SCENARIUSZ MOJEGO ŻYCIA [mój pierwszy rymowany post!!]

15 sierpnia 2018 19:40 16 6465

Gdybym miała stworzyć idealny scenariusz siebie – to jak bym siebie widziała?
Gdybym mogła zdecydować o życiu – to jak bym to napisała?
Kim była? Co miała? 
Czemu bym się oddała?

W idealnej wersji widzę piękną, zdeterminowaną kobietę. Prawdziwą żyletę! Gotową walczyć o sukces, lepszą jakość swojego życia, o marzenia! Taką, która każdego dnia coś w sobie zmienia! Czyta książki, wciąż się uczy – chce być lepsza, umysł tuczy. A na zewnątrz zdrowe ciało, jędrne dupsko też by się chcieć miało! Garderoba, śliczne buty. Torby, kurtki, inne ciuchy. Szczypta kokieterii, odrobina seksualności. Takie przyziemne marzenie o kobiecej atrakcyjności… Niekoniecznie majętna. Ale ponad przeciętna.

Żądna przygód podróżniczka. Głodna świata bojowniczka. Nigdy nie staje w miejscu, świat jest jej ojczyzną. Biegle włada angielszczyzną! Kocha przyrodę. Uwielbia widoki. Nie straszne jej namiotu uroki. Ale nie ma co ukrywać – najlepsze są te, widziane z wielgaśnych okien hoteli – w luksusie też od czasu do czasu byśmy tonęli 😀 Pijąc szampana i jedząc truskawki, wypalali branta skręconego z trawki  😛

Teneryfa scenariusz mojego życia

W idealnej wersji nadal jestem blogerką, bo pasję do tego co robię, nadal mam w sobie wielką! Mam zdecydowanie więcej czasu i pieniędzy, nie muszę już za nimi gonić, koło samo się pętli! Życie opłaca mi moja wolność finansowa, a do projektów – pozyskuję sponsora. I mogę w pełni oddać się moim marzeniom! Wizualnym i akustycznym wrażeniom. Afrykę przejechać w Przekroju, starym volkswagenem dziadka stanąć do boju! Boga poszukać w różnych zakątkach świata i koniecznie odwiedzić stację badawczą Nasa! A na sam koniec Everesta zdobyć i Koronę Ziemi w przyszłości zrobić.

Moje życie to setki tysięcy godzin “surówki”, takie z podróży video pocztówki –  Są rajskie plaże na Bali – będą też wieżowce w NYC i w Afryce Safari! Luksusowe jachty, a czasem namioty –  wild life na Alasce, w Kolumbii kłopoty. Skok ze spadochronu, z adrenaliny przymknięcie powiek – jednym słowem wszystkie życia, jakie może posiadać człowiek! Chcę być jak kameleon i nieustannie zmieniać skórę – toczyć te moje koło pod górę! Być Eskimosem, Apaczem, Jankesem i Aborygenem – również poczuć mróz nad Spitsbergenem! Być człowiekiem gór i wilkiem morskim zarazem! Chcę być przygodą! Najpiękniejszym krajobrazem!! Na lądzie, w powietrzu, w wodzie i nawet w kosmosie. Marzę o takim życiowym patosie!

Teneryfa blog

Głębiej! Chcę być reporterem wojennym. Robić zdjęcia. Otwierać ludziom oczy. Pokazywać prawdę, nie ukrywać przemocy! Chcę poznać problemy tego świata i stawić im czoło! W duecie albo solo. Zrobić coś większego dla gatunku ludzkiego… Czy bujam na skrzydłach fantazji? Kiedy głęboko wierzę w przemianę ludzkich frustracji? Na dobro, życzliwość, na szersze pole empatii?!

Chciałabym zarażać ludzi optymizmem, bo życie cholernie boli. I od samego początku – kończy się powoli. Zarażać miłością do świata, każdego człowieka kochać jak brata! Rozdawać uśmiechy i robić sprawy ważne. Także. — Dla kogo? Dla ludzi! I Matki Ziemi – nie bądzmi bierni! Nie bądźmy głuchoniemi!

