Nasze subiektywne TOP 10 z Nowego Jorku

8 lutego 2022 16:04 0 4075

Nasze osobiste Top 10 z Nowego Jorku!! Nasze najfajniejsze wspomnienia, najpiękniejsze widoki i bezsprzecznie najciekawsze doznania jakie przywieźliśmy ze sobą z Nowego Jorku. A właściwie powinnam powiedzieć z Manhattanu bo my się w sumie nigdzie poza nie ruszaliśmy za bardzo.  😂 W każdym razie, Manhattan jest jak synonim całego miasta. Nie da się zobaczyć Nowego Jorku bez Manhattanu, chociaż z absolutną pewnością da się zobaczyć Manhattan bez reszty całego Nowego Jorku!  😎 

nasze-subiektywne-top-10-z-nowego-jorku

Nasze subiektywne Top 10 z Nowego Jorku

👍 Nowy Jork z góry, czyli tak zwany #ManhattanSkyline widziany z licznych punktów widokowych, a już zwłaszcza z helikoptera!! Lot nad Nowym Jorkiem jest zdecydowanie magicznym, niezapomnianym i z pewnością naszym ulubionym wspomnieniem!!

👍 Nowy Jork nocą oczywiście! Bo tak jak to leciało w piosence – “big lights inspire you!” And this is truth. Mówię tu zarówno o panoramie, jak i o Times Square. To miasto nigdy nie śpi, a światła zawsze biją po oczach. Widziane z góry są jak miliony świetlików na niebie. Niecodzienny widok. Przynajmniej dla Europejczyka!

👍 Świąteczny klimat. Nowy Jork przystrojony na święta jest z rozmachem! Monumentalne choinki (m.in. ten 24m moloch spod Rockefeller Center 🤩) licznie zdobią miasto, a ilość świątecznych światełek na drzewach nie ma końca! M-A-G-I-A! Bardzo się cieszę, ze zdążyliśmy się jeszcze załapać nim to rozebrali. 🤩

👍 Otwartość i serdeczność mieszkańców. Normą jest „What’s upp Honey?” Albo „How you doin(g) Bro?”, wspomagane licznymi uśmiechami i szczodrze sypane komplementy. “Nice shoes / Lovely scarf / I see you’re good man”.  Nie wiem czy szczere, ale na pewno miłe. Raz nawet dostałam kawę w starbucksie całkiem za free, tylko dlatego ze ziomek nie miał jak wydać mi reszty i nie chciał mnie kłopotać lataniem za rozmienianiem!!

👍 Tolerancja, wyzwolenie, liberalizm i możliwość bycia sobą. Z pewnością to jest wielki atut tego miasta! Każdy uzewnętrznia się tak jak chce i nikt na nikogo krzywo nie patrzy. Możesz być mężczyzną, ubrać szpilki i pomalować sobie paznokcie, albo jak Czarni opuścić spodnie do połowy uda i świecić gaciami po oczach. Nic, prawdopodobnie nic mnie już w tym mieście nie zaskoczy!!

z-nowego-jorku

Top 10 z Nowego Jorku – part II

👍 Różnorodność. Biali, Czarni, Mulaci i Azjaci. Rodowici i przyjezdni, z każdego chyba kraju jaki istnieje na tym świecie! Ten mix kulturowy odzwierciedla się we wzorach, kolorach, smakach i usposobieniu. I jest to absolutnie mega!!

👍 Central Park Nowy Jork. Mimo iż zimą, pozbawiony zieleni i taki szary, wydawał się nam nieco smutny, a jakby tego było mało – wiele atrakcji było niedostępnych, to jednak wciąż zachwycał swoim ogromem, różnorodnością  i tym co ma do zaoferowania. Jestem przekonana, ze latem musi być jeszcze fajniej!

👍 Statua Wolności w Nowym Jorku. 🗽 Symbol miasta, symbol całych Stanów Zjednoczonych! Szkoda, że nie da się chwilowo wejść na górę (restrykcje covidowe to uniemożliwiają), ale i tak było warto popłynąć na Liberty Island! Ten moloch robi ogromne wrażenie. W szczególności, że znamy go z licznych filmów i zdjęć. Poza tym mają stamtąd piękny widok na Manhattan!! A w cenie promu jest też wycieczka na Ellis Island – historyczną wyspę niegdysiejszych migrantów.

👍 Darmowe muzea i atrakcje w Nowym Jorku. Mimo swoich olbrzymich cen, miasto posiada wiele darmowych muzeów i atrakcji, za które nie trzeba płacić. To bardzo atrakcyjna opcja. My nie mieliśmy jakiegoś mocnego ciśnienia, i jeszcze ta pogoda… jakoś nas nie zachęcała, do intensywnego zwiedzania, ale lista jest bardzo długa.

👍 Megalomania. Jest kozacka. W Europie czegoś takiego nie mamy!! Wielkie budynki, wielkie samochody, wielkie dekoracje z rozmachem i wielka Statua Wolności u progu miasta! Gigantyczne jest też samo w sobie Wielkie Jabłko!! Sam Manhattan jest duży, jest regionem dzielącym się na kilkanaście mniejszych dzielnic, ale dodając do tego Brooklyn, Bronx , Queens i Staten Island to jest to skala niepojęta. New York City jest prawie 8x większy od Paryża i posiada prawie 5x więcej mieszkańców niż Warszawa!!

z-nowego-jorku-2

A jakie są Wasze wrażenia z Nowego Jorku? Mieliście okazję już odwiedzić to miasto? Co najbardziej się Wam podobało? Albo co najbardziej chcielibyście zobaczyć?

.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nas na instagramie @miniomki !!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

up