Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem

13 lutego 2022 12:32 1 4454
lot-helikopterem-nad-nowym-jorkiem

🚁 Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem 🚁

Był naszym marzeniem i najpiękniejszym przeżyciem jakie mogliśmy sobie zafundować w mieście Nowy Jork! Takich doznań się nie zapomina ❤️ Podparty adrenaliną i wspaniałymi widokami na miasto z lotu ptaka. Jedyna szansa na zrobienie tego typu zdjęć. W szczególności, że po Nowym Jorku nie wolno latać dronem!! Zdecydowanie the best of NYC!! Ceny zaczynają się już od 89$! Do wyboru masz 2 opcje lotu helikopterem z drzwiami (door-on) lub bez (door-off). Ta druga jest droższa, ale o wiele bardziej spektakularna. I zimniejsza  🥶 Do tego 2 opcje czasowe: 15 i 30 minutowa. Możesz również wybrać czy chcesz lecieć z rana, po południu, nocą czy o zachodzie słońca. Ale musisz pamiętać o kilku ważnych szczegółach!! Zobacz jak wygląda i ile kosztuje lot helikopterem nad Nowym Jorkiem!

Z kim lecieć?

My wybraliśmy lidera na tamtejszym rynku – firmę @flynyon, która zajmuje się tym już od 2012 roku i wykonuje po kilkadziesiąt lotów dziennie! 7 dni w tygodniu! Są fachowcami w swojej dziedzinie. I przyznaję, że czułam się bezpiecznie. Ich hangar, skąd rozpoczyna się i gdzie kończy lot, znajduje się w stanie New Jersey, pod adresem:

NYON Hangar
NJ Heliport
78 John Miller Way
Kearny, NJ 07032

Najłatwiej dotrzeć tam koleją – NJ Transit do stacji Newark Penn za 2,75$ i potem uberem do celu za ok 15$. Ew. możesz pojechać z Manhattanu taksówką, ale to już koszt ok. 110$ + napiwek.

nowy-jork-lot-helikopterem

Jaki jest czas spędzony w powietrzu?

Czas trwania lotu to 15, 16, 28 lub 30 minut, w zależności od wyboru opcji. Osobiście jednak rekomendujemy te dłuższe. Przy pierwszych niewiele się zobaczy.

Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem – Ile to kosztuje?

Cena: od 89$ / os. w zależności od wybranej maszyny i pory dnia.  Do wyboru jest opcja:

 • Z drzwiami (doors on) – 15 minut – The Intro Photo Flight
  cena promocyjna od $89 / regularna: $296
 • Bez drzwi (doors off) – 16 minut – The Experience Photo Flight
  cena promocyjna od $118 / regularna: $394

W których zobaczysz: Statuę Wolności, Ellis Island, Battery Park, One World Trade Center, September 11th Memolrial, Jenga Building, Fulton Center, Most Brooklyński i Governor’s Island.

 • Z drzwiami – 28 minut – The Vip Photo Flight
  cena promocyjna od $179 / regularna: $598
 • Bez drzwi – 30 minut – The classic Photo Flight
  cena promocyjna od $216 / regularna: $719.00

W tej opcji zobaczysz wszystko to, co w poprzedniej + dodatkowo: Central Park, Times Square, Empire State Building, Chrysler Building, Madison Square Garden, Oculus, Roosevel Island, Manhattan Bridge, Queensboro Bridge i ONZ.

+ opłata za rezerwację 71$ / osoby.

Promocje są organizowane bardzo często, z różnych okazji, np. Święta, Nowy Rok, Walentynki itp. Nawet do -70% ceny! Są co chwile, więc warto wyczekać!

Są również i liczne dopłaty – np. za porę dnia, + 15% opłata za gwarantowane miejsce z tzw. “shoe-selfie”, czyli miejscem, gdzie można swobodnie wystawić nogi i zrobić sobie zdjęć na tle miasta. Można również kupić ubezpieczenie pogodowe, aby otrzymać zwrot pieniędzy za lot w przypadku odwołania z powodu pogody.

Może jest też zorganizowanie prywatnego lotu w kwocie regularnej 1996$ albo promocyjnej od 599$ + opłata rezerwacyjna.

Loty nie podlegają zwrotowi. Zmian w rozkładzie lotów możesz dokonać do 48 godzin przed odlotem, ale wiąże się to z opłatą 25 USD/pasażera. Za zmiany dokonane w ciągu 48 godzin będziesz musiał zapłacić 50$ od pasażera. W przypadku konieczności przełożenia lub pogorszenia warunków lotu, zostaną wydane kupony, które można wymienić na okres do 12 miesięcy. Kupony lotnicze można przenieść do innego miasta lub innej osoby.

lot-helikopterem-nad-nowym-jorkiem-mapa

Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem – NASZE RADY!!

Nie dopłacaj za miejsce typu “shoe-selfie”!  4/5 miejsc w helikopterze ma tego typu widok. Miejsca ostatecznie i tak są dobierane według wagi pasażerów. Lepiej dopłacić do dłuższej opcji 28- lub-30minutowej, bo czas spędzony w powietrzu ucieka błyskawicznie. Opcja 15-minutowa to większość czasu spędzonego na dolocie i powrocie, niż nad samym Manhattanem. A to on robi największe wrażenie! Z pewnością nie pożałujesz tej decyzji!! A jeśli masz lęk wysokości – to nie bój się zaryzykować wersji bez drzwi! – będziesz solidnie przypięty uprzężą, a maszyna w ciągłym jest w ciągłym ruchu, więc wysokość odczuwa się całkowicie inaczej niż np. stojąc na punkcie widokowym. Fakt, że pierwsze 10 minut oswajałam się z sytuacją, ale potem strach zaczął puszczać, a ciekawość przejęła górę!

