Ruszamy w Europę!

28 marca 2014 21:49 23 18844

Jak wygląda Twoje życie? Masz dzieci, dom, kochającego męża? A może wiedziesz szalony, studencki byt z myślą o lepszym jutrze? A co, gdyby jutra miało nie być?

Czy byłbyś zadowolony ze swojego życia? Czy czułbyś się szczęśliwy? Spełniony? Chwała tym, którzy szczerze, przed samym sobą mogliby odpowiedzieć twierdząco. Ja bym nie mogła. Żałowałabym miejsc, których nie zobaczyłam, ludzi, których nie poznałam i chwil, których nie przeżyłam. Czułabym, że zbyt mało doświadczyłam w swym krótkim i wątpliwym życiu. Życiu, w którym dominują wzorce pospolite, banalne i bezpłciowe. Wzorce gdzie MIEĆ znaczy więcej niż BYĆ, a CHCIEĆ nie ma nic wspólnego z MÓC. Wzorce, gdzie ZROBIĆ i ZOBACZYĆ to pojęcia abstrakcyjne.

Pospolitość cechuje nasz naród. Indywidualizm jest iluzją, tłumioną zawczasu wrogimi spojrzeniami i tylko nielicznym udaje się twardo stąpać po swoim przekonaniu. Szaleńcem zaś ten, kto odważy się nonkonformistycznie wyjść przed tłum i próbować wyznaczać swe własne reguły.

My zdecydowaliśmy się wyjść poza ramy schematu. Niezadowoleni ze ścieżki, którą podążamy wytyczyliśmy sobie nową. Wbrew trywialnym poglądom, wbrew opinii ludzi bliższych i dalszych, i przeszkodom, które nieświadomie, pod nogi, rzucaliśmy sobie sami! I ku wytrwałości a przeciwko chwilom zwątpienia powstał ten blog! Dla nas! I naszego życia!

Klamka zapadła. Mamy po dwadzieścia lat a przed sobą cały świat! I miliony marzeń do spełnienia. Tysiące chwil, setki momentów, dziesiątki doznań a tylko jeden cel – SZCZĘŚCIE! Bez „trzeba”, „wypada”, bez ograniczeń i myślenia o tym, co będzie za kolejnych 10 lat. Liczy się tylko wolność i zgoda z własnym sumieniem. Jeśli chcemy być szczęśliwi to nie kiedyś, ale teraz!

Decyzja zapadła – RUSZAMY W EUROPĘ!

Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Hiszpania, Gibraltar, Portugalia, Włochy, Watykan, San Marino, Austria, Czechy, Polska

13 państw, 12 000km i tylko 2 miesiące, żeby to zrobić.

Nie myślimy o tym czy to się uda i czy ma sens. Nie zastanawiamy się co zrobimy po powrocie i czy w ogóle wrócimy. Nie ma dla nas znaczenia, że będzie to kosztować majątek. Nie jesteśmy podróżnikami i nie pokonujemy własnych słabości. Po prostu chcemy spełniać marzenia! Życie to kwestia wyborów. Zawsze może być taniej, rozsądniej i zawsze będzie jakieś „ale”. Ale to są właśnie PRIORYTETY! Dla nas liczą się tylko marzenia a podróż jest jednym z nich. Jest przygodą, która na nas czeka. Jest pełna miejsc, które chcemy zobaczyć, kultur, które chcemy poznać, smaków, które chcemy poczuć i chwil, których chcemy doświadczyć. Wyruszamy już za miesiąc, a Was, zabieramy razem ze sobą!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

23 comments on Ruszamy w Europę!

 1. mała-myśl pisze:

  Trzymam kciuki żeby Wam się udało i wszystko poszło po Waszej myśli 🙂
  I czekam oczywiście na relacje i zdjęcia 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 2. paulinab pisze:

  O kurczę, świetny pomysł! Już nie mogę się doczekać Waszych wpisów z “wyprawy”! 🙂

