Turcja – przez Lwów do Adany [video]

17 lutego 2019 19:16 1 2199
Turcja Adana

Wspominki, czyli lecimy z kolejną serią video 😉 Tym razem Turcja – prawdopodobnie nasz najciekawszy trip z podróżniczego punktu widzenia. Pojechaliśmy odwiedzić starego przyjaciela, który został naszym lokalnym przewodnikiem i oprowadził nas po niemal całym kraju! 😛 Najpierw odwiedziliśmy wspólnie starych znajome z Erazmusa w Adanie, potem zaprosił nas do rodzinnego domu na święta muzułmańskie Kurban Bayrami, następnie pojechał oglądać z nami lot balonem w Kapadocji i pokazał “tylnie wejście” do Pamukkale 😛 Na koniec pokazał Stambuł swoimi oczami, gdzie też przez jakiś czas mieszkał. I przez cały ten czas, w całym niemalże kraju – poznawał nas z rodziną, przyjaciółmi, nawet nauczycielami. Zaprowadził na 3 tureckie wesela 😛 Byliśmy nawet w miejscu, w którym jeszcze nigdy przed nami nie było żadnego turysty!!

Z całej tej naszej podróży powstały 3 odcinki bardzo ale to bardzo nasyconego materiału i nie mogę się doczekać, jak Wam się to spodoba! Moim osobistym marzeniem jest bowiem, by jak najczęściej móc tak głęboko eksplorować i pokazywać Wam odmienne kultury!!

Dzisiaj pierwszy odcinek: Turcja – przez Lwów do Adany. Ekplorujemy Lwów, sprawdzamy czy rzeczywiście jest taki tani i jakie ma do zaoferowania atrakcje. W drugiej części przenosimy się do Adany, gdzie przyglądamy się bliżej miastu i kulturze. Wędrujemy w gościnę do tureckiego żołnierza i pierwszy raz w życiu trzymamy w rękach prawdziwą broń!! 😀

A już za tydzień:

  • odcięta od świata wieś Yenikoy

  • święta muzułmańskie – Kurban Bayrami

  • tureckie wesele

  • i uroki nomadzkiego życia w tureckich górach

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

One Response to Turcja – przez Lwów do Adany [video]

  1. Wybieram się wiosną do Turcji i jestem bardzo ciekawa czym mnie zaskoczy 🙂

up