Weź życie w swoje ręce: Krzysztof Król – wywiad #1

20 maja 2015 19:43 2 14439
Krzysztof Król

Krzysztof Król – coach, trener rozwoju osobistego, właścicielem kilku firm i autor 9 książek. Człowiek, który zna biznes od podszewki i posiada skuteczne narzędzia do tego, jak przejąć kontrolę nad własnym życiem, być szczęśliwym, zarobionym i spełnionym człowiekiem!

Własny biznes, duże pieniądze, zdobywanie świata i spełnienie każdego dnia. To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki i możesz to mieć w mgnieniu oka! 

10968546_10203835864673172_3390254728286548001_n

Miniomki: Prowadzisz firmę, mieszkasz w Tajlandii i jesteś pełnym życia człowiekiem. Z boku to wszystko wygląda tak, jakby Krzysztof Król był na cudownych wakacjach. Powiedz proszę jak jest w rzeczywistości? 

Krzysztof Król: Witam Cię serdecznie Damian! Wiesz – wiele lat temu, gdy rozpadł się mój związek, życie przebiegało z dnia na dzień i nie miałem pojęcia, co będę robił na poważnie w swoim życiu – odkryłem rozwój osobisty. Był to dla mnie szok, że są ludzie na świecie, którzy uczą “jak żyć?”. Wtedy w Polsce jeszcze nikt nie prowadził takich szkoleń, a jakąś literaturę trzeba było importować z zachodu. 

Od samego początku pojawiało się w mojej głowie “acha, to tak trzeba zrobić!”! Cała wiedza, którą chłonąłem jak gąbka miała dla mnie sens. Wiele rzeczy, których się uczyłem od razu stosowałem w swoim życiu. I działały. A te, które nie działały – stawały się dla mnie dobrą lekcją, czego nie robić.

Moje podejście do życia opierało się o ideę wolności i bycia kreatorem swojego losu. Od najmłodszych lat lubiłem budować różne rzeczy. Więc zaprojektowanie i zbudowanie mojego własnego życia stało się szybko moim celem.

Teraz mogę powiedzieć, że nie tylko od kilku lat moje życie wygląda jak cudowne wakacje – ale jest dla mnie rajem. Znalazłem cudowną, inteligentną i piękną kobietę, którą za dwa miesiące poślubię! Dzięki szkoleniom relacji damsko-męskich. Mam kilka firm, a w życiu zbudowałem kilkanaści. Czuję się świetnie każdego dnia. Rozwijam, trenuję, realizuję swoje pasje, pomagam tysiącom osób tygodniowo – dzięki szkoleniom rozwoju osobistego.

Życie nie musi być wielką niewiadomą. Można wziąć je w swoje ręce i mieć nad nim kontrolę.

Miniomki: Czy prowadząc swój biznes masz więcej czasu wolnego i mniej obowiązków?

Krzysztof Król: Praktycznie każdy z biznesów, które kierowałem był moją pasją. Obecnie swoją uwagę koncentruję na nauczaniu języków za pomocą aplikacji mobilnych i tworzeniu społeczności Wyzwanie90dni.pl. To nie są obowiązki dla mnie. Większość działań, które wykonuję to moje hobby. Ciężko więc nazwać to pracą. Czas wolny to dla mnie teraz 24 godziny dziennie każdego dnia – wypełniam go sportem, podróżowaniem, tworzeniem nowych projektów i pomaganiem innym ludziom. Jeśli dobrze projektujesz biznes i jest on Twoją pasją – będziesz zawsze mieć mnóstwo czasu wolnego!

Miniomki: Spełniłeś swoje wszystkie marzenia jeszcze przed trzydziestką. Jakie to uczucie?

Krzysztof Król: Wspaniałe! Gdy byłem nastolatkiem wierzyłem, że uda mi się je spełnić, ale nigdy nie podejrzewałem, że tak szybko. Rozwijanie się działa jak kula śnieżna – na początku idzie powoli, ale w pewnym momencie, gdy stworzysz odpowiednie nawyki i odkryjesz co chcesz robić – wszystko bardzo szybko układa się w jedną całość! Nie potrzebujesz motywacji do działania, bo masz ją w sobie. Nagle dookoła Ciebie zaczynasz dostrzegać okazje (które i tak tam były, ale ich nie widziałeś). Ludzie dookoła Ciebie zaczynają Ci pomagać i zaczynasz wątpić, czy to nie sen.

11264445_10204464390265919_2245235980726033773_n

Miniomki: Podobno trzeba urodzić się ze smykałką do biznesu i jest on tylko dla wybranych. Co o tym sądzisz?

