Skąd wziąć odwagę do trudnych decyzji w życiu?

9 października 2018 18:51 4 3521
Skąd czerpać odwagę do trudnych decyzji w życiu?

Jak musisz ją podjąć to robisz się bezradny, słaby i nie zdatny do działania. Jak by Cię coś obezwładniło i nie chciało dać swobodnie działać. Dzisiaj pozbędziemy się tego raz na zawsze! Nastąpi przełom!

Na samym wstępnie musimy sobie wyjaśnić kila rzeczy. Uważam, że ludzi można podzielić na dwa typy: wojowników i mięczaków. Ci pierwsi są odpowiedzialni, zdeterminowani, konsekwentni i się nigdy nie poddają, drudzy zawsze idą na łatwiznę i odpuszczają w momencie jak robi się ciężko. W życiu dorosłym kieruje się zawsze jedną rzeczą, jest nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Jestem odpowiedzialny za swój los i nikt za mnie nie przeżyje mojego życia. Mogę godzinami wylewać z siebie żal do całego świata, że nie dostałem bogatych rodziców, którzy mogliby dać mi wspaniałe życie od najmłodszych lat, studiów za granicą i wielkiej chaty z nianią. Urodziłem się w takiej rodzinie, w takim kraju, z takimi możliwościami i jestem za to cholernie wdzięczny. Jeśli coś mi się nie podoba to mogę to zmienić.

Skąd wziąć odwagę do trudnych decyzji blog

Skąd brać odwagę?

Od momentu pisania własnego scenariusza i rozpoczęcia życia po swojemu, dochodziło do mnie, że to wszystko jest możliwe i nikt za mnie tego nie może zrobić. Jeśli muszę podjąć trudną decyzję to zadaję sobie pytanie: „Co się stanie jeśli nie odbędę tej ważnej rozmowy?” i wtedy dochodzi do mnie, że zawale cały biznes i zawiodę wszystkich ludzi, którzy mi zaufali. Nie chcę ich zawieść. Nie chcę też zawieść sam siebie. Obiecałem sobie, że zrobię wszystko, żeby żyć tak jak sobie wymarzyłem. Przestałem się bać zwariowanych pomysłów i szalonych decyzji po paru razach z rzędu, jak je podjąłem. Człowiek się przyzwyczaja i po paru razach jest to normalne. Wszystko na początku jest straszne. Dzisiaj operuję setkami tysięcy złotych i podejmuję decyzję, o tym czy coś kupić czy nie. Są one ogromnie trudne, bo nieruchomości są na ogół do remontu i jeśli coś mnie zaskoczy, albo czegoś nie przewidzę za w czasu, to może się okazać, że zbankrutujemy, a nie zarobimy pieniądze.

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji to może okazać się, że Twoje życie zaczęło Cię męczyć i sam do końca nie wiesz czego chcesz. Niezdecydowanie zawsze bierze się z czegoś. Jeśli brakuje Ci determinacji, odpowiedzialności i zaangażowania to nie będzie też odwagi. Odwaga przychodzi wraz z iskrą. Musisz ją w sobie rozpalić i ona przyjdzie. Jeśli będzie Ci na czymś zależeć to nawet z okrzykiem i w pędzie zrobisz to co do ciebie należy i nie będziesz się wahał.

Jeśli chcesz podejmować odważne decyzję to naucz się odpowiedzialności za swój los i daj słowo, samemu sobie, że się nie zawiedziesz. Jeśli czegoś nie zrobisz to możesz coś stracić i przez strach nie będziesz miał tego na czym Ci zależy. Pamiętaj! Że jeśli ci nie będzie zależeć to nie podejmiesz odważnej decyzji!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

4 comments on Skąd wziąć odwagę do trudnych decyzji w życiu?

 1. Odważne decyzje są potrzebne w życiu, co do tego nie ma wątpliwości. Mam nadzieję, że nie tylko ja, ale i reszta czytelników weźmie to do siebie. Wszystko zależy od nas 🙂

 2. Ola pisze:

  Odwaga cały czas jest w nas, sztuka polega na tym, by ją w sobie odnaleźć.
  Dziękuję za tego motywacyjnego kopniaka z rana i życzę dalszego powodzenia w Waszych projektach 🙂

 3. Ava pisze:

  Bardzo fajny artykul dzieki !!!

 4. Ewa pisze:

  Trudne decyzje były, są i będą i nie da się od nich uciec. Za decyzję trzeba też umieć odpowiadać.

up