Karnawał w Santa Cruz de Tenerife 2016 – fotorelacja

10 lutego 2016 22:14 1 4882
Santa Cruz de Tenerife

Miałeś/aś kiedyś ochotę pojechać na Karnawał w Rio? Obstawiam, że tak, no bo kto by nie chciał! Ale czy wiesz, że w Europie też mamy taki o równie brazylijskim rozmachu?! W Santa Cruz de Tenerife! Oczywiście my tam byliśmy i dzisiaj pokażemy Wam, jak tam jest!!

Karnawał w Santa Cruz de Tenerife

Karnawał w Santa Cruz de Tenerife to największy pod względem rozmachu karnawał w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Co roku setki tysięcy ludzi przyjeżdżają tu, by zabawić się tak, jak nie mogą zabawić się u siebie. Np. Polacy 😛

No bo tak serio… Kiedy ostatnio bawiłeś się na balu maskowym? Podejrzewam, że większość z Was nawet nie pamięta i nic dziwnego, skoro w Polsce tradycję tą kultywują już chyba tylko dzieci. Za to Hiszpanie doskonale wiedzą jak się bawić i nigdy nie rezygnują z okazji, by znów poczuć się jak dzieci. Nie straszne im odarcie z godności ani żadne kompleksy. Właściwie im więcej kiczu tym lepiej, tymbardziej, że w tym roku to właśnie KICZ był tematem przewodnim całego Karnawału. A dokładniej KICZ LAT 80!

DSC6162 DSC6191-2 DSC6141 DSC6158

Ja jednak nie zauważyłam, by ktokolwiek się tematu trzymał. Na ulicach panowała totalna anarchia odzieżowa, do tego stopnia, że wiele ludzi paradowało pół nagich. I nikt, absolutnie nikt nie widział w tym problemu. Tak samo, jak nikt nie widział problemu w tym, że dzieci bawią się pół nocy razem z rodzicami. Bo dlaczego mieliby widzieć problem skoro tu nikt nie chodził (wbrew pozorom) mocno pijany. Może nieliczne grupki nastolatków, ale w porównaniu do Polski… nie ma żadnego porównania.

DSC6074 DSC6159-2 DSC6218

Parada, tancerki i królowa karnawału

Poza przebraniami, które ludzie szykują na długo przed karnawałem, istotne są… przebrania! Haha, tak, tak. To one są właśnie kluczowym elementem tej imprezy. Do tego stopnia, że organizowane są liczne konkursy na przebrania, a najważniejszy z nich to oczywiście wybór królowej karnawału. I niby nic w tym dziwnego, ale jak zgłębiliśmy temat to sami się zdumieliśmy impetem i wyobraźnią projektantów! Projektują oni bowiem, nie suknie, a… platformy o kilkumetrowym konstrukcjach i wadze do 100kg!! Zresztą, co ja tam Wam będę mówić – zobaczcie sami. Oto i ona, królowa karnawału 2016:

article-2569059-1BDD9A1100000578-160_964x648

Innym, istotnym elementem zabawy jest parada. Ludzie rezerwują sobie miejsca z ponad godzinnym wyprzedzeniem i nierzadko przynoszą nawet swoje własne krzesełka. Miano drugiego karnawału na świecie zobowiązuje – parada trwa ze 3 godziny a może nawet i dłużej. Nie wiem, bo nam się nie chciało aż tyle stać i podziwiać. My zdecydowanie bardziej wolimy uczestniczyć 😛

DSC6076 DSC6103 DSC6086 DSC6117

Zabawa na ulicach Santa Cruz de Tenerife

Są tańce, są śpiewy i jedna, wielka masowa impreza. Właściwie nie do końca jedna, bo sceny były 3 – każda z innym rodzajem muzyki, tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do tego różnego rodzaju show, olbrzymi lunapark i… żałobę. Ale o tym za chwilę 😛 Oczywiście najlepsza zabawa przypada na weekendy i nam udało się nawet jeden zaliczyć. Niestety tylko jeden, ale może i aż jeden, skoro cała zabawa trwała w tym roku 12 dni (ale to chyba zmienne jest). Niestety przerosły nas koszta, które w trakcie karnawału dwoją się i troją, i nic w tym dziwnego – zainteresowanie jest olbrzymie! Jedyne czego nam szkoda, to Pogrzebu Sardynki, który wieńczy karnawałową zabawę. To coś na kształt wielkiego pochodu, w którym uczestniczy całe miasto – a wszyscy przebrani są na czarno i wielkiej żałobie idą „pochować” wielką rybę 😛 To musi być naprawdę ciekawe doświadczenie.

Gdzie możesz sprawdzić aktualny program karnawału w Santa Cruz de Tenerife?

Oficjalna strona – http://carnavaldetenerife.com/

DSC6215 DSC6263 DSC6275 DSC6316 DSC6333

Tak, czy siak ogromnie cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie. To już nasza trzecia (obok Oktoberfesta i Songkranu) tak wielka impreza i wiecie co? Już mamy ochotę na kolejną! Co jak co, ale takie festiwale to jedne z najfajniejszych podróżniczych doznań – są one w końcu lokalne, niepowtarzalne i odzwierciedlające kulturę danej narodowości. I mimo iż takie imprezy są przeważnie drogie – polecamy Wam brać w nich udział! Tego nie opiszą żadne słowa, nie odzwierciedli żadne zdjęcie. To po prostu trzeba przeżyć!!

DSC6129-horz DSC6136 DSC6142 DSC6170 DSC6179 DSC6181 DSC6224 DSC6234 DSC6276 DSC6305

PS A widziałeś już TOP 18 stylizacji karnawałowych??

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to Karnawał w Santa Cruz de Tenerife 2016 – fotorelacja

  1. bakcyltravel pisze:

    O tak! Najlepszy CARNAVAL ever. Bylysmy wczoraj i tej zabawy nie można do nizego innego porównać. Dzieci, rodzice, babcie no wszyscy TAK JAK PISZECIE.
    Todo es verdad.
    Saludos 🙂

up