Jak będzie wyglądało Twoje życie za 5 lat?

24 maja 2015 20:35 1 6916

Będziesz chodził dalej do tej samej pracy, jeździł tym samym samochodem i żył tak samo jak przez ostatnie 5 lat? Narzekając na mroźną zimę której tak nienawidzisz. A może będziesz mieszkał na ciepłej wyspie, prowadził szkołę nurkowania, jadał codziennie świeże owoce morza i po prostu będziesz szczęśliwy? Nie zależnie od tego jakie masz plany na najbliższe lata, zapraszam Cię na wyjątkowe przeżycie, które pozwoli otworzyć Ci umysł i odnaleźć to czego pragniesz!

Usiądź wygodnie, wyłącz telefon, zamknij oczy i przypomnij sobie ostatnie 5 lat swojego życia. Czy byłeś szczęśliwy? Spełniony? Żyłeś pełnią życia czy wegetowałeś z dnia na dzień, nie widząc w niczym większego sensu z uczuciem frustracji i gniewu, obwiniając wszystkich dookoła za swoją obecną sytuacje? Jak było? Przypomnij sobie!

Pamiętaj! Nieważne co się w tym okresie wydarzyło – to jest już przeszłością. Teraz masz przed sobą kolejne 5 lat życia i w nich zaczynasz wszystko od nowa. Jeśli męczy Cię obecna praca – zmienić ją, jeśli chcesz zmienić kraj – to do dzieła, na co czekasz? Właśnie teraz zegar ruszył na przód. Dokładnie 24.05.2020 roku minie 5 lat od dzisiaj. Jak przeżyjesz ten czas?

100

Wyobraź sobie, że jesteś reżyserem i możesz stworzyć swój własny film, a tym filmem będzie Twoje życie i Ty odegrasz w nim główną rolę. Weź proszę kartkę, długopis i daj upust wodzy swojej fantazji właśnie teraz. Nie masz żadnych ograniczeń, poczuj się jak dziecko, które potrafi marzyć nawet o statku kosmicznym. Uwierz, że możesz osiągnąć wszystko i nie ma takiej siły, która Cię powstrzyma!

 1. Co będziesz robił za pięć lat od dziś? Będziesz prezesem swojej własnej firmy czy popularnym dietetykiem? A może pojedziesz w podróż dookoła świata?

2. Gdzie będziesz mieszkał za dziesięć lat? Gorąca wyspa czy mroźna Alaska?

3. Ile pieniędzy będziesz zarabiał miesięcznie? 10 000 zł, 10 000 euro czy może 100 000 bahtów?

4. Spełnisz swoje marzenia czy będziesz tylko marzył?

5. Pozostaniesz w związku, który Cię męczy i ogranicza czy odnajdziesz swoją bratnią duszę?

 Jak już nakreślisz swoje dzieło to zadaj sobie proste pytanie: jak mogę to zrobić?

Ułóż wstępny plan i zacznij działać! Nie szukaj sobie wymówek. Nie czekaj na odpowiedni moment – taki nigdy nie nadejdzie. Jeśli marzysz o ułożeniu sobie życia w Australii, a zostało Ci 2 lata studiów to jaki sens jest je tutaj kończyć? Wiele osób twierdzi, że jeśli je zaczęło to musi dotrwać do końca. I tutaj się mylą. W dzisiejszych czasach niczego nie musimy! W większości Ci co je ukończyli nie pracują w wyuczonym zawodzie. Tak samo jest w innych sferach życia. Najgorsze co możemy robić, to okłamywać samych siebie i odwlekać nasze marzenia. Dlatego Ty na to nie pozwól! Nie pozwól żeby matka, kolega czy ktokolwiek inny w życiu mówił Ci co masz robić i jak masz żyć! To Twoje życie, Twój film, Twój scenariusz i to Ty decydujesz jaki on będzie!

life-of-pix-free-stock-photos-spain-madrid-palm-tree-

Życzę Ci żebyś dostał za niego Oskara! Żebyś na łożu śmierci mógł powiedzieć TAK WYKORZYSTAŁEM TEN CZAS NA MAKSA! NIE ŻAŁUJĘ ANI JEDNEJ CHWILI!

Nie gwarantuję, że wszystko się uda, ale gwarantuję, że sama realizacja da Ci dużo satysfakcji i spełnienia. Lepiej spróbować i żałować, że się nie udało, niż nie spróbować i żałować, że się nie spróbowało. Zastanów się przez chwilę, co tak naprawdę masz do stracenia? Pracę w call center? Wynajmowane mieszkanie? A może studia, które już dawno temu przestały Cię kręcić? Pamiętaj! Zawsze możesz to olać i nic z tym nie robić, ale kolejne lata przeżyjesz na fali losu z tym okropnym poczuciem straconego czasu. Wybór jest Twój! 

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to Jak będzie wyglądało Twoje życie za 5 lat?

  1. Ania pisze:

    Za 5 lat? Bede plakac, ze za rok skoncze 30 lat haha. A tak na serio – bede dwa lata po skończeniu studiów które zaczynam we wrzesniu. Bede pracowac w zawodzie, w biurze w centrum miasta, ewentualnie mobilnie ze swojego mieszkanka na co najmniej 20 piętrze wieżowca. 🙂 z chłopakiem, miejmy nadzieję, że już narzeczonym,a może już mężem? ale bez dzieci.

up