I jeszcze na koniec bardzo bym chciała, by każdy z nas uciech miał bez mała! By szczęściem i radością każda twarz kipiała! By każdy dar jakim jest życie cenił, byś każdą sekundę dobrze wymienił! Chcę bardzo Cię uczyć, być twoim przewodnikiem. Złych emocji arszenikiem. Być wartością. Wsparciem. Motywacją i dowodem. Że Twoje życie na lepsze zmienić się może! Byś odkrył swą wartość i pokłady energii, byś uwierzył w siebie, skłonił do refleksji. Przemyślał swe życie i jeśli coś w nim nie pasuje – po prostu to wyrzuć, od nowa się zbudujesz! Nowy Ty, nowa ja. Nowe scenariusze dwa 😀

I znowu mi jakoś się taki rym zapodał, ale cóż ja poradzę? Cóż zrobię? Od zawsze tak mam, że słowa składam… One w mej głowie wiszą. One same się piszą! Ale jeśli ten post Ci się podoba – możesz udostępnić – to dla mnie najlepsza nagroda!!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

16 comments on SCENARIUSZ MOJEGO ŻYCIA [mój pierwszy rymowany post!!]

 1. Jutyna pisze:

  super, bardzo pozytywny!

 2. Alchemik pisze:

  Idealne są wyłącznie scenariusze i to wyłącznie na dużym poziomie ogólności.
  Idealny scenariusz, kiedy przejdziesz do szczegółów, ujawnia wiele błędów, uciążliwości i rzeczy, które człowiek chciałby zmienić.
  Ktoś spoglądając na Twoje życie z zewnątrz powie: Masz idealne życie….
  (ale czy Ty również tak sądzisz ?)
  Doceniaj…. 😉

  • Vicky pisze:

   Cóż za słuszna uwaga! Oczywiście “idealny” to również synonim “nieosiągalny” bo ideały nie istnieją 🙂 😛 Za każdym, z boku “idealnym życiem” stoi pot, ból i łzy, których nikt już widzi. Właśnie te uciążliwości… Ale one są wpisane w życie – czyż nie? Każde jedno. Słowem klucz jest tu właśnie “Doceniaj…” choć ja nierozerwalnie stawiam je obok słowa “Buduj!” czy też “Działaj!” / “Pisz!” – jak wolisz 😉 :* Ciężka praca + wdzięczność. Oto cały sekret idealnego scenariusza!!

   • Alchemik pisze:

    Zgadza się… Mało kto dzisiaj zdaje sobie z tego sprawę… 😉 Ludzie poprzestają na marzeniach, nie robiąc nic, by je spełniać, a później wielkie narzekanie… Trzymam zatem kciuki za “Twoje idealne życie”;)

 3. Justyna pisze:

  Ahhh marzenia. Każdy je powinien mieć. Pięknie to ujęte wszystko. Wolność finansowa, korona ziemi, podróże, słońce.. to nie tylko Tobie się marzy kochana. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji marzeń tych czy jeszcze innych

 4. Monika pisze:

  Pierwszy rymowany post i wyszedł świetnie. Super kochana! To co jednak tam napisałaś to pasuje do masy osób nawet dla mnie. Więcej takich postów pozytywnych tego typu.

 5. Julia pisze:

  Wypisałaś tutaj wierszem masę rzeczy, które ja również bym od życia pragnęła. Ale ale w kwestii wpisu i zdjęć.. super foto i rewelacyjny strój. Zazdroszczę opalenizny ;p

 6. Dominika pisze:

  “Zrobić coś większego dla gatunku ludzkiego…” by zostać zapamiętaną? Jak wielu chciałoby zostać zapamiętanych na zawsze. Bardzo mądre i piękne słowa…

 7. Ola pisze:

  “Scenariusz życia” jakże to ładnie i poetycko brzmi. Jak wiadomo scenariusz to jedno ale od reżysera zależy w jakiej jakości zostanie ten scenariusz spełniony. Powodzenia w reżyserce kochana <3

 8. Gabi pisze:

  Żeby to życie układało się według twojego scenariusza to szczerze z całego serca Ci życzę. Życie jednak jest zupełnie inne i często rzuca nieprzewidywalne kłody pod nogi pamiętaj.

 9. sandra pisze:

  Musiałaś mieć niezłą wenę, żeby taki cały rymowany post napisać

  • Vicky pisze:

   Rymowanie pozwala mi skupić myśli tylko i wyłącznie na tekście, nie rozbiegają się na tematy poboczne, nie łapię głębszych rozkminek, po prostu mnie to uspokaja 😛

up