Krzysztof Król: Myślę, że trzeba to lubić. Jeśli biznes jest Twoją pasją, to nie będzie Ci przeszkadzać, że 7 dni w tygodniu, 24h na dobę zajmuje on Twoje myśli. Jeśli tworzenie czegoś nie jest Twoim ulubionym zajęciem – lepiej znaleźć sobie pracę na etat. Możesz wtedy poza pracą zapomnieć o niej i skupić się na innych rzeczach. Najlepiej jednak spróbować – tylko tak możesz się dowiedzieć, czy tworzenie biznesu jest dla Ciebie.

Miniomki: Jakie cechy trzeba mieć żeby zostać dobrym przedsiębiorcą?

Krzysztof Król: Na pewno trzeba kochać to, co się robi. Nikt nie stoi nad Tobą z batem, więc jeśli sam się nie zmotywujesz – biznes upadnie. Trzeba umieć organizować swój czas, gdyż czasem jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Musisz umieć delegować obowiązki. Owszem inni ludzie może nie zrobią tego tak dobrze jak Ty, ale nie możesz się przecież sklonować. Brak umiejętności delegowania zamknie Ci w pewnym momencie drogę rozwoju. Po drugie, musisz być osobą wytrwałą na początku przez kilka miesięcy, nawet kilka lat. Biznes może nie przynosić Ci zysków, może wymagać dużo pracy – więc na pewno nie jest to pomysł dla osób, które są niecierpliwe, wszystko chcą “na teraz” i rezygnują z czegoś przy pierwszych problemach i porażkach. No i oczywiście musisz być zawsze przygotowany na 99 porażek i 1 sukces. Wtedy nic Cię nie powstrzyma!

Miniomki: Mówisz, że pieniądze leżą na ulicy tylko trzeba umieć je podnieść. Ale jak to zrobić?

Krzysztof Król: Schylić się i wziąć do ręki. Kupić taniej i sprzedać drożej. Znaleźć jakąś wartość, którą możesz zaoferować ludziom. Zaprezentować im ją i wystawić rachunek – tak, to jest takie proste. Nie trzeba sobie komplikować życia, ani biznesu. Ja zawsze wybieram proste rozwiązania. Chcesz zacząć swój pierwszy biznes – przejdź się po mieszkaniu i znajdź wszystkie rzeczy, których nie używałeś przez ostatnie 12 miesięcy. Zrób ich zdjęcia, opisz i wystaw na allegro od 1zł. Zobaczysz jakie to uczucie coś sprzedać. Potem idź do swoich rodziców, znajomych, rodziny. Pozbieraj co mają niepotrzebnego i znów wystaw. Poczujesz jak to jest robić biznes. Potem znajdź jakiś produkt, który sprzedaje się drożej niż możesz go kupić i zacznij go również wystawiać. Małymi krokami ucz się jak się sprzedaje, znajduje okazje, prowadzi firmę.

Najważniejsze to po prostu zacząć działać! Większość ludzi otworzyła już 10 różnych firm w swojej głowie, ale nigdy nie robią nic w rzeczywistości. Bądź odważny – co się może stać? Po prostu zacznij coś robić, a reszty nauczysz się po drodze.

10342750_10203395110534594_8189715448836938751_n

Miniomki: Po za tym, że świetnie sobie radzisz w biznesie, jesteś bardzo dobrym coachem i trenerem rozwoju osobistego. Powiedz jak on zmienił Twoje życie i czy miał wpływ na Twój sukces?

Krzysztof Król: Tak jak powiedziałem Ci na początku – wszystko zawdzięczam szkoleniom. Gdybym nie odkrył i nie zaczął przyswajać tej wiedzy – prawdopodobnie nigdy nie spełniłbym moich marzeń – gdzieś popadłbym w społeczne programowanie i atmosferę braku wpływu na moje życia – winiąc do jego końca za brak sukcesów polityków, społeczeństwo, ekonomię, budując sobie historie tłumaczące nieporadność. Zamiast tego wybrałem odpowiedzialność za swoje życie i odpowiedzialność za wykorzystanie go w maksymalnym stopniu. Dlatego też stworzyliśmy z Jankiem program Wyzwanie90dni, jako zebranie w jedno 90-dniowe szkolenie całej wiedzy, która pomogła mi, oraz już tysiącom ludzi dokonać przełomu w swoim życiu i przejąć nad nim kontrolę – co prowadzi bezwarunkowo do spełnienia marzeń.

