Top of The Rock Nowy Jork – najlepszy widok na panoramę miasta

7 marca 2022 13:18 2 4036
top-of-the-rock-nowy-jork-punkt-widokowy

🌆 Top of The Rock Nowy Jork – najlepszy widok na panoramę miasta 🌆

To podobno najpiękniejszy taras widokowy w całym mieście! Top of The Rock Nowy Jork położony jest na 3 piętrach: 67, 69 i 70. Oferuje zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne tarasy widokowe oraz panoramiczny widok 360 stopni na panoramę Manhattanu – tzw. Skyline.

Od północy możemy podziwiać Central Park, dzielnicę Upper West i Upper East Sides, Harlem i Trump Tower. Przy dobrej pogodzie również Bronx i Yankee Stadium. Natomiast od południa widok jest nawet jeszcze bardziej spektakularny,  bo wyrasta przed nami las wielgaśnych wieżowców, takich jak Empire State Building, One World Trade Center, Chrysler Building czy 4 Times Square i wiele, wiele innych. W oddali można dojrzeć Statuę Wolności, Most Brooklyński oraz dzielnicę New Jersey. Widoki są magiczne zarówno rano, jak i wieczorem, ale my polecamy odwiedzić to miejsce w szczególności na spektakularny zachód słońca! I zostać nieco dłużej, aż horyzont spowije mrok, a Nowy Jork zaświeci setkami tysięcy świateł! To jest widok, którego nie da się zapomnieć, ani nie da się go porównać z niczym w Europie!

Przy okazji możecie ciekawe zwiedzić wnętrze budynku. Z wystawy multimedialnej dowiecie się, jak wyglądała budowa Rockeffeler Center, w lobby zobaczycie żyrandol Joie, wykonany z 15 tysięcy kryształów Swavorskiego, wielkiego na 3 piętra(!) albo Radiance Wall – ścianę wykonaną również przez Swavorskiego, składającą się z paneli szklanych, dmuchanego szkła, kryształów i oświetlenia. A jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz w niej ukryte małe kryształowe figurki. Możesz również wypić drinka w barze SixtyFive na 65 piętrze, oczywiście z widokiem na panoramę miasta 😉 A wychodząc – odbierz darmowe karty “Top Trumps” – do grania w architektoniczną “wojnę”!

Ceny biletów i Godziny Otwarcia Top of the Rock Nowy Jork

Taras widokowy Top of the Rock jest otwarty codziennie od  11 do 19, ale ostatnie wejście jest o 18:10. Cena 40-65$ za osobę. Najlepsze widoki na samej górze, na 70 piętrze – nie ma tam szyb, więc widok będzie “czysty i przejrzysty”, bez smug odbijającego się światła – co jest istotne w szczególności nocą! 😉 Tylko pamiętaj, żeby sprawdzić pogodę przed planowaną wizytą! Biletów nie da się zwrócić, a nic nie może wkurzyć bardziej, niż wielka mgła w planowanym dniu odwiedzenia Top of The Rock! My proponujemy zrobić to bezpośrednio na miejscu, w kasach biletowych położonych na poziomie -1. Musisz jednak doliczyć ew. czas stania w kolejce (my staliśmy 10 minut, ale obstawiam, że latem obłożenie jest większe).

top-of-the-rock-nowy-jork

Lunch Atop a Skyscraper

To chyba najsławniejsze, czarno-białe zdjęcie ukazujące historię Nowego Jorku. Ukazuje 11 robotników siedzących na belce konstrukcyjnej na wysokości 250 metrów (69 piętro), podczas budowy 30 Rockefeller Plaza i konsumujących swoje posiłki w przerwie obiadowej. Powstało w 1932 roku i chociaż spornym pozostaje fakt, kto jest autorem tego zdjęcia, to jednak nie ulega wątpliwości, że robi piorunujące wrażenie i jest symbolem potęgi tego miasta. Było pełnym nadzei spojrzeniem na zycie w latach 30-tych. Pokazało światu, że Nowy Jork – i cała Ameryka – wciąż się buduje, wciąż się rozwija i co najważniejsze, nadal działa pomimo kryzysu zapoczątkowanego w Czarny Czwartek 1929 roku.

