Szczęśliwego nowego 2558 roku

14 kwietnia 2015 19:02 1 3713

“Nie bawię się w chowanego, nie jestem już gówniarzem! Wszedłem w dorosły świat, a w nim trzeba przypodobać się innym, trzymać fason i być sztywniakiem. A od czasu do czasu zaszaleć z jakimś procentem!”

Zamykamy się w kleszcze dorosłości i nie pozwalamy sobie na odrobinę szaleństwa. Dlaczego rodzice nie bawią się z dziećmi i nie czerpią radości z tych najprostszych rzeczy? Twierdzą, że im nie wypada. Przecież mając 30 lat nie można jeździć na deskorolce czy hulajnodze. A układanie klocków lego to już na pewno odpada. Lepiej odpalić TV i otworzyć zimny browarek, puścić dwa bąki i strzelić sobie przyjemną drzemkę. Owszem tak jest najprościej, ale czy to jest przyjemne?

Odpowiedź zachowaj dla siebie. A tymczasem chciałbym zabrać Cię do krainy radości. Usiądź wygodnie i poczuj to razem ze mną!

DCIM100GOPRO

Pobudka, szybkie śniadania, ładowanie giwer i w drogę! Na parking podjeżdża tuk-tuk i wyruszamy na teren wroga. Oczy dookoła głowy, pełne skupienie – tuż za rogiem czai się nieprzyjaciel. Wyjeżdżamy na ulicę i zaczyna się jatka. Z lewej ładują w nas pełne zbiorniki zimnej wody. Z prawej to samo. Nie poddajemy się i odpieramy ataki. Cała akcja odbywa się na środku skrzyżowania. Nikt się tym nie przejmuje, to jest wojna i liczy się tylko wygrana. Przemoczeni do suchej nitki docieramy na Khao San Road i dołączamy do setek tysięcy ludzi atakujących się nawzajem. Nikt nie ma żadnych oporów – wszyscy szaleją jak dzieci. Dajemy czadu z całym miastem i czujemy się jak 10 latki w najlepszego śmigusa dyngusa w życiu!

Oczywiście nie jest to typowy “lejus” taki jak u nas. To po prostu Tajlandzki Nowy Rok 2558, który trwa przez 3 dni. Wszyscy się bawią i piją whisky. Większość biznesów jest pozamykana, a ludność po prostu szaleje. Nikt nie marnuje wolnego na byczenie się w domu,ludzie wychodzą na ulice i niczym wielka rodzina łączą się w jedność.

To co przeżyliśmy ciężko jest opisać słowami. Wyobraź sobie, że w Polsce w lany poniedziałek na ulicę wychodzi Twoja babcia i mama. W dłoniach trzymają pistolety na wodę i polują na przechodnich. Nie robią problemu z tego, że je ktoś obleje, tylko się cieszą jak małe dziewczynki i zajebiście się bawią. Dołączasz do nich ze swoimi przyjaciółmi i z waszych twarzy przez cały dzień nie znika uśmiech. Przyznaj się, chciałbyś tak poszaleć w swoim mieście?!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to Szczęśliwego nowego 2558 roku

  1. wow, wygląda na dobrą zabawę!

up