 3. Dorota pisze:

  Zazdroszczę takiej wyprawy!Powodzenia i czekam na relacje 😉

 4. Marta pisze:

  Tylko pozazdrościć 🙂

 5. Annalina pisze:

  Nie mogę się doczekać relacji z podróży. Trzymam kciuki żeby wszystko wypaliło 😉

 6. Rosa pisze:

  Ja też mam wiele planów podróżniczych i mam nadzieję, że w tym roku jakiś się spełni. Na razie jednak muszę być dalej zwykłą studentką w końcu kolejna sesja już stosunkowo niedługo. A wam życzę powodzenia i czekam na relację, mam nadzieję, że razem z wami poznamy wiele kultur i wyobrazimy sobie wiele smaków. 🙂

 7. NETWORKERKA pisze:

  wOW! zAZDROSZCZĘ, CHĘTNIE BYM WYRUSZYŁA W TAKĄ WYPRAWĘ 🙂 tRZYMAM KCIUKI, TEŻ WYCHODZĘ Z ZAŁOŻENIA ŻE Z ŻYCIA TRZEBA WYCISNĄĆ JAK NAJWIĘCEJ WŁAŚNIE TERAZ, A NIE ZA KILKA LAT

 8. Nie moge się doczekać relacji z podróży, Zapowiada się ciekawie ;)) Szczerze zazdroszczę i Polecam Paryż;)

 9. piacere pisze:

  no to ja trzymam kciuki, aby wam wyszło jak najlepiej! pomysł genialny! aż wam zazdroszczę odwagi!

 10. Świetnie, nie mogę się doczekać zdjęć, które tu opublikujesz 😀

 11. nikollet85 pisze:

  zazdroszcze, sama tez bym się wybrała w taką podróż. Udanej wycieczki 🙂

 12. anelise pisze:

  Wow. Podziwiam 😀
  Też czasem mnie nachodzą takie myśli 😛 Ale choćbym nawet zaplanowała kolejny miesiąc, rok, czy tylko tydzień i tak nie mam tyle wytrwałości by zrealizować te plany. Tym bardziej za Ciebie trzymam kciuki! 🙂

 13. Vojtek pisze:

  Dziękuję za wizytę. bardzo i sie podoba to co napisaliście o sobie. Nie mam 20 lat ale my sle podobnie 🙂 I popieram takie myślenie. indywidualizm! Oryginalność. niepowtarzalność. marzę, planuje i działam.
  A to co ja robiłem jak miałem 20 lat jest o tu: http://warsawman.blogspot.com/2011/08/piekni-dwudziestoletni.html
  To był wyczyn w epoce gdy nie było Internetu a telefony stacjonarne miało około 20% osób 🙂
  Pozdrawiam i życzę powodzenia
  Vojtek

 14. Klara pisze:

  To będzie pewnie niesamowita wyprawa, powodzenia żeby wszystko poszlo zgodnie z planem i po Waszej mysli 🙂

 15. tosia pisze:

  Ależ wam zazdroszczę!
  Jak uzbieram $ to wybiorę się i ja! A dzięki wam będę miała dobre informacje gdzie mnie nie zjedzą kanibale i gdzie wygodnie będzie spać 🙂

 16. Monika pisze:

  Powodzenia! 🙂 Byłam dwa razy w Austrii i jak najbardziej polecam! Wiedeń to piękne miasto, pełne cudownych zabytków, czyste, zadbane, zamieszkiwane przez bardzo miłych ludzi, często indywidualistów. Nikt tam nikogo nie wyśmiewa ze względu na odmienność, ludzie są tolerancyjni, nie to co u nas… Poza tym, polecam zwiedzić Prater! Obowiązkowo! 😀 😉

 17. histeryczna pisze:

  Powodzenia! udaje podróży życzę. Czekam też na jej opisy 🙂

  Nie martwicie się, że to będzie kosztować majątek – w jakim sensie? chodzi o to, że uważacie, iż uda wam się na to zarobić, czy po prostu już macie skądś takie fundusze i dlatego nie macie tego zmartwienia?

  • Vicky pisze:

   Fundusze już nazbieraliśmy, chociaż nadal nie mamy namiotu i kilku innych, niezbędnych rzeczy. Ale działamy 🙂 Ta podróż będzie kosztować majątek (przynajmniej wg nas), ale nie martwimy się o to, bo to nie ma znaczenia – myślę, że to będą najlepiej wydane pieniądze naszego życia bo czego jak czego, ale wspomnień nikt nam nie odbierze!

 18. DRIPFASHION pisze:

  :O Świetnie! Powodzenia! 🙂

up