Co musisz wiedzieć przed lotem?

 • Na miejscu powinieneś zjawić się 1 godzinę 15 minut przed lotem, aby zapoznać się z filmem instruktażowym i przejść krótkie szkolenie na wypadek awaryjnego lądowania.
 • 4/5 miejsc w helikopterze jest typu “shoe-selfie”, wiec nie ma sensu dopłacać za tą opcję
 • Ostatecznie zostanie ono przydzielone na podstawie wagi pasażerów (na początku Cię zważą)
 • Telefony i aparaty fotograficzne są dozwolone na pokładzie maszyny, ale aparaty nie mogą mieć pokrywki na obiektyw i muszą być zawieszone na szyi przez cały lot. Telefony zostaną umieszczone w specjalnym przyrządzie, przypiętym następnie do twojej uprzęży.
 • Na pokład maszyny nie możesz wnosić jedzenia, picia, przedmiotów które mogą zostać łatwo porwane przez wiatr, a Twoje kieszenie muszą pozostać puste.
 • Podczas lotu, możesz skręcać ciało o 90 stopni i wystawiać nogi w dowolnym momencie, oprócz startu i lądowania
 • Przed lotem musisz przedstawić ważny przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem.
 • Aby ułatwić Ci wejście na pokład, wypełnij dokumenty online przed przybyciem na lot (przyjdą Ci na maila na 2 dni przed lotem)
 • Minimalna liczba pasażerów to 3. Jeśli Twój lot nie spełnia minimalnej liczby pasażerów, to Twój czas odlotu zostanie zmieniony tak, aby połączyć Cię z innymi pasażerami. Sprawdź swoją pocztę e-mail wieczorem przed lotem, aby potwierdzić szczegóły lotu.
 • Zgodnie z wytycznymi producenta, pasażerowie, którzy przekroczą 350 funtów / 158kg, nie będą mogli latać
 • W przypadku lotów „door OFF” minimalny wiek dopuszczony do lotu to 12 lat. W przypadku lotów “door ON” nie ma ograniczeń wiekowych. Dzieci poniżej 2 roku życia mogą latać na kolanach. Potrzebujesz formularza zgody od rodzica lub opiekuna, jeśli masz mniej niż 18 lat.
 • FlyNYON zastrzega sobie prawo do latania z zamkniętymi drzwiami helikoptera podczas zimnej pogody, jeśli lokalne temperatury spadną poniżej 20°F/-7°C
 • Loty nie przelatują nad Central Park podczas spektakli teatralnych na świeżym powietrzu Shakespeare In The Park.

nowy-jork-lot-helikopterem-2

W co się ubrać?

 • Najlepiej spodnie lub szorty, dla maksymalnego komfortu w uprzężach,
 • Pamiętaj, że będzie bardzo wietrznie! Odradzamy noszenie luźnych ubrań.
 • Czapki z daszkiem mogą odlecieć, więc i tak zostaną na ziemi.
 • Dozwolone są tylko buty ciasno sznurowane lub z paskami. Na czas lotu trzeba zdjąć klapki i mokasyny.
 • Zimą możesz, a nawet powinieneś wziąć dopasowaną czapkę, odzież wierzchnią i rękawiczki! Nawet 2 pary. Temperatura na górze może być odczuwalna nawet -15 stopni.
 • Szalik koniecznie schowaj pod zapiętą kurtką! Nie chcesz przecież żeby odleciał i zaplątał się w śmigło…
 • Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zalecamy zabranie okularów przeciwsłonecznych, aby chronić oczy. Okulary są w porządku do latania, o ile pozostają na miejscu przez cały czas lotu.

Czy warto lecieć zimą?

Tak! Bo wtedy powietrze jest najczystsze i masz szansę zrobić najpiękniejsze zdjęcia!

lot-helikopterem-nad-nowym-jorkiem-nocą

Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem – Konkurencja

Oczywiście firma FlyNyOn nie jest jedyną, która organizuje tego typu wyprawy. Znam jeszcze HeliNY Sightseeing, ale jest ona nieco droższa – w cenach od 159$ do 299$ + opłata za miejsce 35$ od osoby. Oferuje ona zresztą nie tylko wycieczki widokowe, ale również transfer pomiędzy lotniskami w Nowym Jorku. Jedynym plusem jest lepsza lokalizacja heliportu – zlokalizowanego w Downtown, na Pier 6, tuż nad East River. Inne opcje to:

Czekamy na Twoje wrażenia!!
(Koniecznie opisz nam je w komentarzu pod spodem!!)

 

ZOBACZ TEŻ INNE: Atrakcje w Nowym Jorku

atrakcje-w-nowym-jorku-miniaturka

& obserwuj nas na instagramie @miniomki aby być na bieżąco!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem

 1. Kamil pisze:

  Marzenie! Nam nadzieje, ze kiedys uda mi się poleciec takim cackiem

up