Przepis na udany związek.

7 sierpnia 2016 20:26 10 11686
udany związek

Szczerze i otwarcie na swoim własnym życiowym doświadczeniu. Nie będę opowiadał historii z kosmosu. Relacja z kobietą i udany związek to nie jest łatwa sprawa. Jeśli jesteś gotów na ciężką harówkę i konsekwencje to wtedy Ci się uda. Nie dostaniesz niczego na tacy. Dam Ci wędkę, ale to Ty złowisz rybę.  

Szczęśliwy związek

Nigdy nie zastanawiałem się nad biegnącym czasem. Po prostu żyłem i ona zawsze była częścią mojego życia. Aż nagle uświadomiłem sobie, że jestem już z jedną kobietą prawie 8 lat i do tego widujemy się praktycznie 24 h na dobę. Jak ja to zrobiłem? Jak to możliwe? Zacząłem odkrywać swoje przekonania i zacząłem sięgać pamięcią wstecz. Mało kto ma taki staż i zaskakujące jest to dlaczego mi się udało. Doszedłem do paru wniosków…

Tworząc tego posta pragnę pomóc Ci w tym samym. Chcę uświadomić Cię, że udany związek to nie jest łatwa sprawa. To jest tak jak z ciałem na siłowni. Dlaczego tak niewielu ma idealne ciało, choć pragnie go prawie każdy? Bo to ciężka harówka i tego akurat już nie chcę się nikomu robić. Zdradzę Ci dzisiaj sposoby które pozwoliły mi stworzyć 8 letni związek w szczęściu, miłości, zrozumieniu, przyjaźni i świetnym namiętnym seksie. Mam w nim wszystko to czego pragnę w odpowiednich proporcjach.  

udany związek 2

Nie ma punktów na udany związek

Zastanawiałem się czy nie zrobić tego posta w 5 czy 10 punktach, ale tak naprawdę to było by nie prawdą. Ja nie znam żadnych punktów na udany związek. Nie można nazwać tego nawet recepturą. Ja od samego początku wyznaję tylko jedno credo, którego konsekwentnie się trzymam. Brzmi ono tak:

 „Kobiety nie zatrzymasz przy sobie na siłę,
lecz możesz sprawić, że ona nie będzie chciała odejść.”

Jeśli czegoś brakuje…

Nie zmusimy nikogo do bycia razem na siłę. Po pewnym czasie do drzwi stuka rutyna, uczucie nie jest już tak świeże i zaczyna robić się coraz gorzej. Dla wielu par taki moment może być katastrofalny. Szukają tego czego im brakuje w związku na zewnątrz. Wyobraź sobie, że jest kobieta która ma problemy i potrzebuje wygadać się facetowi, a on na nią wrzeszczy albo totalnie olewa i gada tylko o sobie. Albo facet, który nie spełnia swoich fantazji w łóżku. Męczy się i prędzej czy później coś w nim pęknie. Będzie chciał to spełnić na boku z kimś innym. Zdrada zawsze jest z jakiegoś powodu. Na ogół pojawia się na horyzoncie ktoś kto jest w stanie zapełnić braki drugiej osoby.

udany związek 3

Zazdrość

Kiedyś byłem bardzo zazdrosny i myślałem, że jak zamknę moją kobietę w domu to wtedy nie będzie miała okazji do spotkań z innymi facetami. Ale przez to były tylko głupie kłótnie i zazdrość niszczyła nasze uczucie. Wiedziałem, że muszę zmienić strategię. Nieustannie zadawałem sobie pytanie co mogę zrobić żeby moja kobieta pragnęła mnie jak nikogo innego na świecie? I doszedłem do wniosku, że muszę być takim facetem z którym żaden inny facet nie będzie miał szans. Wiem, że na horyzoncie w każdej chwili może pojawić się facet i może jej zawrócić w głowie. Takie jest życie.

Czy to będzie w pracy, na imprezie czy gdzieś przypadkiem w drodze na autobus. W momencie gdy będzie przez niego adorowana i będzie miała braki to jej się to spodoba i będzie chciała to chłonąć. Ale jeśli będzie miała w domu prawdziwego samca, który o nią dba i radzi sobie w dorosłym życiu, pilnuje rachunków, mierzy się z problemami, rozmawia, daje zainteresowanie i jest najlepszym przyjacielem. Może z nim pójść na zakupy jak z przyjaciółką albo pojechać do hotelu jak z kochankiem. Jest gdy ma słabszą chwilę i potrzebuje wsparcia. Jest gdy jest chora i nie może być piękna i idealna. Nie ma na swojej głowie całego domu, rachunków i pijanego faceta z bebzolem, którego musi odprowadzać.

