TANIE NOCOWANIE – Jak oszczędzać na noclegach w podróży?

14 marca 2019 19:59 3 2822
Tanie nocowanie

Zakwaterowanie – to obok biletów lotniczych – przeważnie drugi, największy koszt w podróży. Jak oszczędzać na noclegach? Gdzie szukać tanich noclegów? Oto…

5 sposobów na TANIE NOCOWANIE:

Tanie nocowanie namiot
Lofoty – najpiękniejsze miejsce w Europie do legalnego campowania!

  1. Namiot “na dziko”

Najtaniej śpi się oczywiście pod własnym dachem – dlatego warto zabrać dach ze sobą! My do hardcorowców nie należymy, ale większość Europy zwiedziliśmy głównie dlatego, że pominęliśmy (czy raczej zminimalizowaliśmy) horrendalnie wysokie koszta noclegów. Zwykle oznacza to spanie na dziko w miejscach niedozwolonych, ale czasem – jak np. na Skandynawii – jest to w pełni legalne i wręcz najlepsze rozwiązanie!! Natomiast trzeba pamiętać o kilku warunkach… Nie śmiecić, nie nieszczyć przyrody, nie nadużywać gościnności! Spanie pod namiotem to obszerny temat i jeśli chcecie to mogę go poruszyć w osobnym poście 😉 Nauczyć Was, gdzie szukać miejscówek na dziki camping. Jak “chować namiot” oraz jak się spakować na taki wyjazd. Czego nie zapomnieć i gdzie można rozbijać się bez ograniczeń! 

Świetną alternatywą dla namiotu jest… auto 😀

Couchsurfing tanie nocowanie
Turecka gościnność

  1. Couchsurfing

Inna, niemal darmowa alternatywa na tanie nocowanie to Couchsurfing.com. Słyszałeś kiedyś o takim portalu? Zrzesza on ludzi, którzy udostępniają swoje miejsce (łóżko / kanapę / pokój) niemal całkowicie za darmo ludziom z całego świata! Czemu “niemal”? Bo w zamian za gościnę wypada gospodarzowi przywieźć drobny upominek (np. polskie ptasie mleczko!) albo ugotować kolację w ramach wdzięczności 😉 Brzmi atrakcyjnie? Bardzo! Nasi znajomi korzystają z powodzeniem, ale nam nie przypadło to do gustu. Nasze pierwsze i ostatnie zetknięcie z Couchsurfingiem mieliśmy w Paryżu, gdzie po kilku bardzo niepokojących (i dwuznacznych seksualnie) sygnałach uciekliśmy w popłochu do hotelu 😛 Natomiast myślę, że to rozwiązanie świetnie sprawdziło by się w Turcji, gdzie (my co prawda mieliśmy kolegę lokalsa) panuje niesamowita gościna!

Tanie nocowanie Lagen Island Resort
Rajskie domki na wodzie, Lagen Island Resort, Filipiny

  1. Kupon promocyjny 50zł do wykorzystania na booking.com

Czujesz się za stary na namiot? Zbyt nieśmiały na Couchsurfing? Jednocześnie cenisz swoją wygodę? My też. Dlatego zostaje nam stary, dobry booking 😛 Nie ważne czy szukasz taniego hostelu, czy też wygodnego hotelu – zniżka i tak się przyda! Co powiesz na to, żeby 50zł z każdej Twojej rezerwacji z powrotem wracało na konto?! Możesz poczynić spore oszczędności, a wystarczy, że dokonasz rezerwacji z linka promocyjnego i zgarniesz > Kupon promocyjny 50zł na booking.com < za każdą zrealizowaną rezerwację!

tanie nocowanie kupon booking
Budżetowy hostel Whisper Cave House z niewiarygodnie pięknym widokiem na tarasie, Kapadocja, Turcja

  1. Kupon promocyjny 107zł na Twoją pierwszą rezerwację w Airbnb.com

Kolejny kupon na kolejnej, świetnej stronce do rezerwowania noclegów. Airbnb skupia głównie lokalsów, którzy wynajmują swoją przestrzeń w alternatywie do hoteli. Przeważnie są to rozwiązania bardziej lokalne, ciekawsze, prawdziwsze i oczywiście tańsze. I oczywiście jest kupon! Tym razem 107zł na Twoją pierwszą rezerwację w portalu przy rezerwacji za min. 279zł – wystarczy, że założysz konto z linka promocyjnego > Kupon promocyjny 107zł na Airbnb.com <

Tanie nocowanie - Workaway
Casa Antonia Guest House – najlepszy tani nocleg na Teneryfie!

  1. Workaway – praca za wikt i opierunek

Jedziesz gdzieś na dłużej i przeraża Cię wizja płacenia kroci za nocleg? Znajdź wikt i opierunek, w dzisiejszych czasach fajnie nazwanym workawayem. Nigdy tego nie próbowaliśmy, ale w internecie są setki jak nie tysiące historii ludzi, którzy pracują w zamian za nocleg, jedzenie i czasem kieszonkowe. Oczywiście w niepełnym wymiarze godzin, mając tym samym czas na zwiedzanie. Możesz zostać Au Pair w USA, uczyć angielskiego w Chinach albo pracować na farmie w Australii. Albo na przykład sprzątać w naszym guest housie na Teneryfie 😛 Hehe, nie, to nie oferta. Aktualnie nie posiadamy wolnych miejsc, ale nie nasz jeden Guest House i nie na jednej tylko wyspie przyjmuje w ramach programu Workaway.info!

Masz jeszcze jakieś pomysły?
Sprawdzone sposoby na tanie nocowanie?
Koniecznie podziel się z nami swoimi pro-tipami!!

Sprawdź też:

5 Sposobów na TANIE LATANIE!

Tanie latanie - jak oszczędzać na lotach?

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

3 comments on TANIE NOCOWANIE – Jak oszczędzać na noclegach w podróży?

  1. Świetne pomysły! Ja mam ochotę na podróż kamperem po Skandynawii.

  2. Dzięki za ciekawe pomysły na spędzenie wakacji 🙂

  3. Świetne propozycje noclegów! Warto spróbować, znacznie bardziej coś takiego romantyczne, niż po prostu hotel.

up