Jak się mieszka w apartamentowcu?

8 maja 2015 20:45 2 6100

Podobno trzeba być milionerem żeby mieszkać w 36-piętrowym apartamentowcu z tarasem na dachu, ochroną i prywatnym basenem. Jestem ciekaw kto z Was się z tym zgadza, a kto popiera moją tezę, że nie pieniądze, a główkowanie jest najważniejsze?!

Przed wyjazdem mieliśmy ogromny dylemat. Spędzić 30 nocy w małym, ciasnym hotelowym pokoju bez możliwości zrobienia sobie czegoś do jedzenia albo znaleźć jakieś inne rozwiązanie – najlepiej takie, które umożliwi nam codzienne funkcjonowanie i pozwoli spełnić kolejne marzenie, którym było mieszkanie w drapaczu chmur z widokiem na miasto. Cóż pozostało tylko znaleźć sposób i je zrealizować. 

Jeśli ma się wystarczająco silne „dlaczego”, to „jak” znajdzie się samo.

Sprawa okazała się tak banalna jak poranne wyjście do toalety. Żyjemy w XXI wieku i wszystko możemy znaleźć w internecie. Istnieje portal www.airbnb.com na którym ludzie wynajmują swoje prywatne mieszkania w których żyją na co dzień, ze swoimi rodzinami. Nie jest są to komercyjne lokale, więc ma się szanse poczuć lokalny klimat. Na ścianach wiszą zdjęcia właścicieli, w szafce są ich buty i ma się wrażenie jakby wyszli do sklepu i mieliby zaraz wrócić. Na portalu ofert jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nas interesował tylko i wyłącznie apartament – moje marzenie od najmłodszych lat! Wiedziałem, że taka okazja może się szybko nie powtórzyć. Azja, która słynie z wysokich budynków i dodatkowy kompan podróży, dzięki któremu koszta mogliśmy podzielić na trzy – IDEALNIE!  Po kilku dobrych godzinach poszukiwań znaleźliśmy Tajkę o imieniu Sairung, która wraz z mężem i synem zamieszkiwała w pięknym Supalai Premier Ratchatewi na Petchburi Road – jednej z największych ulic Bangkoku. Wymieniliśmy kilka maili i zgodziła się wynająć nam swoje gniazdko. Tak! Tak! Tak! 

Sami widzicie jak w banalny sposób udało się zdobyć coś czego tak bardzo pragnąłem. Po raz kolejny przekonałem się, że spełnienie marzeń nie jest takie trudne. Wystarczy tylko mocno chcieć i konsekwentnie dążyć do ich realizacji! 

Przejdźmy do dania głównego. Poczujcie razem ze mną jak się mieszka w trzydziestosześcio piętrowym apartamentowcu w samym centrum Bangkoku. Usiądź wygodnie! Zaczynamy!  

abcd (1 of 1)-53 (2)

Ochrona. Przez 24 godziny obiekt w którym mieszkasz jest pilnowany. Nikt nie wjedzie na teren apartamentowca, nie dostanie się do klatki schodowej i nie zrobi niczego, jeśli tych kilku panów w mundurach im na to nie pozwoli. Czujesz się bezpiecznie i masz wrażanie jak byś był z nimi jedną wielką rodziną. Widzicie się codziennie o każdej porze dnia i nocy.

wew (5)

Widok z okna. W jego towarzystwie jadasz posiłki, rozmyślasz nad życiem i delektujesz się chwilą.

abcd (1 of 1)-28 (2)

Miałeś iść dzisiaj na siłownie, ale brakuje Ci czasu – ta wymówka tutaj nie działa. Wystarczy, że zjedziesz windą na 7 piętro i już w niej jesteś, a po ciężkim treningu dla relaksu wskakujesz do zimniutkiego basenu. Po za ręcznikiem i wodą niczego więcej nie potrzebujesz.

abcd (1 of 1)-20

Gdy masz problem, albo potrzebujesz chwili dla siebie to wjeżdżasz na 36 piętro, na taras. Siadasz na ławce i podziwiasz zachód słońca. W takim miejscu wszystko wydaje Ci się prostsze.

abcd (1 of 1)-52 (2)

Twoimi sąsiadami są ludzie z innego świata. Jeżdżą drogimi samochodami, chodzą w garniturach i dążą do jak najwyższej jakości swojego życia – każdego dnia. Nie narzekają, nie marudzą i nie robią ze wszystkiego problemów. Zawsze uśmiechnięci i radości. Czerpiesz od nich optymizm i czujesz się jednym z nich!

Jeszcze nie wiem kiedy, jeszcze nie wiem jak, ale będę tak mieszkał! Nic mnie tak nie motywuje jak myśl o tym, że to wszystko jest w zasięgu mojej ręki! Skoro znalazłem sposób, żeby spędzić w nim miesiąc, to znajdę sposób, żeby spędzić w nim życie!

A Ty, chciałbyś spróbować?

Wiem, że tak. I dlatego właśnie mamy dla Ciebie specjalny prezent na pierwszy raz. Calusieńkie 25$ do wykorzystania w Airbnb. Jeśli chcesz je zgarnąć, to nie czekaj i zarejestruj się już teraz – pod tym linkiem. I uwaga, teraz najlepsze – ta kasa nie przepada! Będzie czekać tak długo, aż zdecydujesz się z niej skorzystać. Więc jeśli nigdy wcześniej nie mieszkałeś w apartamencie to koniecznie musisz tego spróbować! To naprawdę cudowne doświadczenie! 

 

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

2 comments on Jak się mieszka w apartamentowcu?

  1. nika pisze:

    O mateczko, ale zazdroszczę! Marzę o objechaniu całego świata wzdłuż i wszerz, mam głęboką nadzieję, że kiedyś mi się to uda. Ale taki wynajem mieszkanka też musiał trochę kosztować, prawda?..

up