Miniomki: Dlaczego wielu ludzi w Polsce sądzi, że to szarlataństwo i wyłudzanie pieniędzy od nieświadomych?

Krzysztof Król: Rozwój osobisty w Polsce to temat nowy – a każda nowinka jest najpierw ignorowana (tak było 10 lat temu), potem pojawiają się przeciwnicy, następnie ludzie przekonują się do tego – gdy Kopernik odkrył, że ziemia nie jest płaska inni chcieli skazać go na śmierć. Zacytuję Ci fragment książki Ayn Rand pt. „Źródło”, który doskonale opisuje dlaczego tak jest:

“Źródło”

„Tysiące lat temu pierwszy człowiek odkrył, jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać. Uznano go za złoczyńcę, który zadał się z demonem. Od tego czasu ludzie mieli jednak ogień, który ogrzewał ich, oświetlał ich jaskinie, pozwalał ugotować posiłek. Ten pierwszy człowiek podarował ludziom coś, czego sami nie zdołali wymyślić i sprawił, że ziemia wyłoniła się z ciemności. Wiele wieków po nim ktoś inny wynalazł koło. Prawdopodobnie zginął wskutek tortury łamania kołem, które nauczył swoich braci konstruować. Uznano go za przestępcę, który przekroczył dozwolone granice. Od tego czasu ludzie mogli jednak podróżować poza horyzont. Podarował im coś, czego sami nie zdołali wymyślić i otworzył przed nimi drogi świata. (…)

W ciągu wieków pojawiali się ludzie, którzy stawiali pierwsze kroki na nowych drogach, uzbrojeni jedynie w swoją własną wizję. Ich cele różniły się, ale łączyło ich to samo: ich krok był pierwszy, droga – nowa, wizja – własna, a odpowiedzią jaką otrzymywali była nienawiść. Wielcy twórcy – myśliciele, artyści, naukowcy, wynalazcy – samotnie stawiali czoło społeczeństwu swoich czasów. Każda wielka nowa myśl napotykała opór. Każdy wielki wynalazek był odrzucany. Pierwszy silnik uznano za głupotę. Samolot uważano za niemożliwy do skonstruowania. Krosno mechaniczne za przeklęte. Znieczulenie za grzeszne. Ale ludzie, którzy mieli własną wizję, parli do przodu. Walczyli, cierpieli, płacili. Lecz zwyciężali.”

Na całym świecie każda dziedzina ma swoich zwolenników i wrogów – myślę, że obecnie rozwój osobisty w Polsce jest na etapie akceptacji – za kilka lat nikt już nie będzie mówił złego słowa o tym – a myślę, że najlepszym dowodem na to są opinie naszych klientów na stronach internetowych czy youtube.

Miniomki: Co jest dla Ciebie największą motywacją do działania? 

Krzysztof Król: Największą motywację dają mi listy i maile od moich czytelników i kursantów, w których opowiadają oni o tym, jak zmieniło się ich życie dzięki mnie. Świadomość, że mogłem mieć tak pozytywny wpływ na życie ludzi daje największego kopa do dalszej pracy i dalszego tworzenia nowych narzędzi, dzięki którym ludzie mogą osiągnąć szczęście i spełnienie.

Miniomki: A na koniec powiedz coś od siebie. Dobre słowo, wskazówkę dla osób, które chciałyby zmienić swoje życie, zarabiać więcej pieniędzy i być szczęśliwym każdego dnia. 

Krzysztof Król: Zapraszam serdecznie do darmowego rozpoczęcia programu Wyzwanie90dni® – http://wyzwanie90dni.pl już pierwsze kilka dni da porządnego kopa do działania i nakieruje każdego z Was na dobrą ścieżkę. Potem już tylko wystarczy działać, działać i nigdy się nie poddawać. A jak coś się nie udaje – zmień strategię i próbuj jeszcze raz, a jak znów się nie uda – zmień strategię i próbuj jeszcze raz! Do skutku. Dziękuję Ci za rozmowę i MIEJ DZISIAJ WSPANIAŁY DZIEŃ!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

2 comments on Weź życie w swoje ręce: Krzysztof Król – wywiad #1

  1. Pyszczucha pisze:

    Bardzo ciekawy wywiad – zaraz będę oglądać pierwsze video na wyżej wymienionej stronie… no i zobaczymy 🙂 Rozwój osobisty to mój konik 🙂

  2. Marek pisze:

    Bardzo fajnie przygotowany wywiad – znam Krzysztofa osobiście i bardzo fajnie, że wystąpił na Waszym blogu!

up