Praga, Czechy

6 października 2015 19:53 5 6675
Praga Czechy

Praga, Czechy. Nie będę pisał o zabytkach czy muzeach wartych obejrzenia. To nie przewodnik turystyczny. Ja opiszę Ci to co tam odnalazłem i poczułem, a Ty sam podejmiesz decyzję czy chcesz przeżyć to samo!

Do Praga, Czechy trafiliśmy całkiem przypadkiem. Jadąc na Oktoberfest do Monachium (relacja już niebawem na blogu) dowiedzieliśmy się, że w Pradze mieszka nasz przyjaciel Dimple – ten co był z nami w Tajlandii, jak by ktoś go nie kojarzył. Nigdy wcześniej nie byliśmy w Czechach, więc nie mogliśmy zmarnować takiej okazji.  

Praga, Czechy – atrakcje

Zajechaliśmy późnym wieczorem i trochę się rozczarowaliśmy. Wszystko było takie podobne do tego co mamy w Polsce. Te same budynki, te same ulice i ten sam komunistyczny klimat. Wszystko jednak zmieniło się dnia następnego. Wchodząc na starówkę doznałem całkowitego szoku. Jak bym się teleportował do innego miejsca. Miałem wrażenie, że jestem w Paryżu. Wielkie budowle, przepych i elegancja. Do tego monumentalny Most Karola i te wąskie uliczki starego miasta z istnie Francuskim klimatem.  

3

2

5

Dotarliśmy nawet pod Zamek na Hradczanach  ale ostatecznie do niego nie weszliśmy. Trzymamy się z dala od miejsc obleganych przez turystów. Dwie godziny w kolejce i szybka fotka w jednym wielkim ścisku – to nie dla nas. Zamiast tego  znaleźliśmy murek z panoramą na miasto tuż obok zamku. Siedzieliśmy i odpływaliśmy, zatapiając swoje myśli i wzrok w tym pięknym widoku jednolitych dachówek. Mimo, że mieliśmy tylko kilka godzin to nigdzie się nie śpieszyliśmy. W ciszy i spokoju delektowaliśmy się tą chwilą.  

1

Mimo, że spędziliśmy w Praga, Czechy tylko kilka godzin to czułem niesamowitą dawkę energii. Czas stanął tam w miejscu, a ja mogłem pozbierać myśli, poukładać je sobie w głowie i obrać dalszy kierunek życiowej drogi. Z całego serca mogę Ci polecić to miejsce. Poczujesz się jak w Ojczyźnie w dużo lepszym wydaniu. Jeśli już tam będziesz to proszę nie lataj tak jak wszyscy. Kup sobie kawę, usiądź w wąskiej uliczce starego miasta i doceń tą chwilę. Weź głęboki haust powietrza, poczuj go w płucach i delektuj się tym co przeżywasz. To miasto ma w sobie ogromną moc, ale dociera tylko do tych, którzy pragną ją dostrzec. Ukrywa się tam gdzie nie docierają wszyscy. Podążaj za głosem serca, a ją odnajdziesz! 

 

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

5 comments on Praga, Czechy

 1. Pierwszy raz w Pradze byłam zimą, podczas Sylwestra. Było świetnie, było tanio i sympatycznie.

 2. travelka pisze:

  Zdecydowanie Praga to niesamowite i bardzo klimatyczne miejsce. Najlepiej wybrać się tam na 3-4 dni, żeby móc spokojnie pozwiedzać i zajrzeć do kilku knajpek, gdzie można zjeść pyszne jedzenie. Miasto idealne na weekendowy wypad:)

 3. Aniela pisze:

  W Pradze jak byłam to najbardziej wspominam piękne budowle starego miasta, dobre jedzenie niekoniecznie na starówce, zoo, i aktywny wypoczynek w praskim aquaparku.

 4. Kara M pisze:

  Starówka w Pradze – coś pięknego, naprawdę można się w tym miejscu zakochać.

 5. Petit pisze:

  Tyle o Pradze a nic o smażonym serze – a przecież to cały wielki powód, żeby tam jechać!

up