Dokąd tak naprawdę pędzisz?

15 listopada 2018 18:36 3 3616

Cele, strategie, motywacja i ciągły bieg. Dzień uciekający za dniem i te uczucie cyborga, jak trzeba coraz szybciej i więcej.

Świat pędzi w nieziemskim tempie, ale czy na pewno jest to dobre? Każdy z nas ma wrażenie, że to wszystko jest dobre i tak po prostu trzeba. Mam wrażenie, że to wszystko co się dzieje, to jest jedna wielka pułapka, jeden wielki plan, jak podporządkować sobie ludzi i zarabiać na nich olbrzymie pieniądze.

Umierają wartości, relacje, zasady czy wiara. Jedynym celem jest chęć posiadania i pochwalenia się tym światu. Nikt nie zastanowi się nad swoim życiem, tylko ślepo idzie za resztą tłumu. Jak są nowe “new balancy” za 400 zł to wszyscy muszą je mieć. Są w stanie się zadłużyć tylko dlatego, żeby nie być gorszym. Presja na telefon, wakacje, samochód czy nowy dom. Ludzie nagminnie zadłużają się na kwoty nawet 500 tys zł z myślę, że tak jak teraz powodzić będzie im się przez następne 30 lat. Banki rozdają kredyty jak szalone, na wszystko. Sprzedawcom zależy na prowizji, a nie na poprawności transakcji.

Stack Of Cash

Ludzie budują fundament swojego życia na kredycie. Nie jest to nic silnego. Przyjdzie moment, że będą musieli za to zapłacić. W momencie kryzysu banki pozabierają większość nieruchomości, a ludzie pójdą na ulice. Zastanów się nad swoim życiem i tak szczerze podsumuj swoje finanse. Może się okazać, że masz 5 czy 8 tys zł rat miesięcznie. Kupę kredytów,leasingów,rat czy hipotek. Może się okazać, że stąpasz po kruchym lodzie i czas wyjść z tej kolejki, bo zjedziesz na sam dół.

Nie goń ślepo za większością i za wszelką cenę! Nie chciej być lepszym. Wiem, że tak wielu ludzi ma nowe auta, wakacje czy domy, ale jeśli to jest w kredycie na 30 lat, a auto w leasingu na 7, to nie zazdrość im tego. Nie mając tego za wszelką cenę, a takie raty tym są – jesteś zwycięzcą. Możesz w każdej chwili wyjechać na drugi koniec świata i robić co tylko zechcesz i nic cie nie zatrzyma.

Maroko_Sahara_Merzouga_dokad_tak_pedzisz (3)

Bardzo szybko zaczęliśmy dorosłe życie i powiedzieliśmy sobie, że my tą pułapkę ominiemy szerokim łukiem. Skupiliśmy się na tworzeniu scenariusza swojego życia i na rozwijaniu biznesów, które pomogą spełnić nam marzenia. Kierujemy się pasją, oddaniem i wielką zajawką, a nie chęcią posiadania czegoś za wszelką cenę. Nasze życie jest pięknym filmem i w nim jest tyle wrażeń, że nie potrzebujemy sobie ukoić pieniędzmi nerwów czy jakiś braków. Nam nigdy nie zależało i nie zależy na pieniądzach.

Wyzwania, spełnienie marzeń i świetna zabawa. Tym się kieruj. I Tobie właśnie chciałem przekazać, żebyś olał całą tą gonitwę i zaczął szukać pasji. Idź za głosem serca i nie bój się próbować! Nie poddawaj się i szukaj uparcie. Jak ją znajdziesz to oddaj się jej bezgranicznie i konsekwentnie jej trzymaj. Zobaczysz co się wydarzy po pewnym czasie. Stworzysz biznes oparty na pasji, a ty będziesz kochał to co robisz i do tego będziesz zarabiał ogromne pieniądze. Wydostań się i bądź wolny. Nie zmarnuj swojego życia na bycie zwykłym Kowalskim, odnajdź pasję i oddaj się jej!

Maroko_Sahara_Merzouga_dokad_tak_pedzisz (4)

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

3 comments on Dokąd tak naprawdę pędzisz?

  1. Fidel pisze:

    Dzieki, cieszymy sie, ze sie podoba.

  2. Marcin BWZ pisze:

    Ostatnio na chwilę wysiadłem z takiego pędzącego pociągu, a wszystko to za sprawą pobytu w szpitalu. 5 dni bardzo szybko poskromiło moje myśli i tak naprawdę dało mi do myślenia. Dzieliłem pokój z 21-latkiem po zawale serca… Z życia trzeba korzystać, ale trzeba mieć też umiar i wiedzieć, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

up