Historia głosi, że pomimo przerażającego widoku, jaki mają pod sobą robotnicy, była tam w rzeczywistości betonowa płyta, na którą mogli oni zeskoczyć w razie potrzeby. No tak. Wszyscy znamy magię dobrego kadru 😉

lunch-atop-a-skyscraper

Żyrandol Joie w Top of the Rock Nowy Jork

Największy żyrandol kryształowy na świecie. Wykonany z 15 000 kryształów żyrandol Joie został stworzony przez Swarovskiego wyłącznie dla Top of the Rock. Mierzy ponad 10 metrów wysokości, wznosi się na 3 piętra zdobiąc lobby Grand Atrium od 2005 roku. A kiedy spojrzysz na to do góry nogami, zobaczysz, że ma kształt budynku Rockefeller 30 Plaza.

Sky Shuttle – Szybkie windy

Przejażdżka windą na taras widokowy na 67 piętrze zajmuje zaledwie 43 sekundy! I zapamiętasz ją na zawsze, zwłaszcza jeśli spojrzysz w górę po drodze. Będziesz zmierzał do miejsca docelowego w Top of the Rock na 67 piętro, położone na 260 metrach wysokości. Gdy winda zaczyna się podnosić, sufit staje się przezroczysty, dzięki czemu pasażerowie mogą zobaczyć całą drogę do szczytu budynku. Na suficie wyświetlane są historyczne obrazy i nagrania wideo, dzięki czemu goście mogą „podróżować w czasie” podczas wznoszenia się.

Ściana promieniowania

Kolejna kreacja Swarovskiego wyłącznie dla Top of the Rock – Radiance Crystal Wall, składa się z ponad 600 trójwymiarowych paneli szklanych. Jest mieszanką kryształu i dmuchanego szkła, a przy pomocy oświetlenia światłowodowego świeci subtelnym blaskiem. A jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz w niej ukryte małe kryształowe figurki i zwierzęta. Znajduje się na 67 piętrze.

Rainbow Room

Rainbow Room słynie z legendarnych okazji. Uświetnione przez prezydentów, dygnitarzy i najjaśniejsze gwiazdy rozrywki, wydarzenia odbywające się tutaj określiły, co to znaczy świętować w Nowym Jorku.

Bar SixtyFive

Dla gości powyżej 21. roku życia Bar SixtyFive na 65 piętrze. Oferuje koktajle i widoki rozciągające się na 50 km

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Miniomki | Travel | NYC (@miniomki)

 

 

Czy na tarasach obserwacyjnych obowiązuje limit czasu?

Nie. Goście mogą przebywać na tarasach widokowych tak długo, jak chcą w godzinach otwarcia. W Top of the Rock ludzie spędzają średnio od 45 minut do godziny.

Jak zła pogoda wpływa na wizyty w Top of the Rock?

Bez względu na pogodę, Top of the Rock jest otwarty 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Top of the Rock nie zwraca biletów za złą pogodę. Ale podobno można zmienić datę i godzinę. Czasami części zewnętrzne są zamykane ze względów bezpieczeństwa (z powodu złej pogody).

widok-z-top-of-the-rock-nolwy-jork

Czy w Top of the Rock są dostępne toalety?

Tak. Toalety znajdziesz na antresoli Top of the Rock, zanim winda wjedzie na górę. Toalety są również dostępne na tarasie widokowym na 66. piętrze.

Jak mogę uzyskać dostęp do bezpłatnego Wi-Fi w Rockefeller Center?

W całym Rockefeller Center dostępne jest bezpłatne WiFi. Aby się zalogować, wybierz „@Rock Center Guest Wi-Fi”, wypełnij pola i kliknij „Akceptuj i połącz”.

.

ZOBACZ TEŻ INNE: Atrakcje w Nowym Jorku.

atrakcje-w-nowym-jorku-miniaturka

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

2 comments on Top of The Rock Nowy Jork – najlepszy widok na panoramę miasta

  1. Marlee pisze:

    Właśnie się tam wybieram!! Dzięki za info ❤️

  2. Aneta pisze:

    Piękne zdjęcia, piękne widoki

up