TOP 3 plaże na Krecie

1 października 2014 20:08 1 12069

Kreta to góry, morza i ponad 1000 km linii brzegowej. Urzekające, skaliste wybrzeża i piaszczyste, szerokie plaże. To błękitne laguny i urokliwe rafy koralowe. To miejsce, gdzie słońce świeci ponad 300 dni w roku a pojęcie „zima” nie istnieje. To raj, dostępny dla każdego śmiertelnika…

Nic dziwnego, że to najczęściej odwiedzana wyspa przez Polaków. Jest tanio, przystępnie i pięknie. Kreta kusi dorobkiem kultury (najstarszym w Europie!) i cudami natury, z których to właśnie plaże są najpiękniejsze. Nie sposób zwiedzić je wszystkie, w tak krótkim czasie, więc my postawiliśmy na 3 – te najsławniejsze:

LAGUNA BALOS

Zdecydowanie moja faworytka. Jeden z najpiękniejszych widoków, jakie było mi dane widzieć – z prawej turkusowa, spokojna woda sięgająca ledwie kolan, po lewej znacznie głębsza i zimniejsza otchłań. A pośrodku piaszczysta ścieżka prowadząca wprost do małej, idealnie okrągłej wysepki. Nie ma tu sklepów, barów, i zbyt wielu turystów. W pełni zachowano dziewiczy klimat tego miejsca. Nawet sam dojazd stromymi zboczami, a następnie piesza wędrówka przez góry gwarantują dawkę emocji przez cały czas.

 kreta-laguna-balos 10 6 a (2)

ELAFONISI

Z pewnością najsłynniejsza grecka plaża. I jedna z najsłynniejszych w Europie. Ale czy na pewno zasługuje na to miano? Różowego piasku, z którego słynie, jest tu mniej niż szafiarek w Polsce i naprawdę nie wiem czym ludzie się tak podniecają. Ale pomijając piasek… Mięciutka plaża (bez ani jednego kamyczka!) i widoki są niesamowite!

crete-resorts-elafonisi DSC_0779SONY DSC1

MATALA

To miasteczko położone na południu wyspy. Znane jest z tego, że w latach 60 zamieszkiwali je hipisi. I są tu do dziś, chociaż znacznie bardziej skomercjalizowani niż można by było przypuszczać. To, po co tu przyjechaliśmy to ta skała na prawo – kiedyś spały w niej dzieci kwiaty, teraz spać chcieliśmy my. Nie wyszło, bo okazało się, że obiekt został zmieniony w… muzeum :/ Mimo wszystko warto było tu jechać przez te wszystkie góry – swawolny klimat miasteczka bezcenny  😆

IMG_20140924_073837 SONY DSC 3 SONY DSC IMG_20140924_084334_3CS 4

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to TOP 3 plaże na Krecie

  1. Dominika pisze:

    Jak to! Na Elafonisi bardzo dużo różowego piasku widziałam… przynajmniej był, kiedy ja tam byłam 🙂 piękne mam wspomnienia z tego miejsca. Matala też świetna i niesamowita ta skała-“dom” dla hipisów 🙂 Ahh, cała Kreta jest genialna!!

up