Wie, że ma przy mnie wszystko i w chwili gdy pojawi się ktoś inny na horyzoncie ona i tak odstawi go z kwitkiem. Podejmuję szybką decyzję. Wie, że straci zbyt wiele. Straci takiego faceta jak ja.

udany związek

Co Ty możesz poprawić w Waszej relacji?

Nie powiem Ci jaką osobą masz być. Nie chcę żebyś był moją kopią. Każdy z nas jest inny. Chodzi o to żeby być z kobietą z miłości i wspaniałego uczucia. Żeby czas związku był taką rzeczą o której będziesz zawsze pamiętał. Jeśli chcesz mieć udany związek to daj tą dobroć od siebie. Nie czekaj na ruch partnera. Nie bądź egoistą, lecz altruistą, a zobaczysz jak zmieni się Twój związek. Dużo rozmawiajcie, pytaj jej to czego jej brakuje, jakie ma potrzeby i co Ty możesz poprawić w waszej relacji. Baw się dobrze i czerp z tego jak najwięcej. Związek z kobietą to wspaniałe przeżycie. Nie wiem czemu wielu facetów uważa to za męczarnie.

Jestem takim partnerem jakim byłem na samym początku. Przez prawie 8 lat to działa i jesteśmy razem. Nie mam gwarancji, że przez kolejne 8 będzie to działać. Może się okazać, że za 5 lat się rozstaniemy, bo któreś z nas wyjedzie w ciepłe kraje z kochankiem albo kochanką. Życie jest nieprzewidywalne i zaskakujące. Nie ma nic na zawsze. Ale wiem, że jetem takim partnerem z którym moja kobieta mogłaby pójść w ciemno na koniec świata. Życzę Ci tego samego przyjacielu! 

ZOBACZ CAŁĄ SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ: Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?

zmysłowa sesja fotograficzna

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

10 comments on Przepis na udany związek.

 1. Hamak Life pisze:

  Fajny tekst. Bardzo prawdziwy. Takie podejście wymaga dużej dojrzałości, ale miłość w dużej mierze łączy się z mądrością. Miło się czyta mężczyznę piszącego takie słowa. Oby było takich więcej! 🙂

 2. Dawid pisze:

  Z całego wpisu najbardziej podobała mi się rada ,,spraw by kobieta nie chciała od Ciebie odejść”. Zawarłeś w tym sporo prawdy, ale moim zdaniem to musi działać w obie strony. Jeżeli tylko jedna strona się stara to pewnym momencie ta osoba po prostu nie wytrzyma i znajdzie sobie kogoś innego.

 3. Chciałabym w takim razie spotkać takiego faceta jak ty 😉

 4. Perko pisze:

  Pieknie ujete 🙂 tytul wzbudzil moje watpliwosci. Przepis na udany zwiazek? Ale nie ma tu szeregu punktow do odhaczenia… Niewazne jaka osoba sie jest, jakie ma sie pasje… O zwiazek po prostu trzeba dbac, bo inaczej wygasnie. Brawo!

 5. Roza pisze:

  A co jeżeli brakuje sił na staranie bo widzisz jak drugiej osobie jest obojętne to jakie są relacje bo totalna rutyna rozerwala wszystko a życie się toczy bo są dzieci .?

  • Damien pisze:

   No to może czas na odważne decyzje. Ludzie potrafią tkwić w toksycznych związkach po 15 lat twierdząc, że robią to dla dzieci. Ale tak naprawdę robią to dla siebie, bo dzieci już od dawna chciały by rozstania, bo mają dosyć ciągłych kłótni i awantur. Jeśli nie układa się między partnerami to automatycznie zła atmosfera przenosi się na dom i na całe otoczenie. Porozmawiaj z partnerem i postaw twarde warunki czego oczekujesz. Jeśli nie będzie chciał się wysilić i zawalczyć o Was to znak, że nie jest wart Twojego poświęcenia. Być może tuż za rogiem czeka ktoś kto da Ci to wszystko czego Ci brakuje.

 6. Monika pisze:

  Kobieta również powinna się starać. Jeśli chce się, aby związek był udany to trzeba nad nim pracować. Zarówno kobieta jak i mężczyzna 🙂

 7. reno pisze:

  Your blog has good looking.You have to include more information about this topic.

 8. Vase pisze:

  Świetny artykuł, zgadzam się z tym co napisałeś i sam staram się takim być. Żyjąc w taki sposób, spędziłem już ze swoją partnerką 3 cudowne lata.
  Razem również tworzymy treści o podobnej tematyce. Zapraszam do nas.

up