Jak zorganizować podróż życia?

15 grudnia 2016 20:35 7 8525
Podróż życia

Marzysz o przygodzie życia? By wyruszyć w podróż życia, którą masz w głowie od dawna? Przyszedł wreszcie czas żeby to wszystko urzeczywistnić. Przed tobą skuteczna mapa, która doprowadzi Cię do celu!

Miesiąc temu wróciliśmy z Australii! Dzień dobry! Hej! Witaj! Dawno nie pisałem i ten post jest takim autorskim przetarciem. Niesamowicie się czuję, mam w sobie taką dobrą moc i bardziej rozumiem siebie. Spełniłem marzenie życia i teraz wiem, że wyznaczanie celów działa i wiem jakie może dać rezultaty, jeśli się świadomie tym kieruje. W podróży spędziliśmy 44 dni, jeśli jeszcze nie czytałeś to całą podróż podsumowała Vicky tutaj. Odwiedziliśmy Chiny, Malezję, Indonezję, Australię i Londyn. Przygotowywaliśmy się do tego od roku i udało się, zrobiliśmy to. Teraz przyszedł czas na podzielenie się z Tobą naszą wiedzą, tym czego się nauczyliśmy i czego doświadczyliśmy. Chcesz zorganizować podróż życia, ale ciągle coś Cię przed tym powstrzymuje? Ciągle to przekładasz albo nie masz na to pieniędzy?   

zachod-1-of-1-3

Dosyć tego! Wstań i powiedz: ZROBIĘ TO! Postanów właśnie w tej chwili, że to zrobisz! Spełnisz marzenie i zorganizujesz podróż życia! Coś o czym przecież marzyłeś od dawna!

Podjąłeś decyzję, więc to się już stało. Teraz zostało tylko stworzyć dobry plan i to zrealizować. Im bardziej doprecyzujesz plan tym łatwiej pójdzie Ci realizacja. Nie musisz tego wymyślać od zera. Stworzyliśmy mapę, która nas doprowadziła do podróży życia, do spełnienia marzenia! Po powrocie ją dopracowaliśmy i oddajemy ją w Twoje ręce. Nie szukaj sobie wymówek, tylko weź się do roboty! 

1. Podróż życia – Gdzie chcesz pojechać?

Gorąca Jamajka czy mroźna Syberia? My wybraliśmy Azję, bo jest różnorodna, piękna i tania. Z niej bardzo blisko jest do Australii, a ona pociągała nas strasznie. Jest daleko, jest inna i taka nieznana. Im więcej będziesz wiedział na temat regionu do którego jedziesz tym większego bakcyla będziesz łapał.  

2. Dlaczego akurat tam chcesz pojechać?

Musisz wiedzieć, dlaczego akurat tam chcesz jechać. Jeśli chcesz jechać do Chin to odpowiedz sobie na pytanie dlaczego one? Im więcej pozytywnych bodźców będziesz miał tym bardziej nakręcisz się na wyjazd, a w tym stanie staniesz na rzęsach i zrobisz wszystko żeby tylko pojechać. Jak wiedziałem, że będę mieszkał w 36 piętrowym apartamentowcu w Bangkoku to miesiąc przed wyjazdem chodziłem i znosiłem jaja. Taki byłem podekscytowany, że mogłem iść 200 km na piechotę. Większa motywacja do pracy i do życia. Oby jak najszybciej to osiągnąć, oby jak najszybciej wyruszyć! 

3. Ile to będzie trwało czasu?

Jak już wiesz gdzie chcesz pojechać i masz mocny ogień na wyjazd to odpowiedz sobie na pytanie ile to będzie trwało? Oszacuj ile chcesz spędzić czasu w podróży. Dla jednego spełnieniem może być wyjazd w Alpy na 5 dni, a dla kogoś innego wyjazd do Ameryki Południowej na 4 miesiące. Bez określenia czasu nie przejdziemy dalej, do budżetu.  

4. Ile to będzie kosztować?

Wiesz już gdzie jedziesz, dlaczego tam i na ile czasu. Sprawdź ceny biletów, noclegi i rozeznaj się z cenami w miejscach do, których jedziesz. Takie informacje znajdziesz w internecie. Po wstępnym rozeznaniu będziesz wiedział ile co kosztuje i ile gotówki potrzebujesz na spełnienie marzenia. 

5. Kiedy chcesz pojechać?

Konkretna data. My naszą podróż życia planowaliśmy rok! Już rok cześniej postanowiliśmy, że w nią jedziemy. Początek października, to był okres w którym chcieliśmy wyruszyć. Wiedzieliśmy też, że w tym okresie będziemy mogli sobie pozwolić na nieobecność w Polsce i wstrzymanie innych obowiązków.  

6. Ile czasu potrzebujesz na przygotowanie gotówki i całego swojego życia?

Znasz już kwotę i wiesz ile czasu zajmie Ci podróż. Teraz pozostaje zarobić na nią i zorganizować swoje życie w miejscu gdzie się żyje na co dzień. Może masz psa, albo umowę o pracę. Każdy z nas ma jakieś rozpoczęte sprawy życiowe, które go trzymają w danym miejscu. I najważniejsza: GOTÓWKA! Ile czasu zajmie Ci zarobienie jej? I nie chcę nawet słyszeć żadnej wymówki odnośnie pieniędzy. Większość ludzi nie spełnia marzeń ze względu na pieniądze. Wiesz ile miesięcznie zarabiasz i wiesz ile będziesz mógł odłożyć? A może masz jakieś stare rupiecie w piwnicy i możesz je sprzedać? Może możesz komuś pomalować mieszkanie na weekendzie, albo posprzątać strych? Rusz głową, a zobaczysz, że pieniądze są wszędzie, wystarczy po nie sięgnąć.  

