Nawyki milionerów

21 września 2015 20:08 4 12475
Nawyki Milionerów

Nawyki milionerów różnią się od nawyków ludzi biednych. Różnią się również rezultaty…

Nawyki to zautomatyzowane zachowania, którymi kieruje nasza podświadomość w oparciu o wcześniejsze doświadczenia. Nawyki mogą być dobre – kiedy to po każdym posiłku myjecie ząbki – ale mogą też niweczyć wszystkie Wasze plany – jak ten, kiedy codziennie po pracy siadacie przed telewizorem i w skali roku – marnujecie wiele tysięcy godzin. Dlatego powinniście opracować nowy zestaw nawyków, który pomógłby Wam osiągnąć wiele korzyści!

Na przykład takie, które wyrobili w sobie ludzie sukcesu – m.in. milionerzy. Właśnie znalazłam w sieci fantastyczną infografikę, która przybliży Wam te różnice w zwyczajach ludzi bogatych i biednych. Niewątpliwie nie są to żadne dyrektywy warunkujące sukces, ale z całą pewnością wzbogacą Wasze życie. W końcu na kim się wzorować, jeśli nie na najlepszych?!

2

Jak widzimy na pierwszy rzut oka – najbogatszych ludzi na świecie cechuje ŚWIADOMOŚĆ. Wiedzą, że dobre nawyki tworzą nowe możliwości, tak jak i złe mogą zniweczyć wiele planów. Dlatego świadomie dystrybuują swój… CZAS. Oszczędzają go. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz, dlatego rozsądnie nim zarządzają. Dzielą go pomiędzy pracę i ROZWÓJ.

Nawyki milionerów

Bo jedną z różnic, pomiędzy ludźmi bogatymi a biednymi jest podejście do nauki. Nawyki milionerów to nieustanny głód zdobywania wiedzy. Bogaci ciągle się uczą i rozwijają. Biedni zaś uważają, że wszystko już wiedzą. Albo szukają sobie wymówek, że brakuje im czasu i / lub pieniędzy. Nie muszę chyba mówić o tym, że to absurd. Pieniędzy do nauki w Polsce nie trzeba (mamy publiczne uczelnie, biblioteki, internet itp.). Za to czasu nie da się mieć za mało. Doba dla każdego ma 24 godziny i jakoś są ludzie na tym świecie, którym tyle czasu wystarcza. To są właśnie ludzie sukcesu. Poza tym oni już wiedzą doskonale, że najwięcej kosztuje niewiedza.

Jak widzicie na wykresie – ludzie bogaci po prostu wymieniają jedną czy dwie godziny snu więcej na dodatkowy czas, w którym mogą się zająć czym tylko absolutnie zechcą. Np. ZDROWIEM. Bo tu kolejna już różnica – bogaci zdecydowanie częściej uprawiają sport i statystycznie mniej pochłaniają fast foodów. Myślę, że to wynik świadomości, o której mówiliśmy w punkcie pierwszym. W końcu aby być człowiekiem szczęśliwym niekoniecznie trzeba być człowiekiem bogatym, ale niezaprzeczalnie trzeba być człowiekiem zdrowym, by móc się tym swoim szczęściem cieszyć.

3

Ludzie bogaci STAWIAJĄ SOBIE CELE! Nie marzą o zielonych migdałach i nie snują nierealnych do osiągnięcia planów. Za to zapisują swoje zamiary i planują konkretne kroki, które przybliżą do ich spełnienia. Tworzą strategię, dzięki czemu wiedzą, co, jak i kiedy mają wykonać aby ich cel się powiódł.

4

Milionerzy są tuż obok Ciebie

Tak naprawdę milionerzy są wszędzie – często tuż obok Ciebie. Pewnie ich nie dostrzegasz, bo oni zazwyczaj wcale nie żyją na pokaz. Są po prostu dorobkiewiczami, którzy sami, dzięki tylko i wyłącznie swojej pracy doszli do tego miliona. Często pracowali na niego całe swoje życie – oszczędzając i inwestując zarobione pieniądze, po to, by przed 50 osiągnąć wolność finansową. Często są właścicielami małych, lokalnych firm i niestety, nie wiedzieć czemu, większość z nich to mężczyźni.

5

ZOBACZ TEŻ: Umysł Milionera, czyli czym różnią się bogaci od biednych?

Umysł Milionera 2

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

4 comments on Nawyki milionerów

 1. Karierownia pisze:

  Myślę, że warto rozważyć małą zmianę nawyków 🙂 A przy każdej zmianie najlepiej uczyć się od najlepszych 🙂

 2. Furmi pisze:

  Witam, bardzo wartościowe są wasze artykuły. Bardzo dziękuję za nie. Jak w waszym przypadku wygląda rozwijanie listy kontaktów?
  pozdrawiam !!!

  • Vicky pisze:

   Furmi po pierwsze – jesteśmy otwarci na wszystkich bo nigdy nie wiesz kto, co i z czym może Ci pomóc. Po drugie – niezależnie czy biznesie czy gdziekolwiek indziej – ludzie znają ludzi i tak jest po prostu najłatwiej. Oczywiście nie ma nic za darmo – najpierw trzeba udowodnić jakim jest się człowiekiem i co można zaoferować tej drugiej osobie. Po trzecie – trzeba szukać. Samo się nie znajdzie. Ale najważniejsze to być osobą kontaktową i wiedzieć czego się chce od znajomości 😉 Bo wartościowych ludzi można poznać wszędzie 🙂

  • Prawnik pisze:

   Ciekaw jestem ilu milionerów jest w Polsce 🙂

up