Nie marnuj chwili

15 marca 2014 18:19 5 10320

Ona już nie wróci.

Mam na sobie garnitur Hugo Bossa, wysiadam z najnowszego mercedesa i parkuje go w moim garażu tuż obok willa z basenem. W domu czeka na mnie kochająca żona z trójką dzieci. Jestem gwiazdą futbolu i gram w Realu Madryt. Moje życie to spełnieniu największego snu.

I na tym zakończę tą historyjkę.

Taką wizję swojego życia miałem przez ostatnie lata. Do póki nie zmierzyłem się z rzeczywistością.
Trenowałem parę lat piłkę nożną, bo wierzyłem, że dzięki niej zdobędę swoje marzenie i życie którego pragnę. Niestety lata dojrzewania i młodzieńczy okres to coś najgorszego co mogło mnie spotkać. Wybrałem kolegów, dziewczyny i pełen luz.

Nie ma chwili żebym nie żałował tej decyzji. Nie ma chwili żebym nie cierpiał z tego powodu. Nie mogę sobie tego wybaczyć do dnia dzisiejszego!
Jakiś czas po tym oglądałem z moim ojcem program o Tomaszu Kuszczaku – polskim bramkarzu, który grał w Manchesterze United i zarabiał 10 mln zł rocznie.
Widzisz go?! Jesteś młody masz jeszcze szansę, weź się do roboty i zrób coś w tym kierunku, bo jak będziesz w moim wieku to będziesz żałował najbardziej na świecie tego, że zmarnowałeś swój czas. A on szybko ucieka i już nie wróci.

Olałem sobie te słowa i żyłem dalej z totalnym spokojem.
Aż do czasu zderzenia z realizmem. Było to silne uderzenie. Życie dorosłe przywitało mnie bardzo szybko i okazało się, że to wszystko jest prawdą.
Nie mam willi, nie mam najnowszego mercedesa i nie zarabiam milionów. Mój żywot nie jest czymś wspaniałym tylko wegetacją z dnia nadzień. Żyję tak jak większość Polaków. Praca dom i nic więcej. Ale przejdźmy do sedna.

Tak funkcjonuje większość narodu. Idąc do supermarketu czy na stację benzynową widzisz ludzi, którzy nienawidzą swojej pracy i warczą na Ciebie, bo to co robią nie daje im radości. A pracę traktują jak obowiązek, a nie jak przyjemność. A przecież przyjemne z pożytecznym można połączyć.
Mamy wolny wybór i my piszemy scenariusz własnego losu.
Nie mogę patrzeć na ludzi którzy nic nie robią żeby to zmienić. Godzą się z harować za pensję 900 zł i ciupią z miesiąca na miesiąc. Bez perspektyw i szans na zmianę. Dlaczego tak się poddajesz ? Masz 20 parę lat, a nie chcesz niczego zmienić. Możesz zrobić wszystko. Możesz zostać piłkarzem. Piosenkarzem. Aktorem. Możesz zostać kimkolwiek chcesz.
Siła determinacji pokona wiek i wszystkie przeciwności losu.

Od tych ludzi przed trzydziestką słyszę na ogół: Jestem za stary na jakiekolwiek zmiany. Nie mam szans i perspektyw.
Wtedy im odpowiadam: Bernard Hopkins zdobył mistrzostwo świata w boksie w wieku 46 lat więc nie mów mi, że jesteś na to kurwa za stary. Musisz tego chcieć tak bardzo jak niczego innego na świecie i wtedy się uda.

Otwórzcie oczy i odnajdzie swoją prawdziwą drogę! Nie będzie to łatwe i będzie dużo kosztować ale jak ją przebrniecie i dojdziecie na swój własny szczyt to będziecie najszczęśliwsi na globie.
Jednym zajmie to 10 drugim 20 lat, jednym się uda a drugim nie.
Jeśli miałoby nie wyjść to będziecie mieli świadomość, że próbowaliście. Że podjęliście walkę. Że odnaleźliście w życiu pasję która was pochłonęła i dała ogrom radości.
Nie zmarnujcie szansy którym jest życie na pracę w biedronce za 900zł! Do tego zawsze możesz wrócić ! Nie wegetuj, zacznij żyć !

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

5 comments on Nie marnuj chwili

 1. aschaaa pisze:

  zgadza sie, zanim zaczniemy marudzic na nasz daremny los, zakasajmy rekawy i robmy cos ze soba!

 2. Marta pisze:

  Na sukcesy trzeba jednak ciężko pracować ;]

 3. oczynamode pisze:

  Dawno nie czytałam nic tak mądrego na blogach!

 4. Monika pisze:

  Bardzo podoba mi się ten wpis. całkowicie się z tym zgadzam. W życiu oprócz pracy, rodziny, obowiązków, trzeba mieć też pasje. Bez nich życie jest niczym. Podobne jest z marzeniami. nie wystarczy marzyć, trzeba działać, a może akurat się uda! 🙂 wierzyć i przede wszystkim działać!

 5. malemisielubiaspac pisze:

  Do póki –> dopóki
  setna –> sedna
  Popracuj jeszcze nad stylem i będzie moc!
  Pozdrawiam,
  K

up