7. Kup bilet!

Jak najszybciej kup bilet! Chociaż w jedną stronę. My w pierwszej kolejności kupiliśmy bilet do Chin. Jakieś 7 miesięcy przed podróżą. Wiedzieliśmy, że jak już będzie to wtedy polecimy. Mając go mieliśmy większą motywacją, bo wiedzieliśmy, że go nie zmarnujemy. A poza tym jak są bilety to jest już wszystko. Pozostaje ogarnąć tylko nocleg i jedzenie.

zachod-1-of-1-7-3

To jest proste!

To jest tak banalnie proste, że aż nie chce się w to wszystko wierzyć. Myślałem, że podróżowanie jest takie niedostępne, zakazane i tylko dla elit. A po tym tripie zrozumiałem, że to wszystko jest łatwe i ludzie tego nie robią tylko dlatego, że nie chcą tego robić. I jeśli Ty zechcesz odbyć swoją podróż to ją odbędziesz, a tego posta wykorzystasz jako zapalnik do czegoś większego.

My pojechaliśmy w tak wielką podróż na wariackich papierach. Dwa dni przed wyjazdem dowiedzieliśmy się, że to wszystko się uda. Przez tą niepewność nie zdążyliśmy się zaszczepić czy ubezpieczyć. Spakowaliśmy się w mały bagaż podręczny – 5 kg na osobę i wyruszyliśmy. Mając gotówkę – uzbieraliśmy jakieś 70 % założonej sumy, paszport, jeden plecak i ogromne marzenie. I to wystarczyło. W drodze na bieżąco analizowaliśmy co chcemy zobaczyć i gdzie. Obserwowaliśmy tanie loty lotnicze i na bieżąco kupowaliśmy bilety. Wizę do Australii załatwiliśmy w ciągu 20 minut przez neta. Dostaliśmy ją bez żadnego problemu, a na lotnisku pytali czemu na tak krótko do Australii przyjechaliśmy?

Nikt nas nie okradł, nie zrobił nam krzywdy i jesteśmy cali i zdrowi. Świat jest bezpieczny, jeśli umiesz się w nim zachować. Szacunek do miejscowej kultury jest najważniejszy. Jeśli go przestrzegasz to nikt Ci nic nie zrobi. Chodź ryzyko zawsze istnieje, nawet pod własnym blokiem można dostać nożem.

Warto jest zostawić wszystko na jakiś czas i pojechać w podróż życia, tak beztrosko przed siebie. Nie mając tego całego codziennego świata z obowiązkami i terminami ze sobą można spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Zrozumieć bardziej siebie, zajrzeć w głąb i zastanowić się nad swoim życiem. Chociaż przez chwilę nie pędzić.

Brawo! Dotrwałeś do końca! Teraz opisz w komentarzu poniżej swoją wymarzoną podróż! Chcę to poczuć razem z Tobą!  

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

7 comments on Jak zorganizować podróż życia?

 1. Eveee pisze:

  Pamiętam, gdy rok temu znajomi powiedzieli mi, że lecą na Sri Lankę.
  Zgłębiłam temat, okazało się, że loty do Azji nie muszą być drogie a na miejscu ceny są atrakcyjne.
  Miesiąc później miałam już zarezerwowany bilet do Singapuru i na Koh Samui. To była krótka podróż, ale najlepsza w moim dotychczasowym życiu.
  Za dwa miesiące wracam do Tajlandii (Bangkok i Krabi) 🙂

 2. Gosia pisze:

  Moja podróż marzeń to Australia i Nowa Zelandia 🙂 Australia bo daleka, nieznana, nieodkryta i ciepła 🙂 A Nowa Zelandia bo to Śródziemie 😉 Powoli małymi krokami i się uda. Przydałby się post jak znaleźć tanie bilety lotnicze w takie właśnie miejsca. Bo przyznam szczerze, że szukałam w wielu portalach i tanie loty ciężko mi było znaleźć (chyba,że 5tys na głowe to już jest tanio? :P)

 3. Koralikownia pisze:

  W tym roku spełniłam swoje marzenie. Camino Norte, czyli piesza wędrówka, pielgrzymka do Santiago de Compostella w Hiszpanii. Iść z plecakiem przez góry, czując wiatr od oceanu. Bezcenne. Chociaż musieliśmy oszczędzać na tę podróż cały rok to opłacało się!:) myślę nad kolejnym celem.

 4. Ula pisze:

  A ja chcę tylko, albo aż, podróż dookoła Europy – Francja, Hiszpania, Portugalia… 🙂

 5. Kamila pisze:

  Moje marzenie to powrót do Norwegii. By znowu poczuć tą wolność kiedy wysiadasz z auta i śmigasz na łyżwach po ulicy 😀

 6. Darek pisze:

  Bardzo dobra lista objawow.

 7. Alex pisze:

  Fajne fotki, czekamy na dalsze wpisy!

up