓŻNI SIĘ CHŁOPIEC OD MĘŻCZYZNY?

 1. Kamil pisze:

  Dokładnie, prawdziwy mezczyzna rozwiazuje problemy od zaraz a nie tlumaczy sie glupimi wymowkami. Czesto tez widac brak zdecydowaniu u wielu facetow.

 2. Ania pisze:

  szczerze mowiac to mnie tez nie interesuje to ile facet zarabia.. jak widze ze potrafi utrzymac dom, samochod, samego siebie i jeszcze co najmniej raz w roku pojechac na wakacje – to wiem, ze gotowka potrafi operowac tak, aby nie byc utrzymankiem 🙂

 3. ММ pisze:

  tak, prawdziwy mężczyzna musi pomagać sprzątać w mieszkaniu

 4. uhombre pisze:

  Bardzo fajnie napisane, lubię takie posty 🙂

 5. Tomasz pisze:

  Prawdziwy mężczyzna to taki, który potrafi zatroszczyć się o dom i swoją kobietę.

 6. Macieju pisze:

  Jest taka książka “Od Chłopaka Do Mężczyzny” , ona uczy męskiego charakteru i odważnego nastawienia do życia 🙂

 7. Ciekawy pisze:

  Wiesz, autorko, w kwestii kochania kogoś takiego, jakim jest, to działa w obie strony. Jeśli ktoś kocha ciebie taką, jaka jesteś, to nieważne, czy jesteś stara, czepliwa, czy masz grube siedzenie. Nooooo, ale może z ciebie takie superbóstwo, że możesz zawsze być pewna bycia kochaną, to gratulacje. Naprawdę to NIE WIEMY ZA CO KOCHAMY. I wtedy to jest prawdziwe uczucie. Jeśli kochasz go, bo jest zaradny, wygadany, umie przyp…dolić komuś w twojej obronie, to co będzie, gdy np. powali go SM na wózek? Pójdziesz się parzyć z tym lepszym udacznikiem? Będziesz wyrzucała temu człowiekowi na wózku że jest Piotrusiem Panem??

up