Wchodzimy ponownie w dorosły świat.

28 lipca 2016 21:06 4 4745

Cofam się w czasie i znów mam naście lat, przed sobą wizję życia i co począć ja mam? Którą drogą pójść, czym zająć się, proszę powiedz gdzie mogę znaleźć odpowiedź na pytania te? Dzisiejszy post jest na prośbę wszystkich pisklątek, które pragną opuścić swoje rodzinne gniazda.  

Dostaliśmy kilka wiadomości z pytaniem: „Jak zaczęlibyśmy nasze dorosłe życie, gdybyśmy mieli rozpocząć je od nowa” ? Dobre pytanie, nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy. Nie należymy do osób, które lubią gdybać. Działamy i skupiamy się na tym co jest i co będzie. Ale jak najbardziej rozumiem potrzebę i specjalnie dla Was stworzyłem te arcydzieło. Będzie to na przykładzie mojego życia i tego co już w nim doświadczyłem.  

 Wyobraźmy sobie, że Miniomki mają po 19 lat i są w ostatniej klasie szkoły średniej. Co począć dalej?

Damien rzuca szkołę w ostatniej klasie technikum, jako jeden z najlepszych uczniów, a Vicky prawo na I roku i zakładają razem firmę z obuwiem damskim. Ja od zawsze byłem zajarany biznesem i wiedziałem, że chcę to robić. Zapragnąłem mieć sklep internetowy, a Vicky wpadła na pomysł, że będą to buty, bo je kocha. A robiąc to razem, mogliśmy być nie rozłączni – idealnie! I tak się zaczęło dorosłe życie Miniomków. Koniec z tornistrami, zeszytami czy sesjami. Zaczęła się prawdziwa dżungla. Podatki, zus i ogromna odpowiedzialność. My wtedy byliśmy świadomi tego, że chcemy mieć biznes i że czekanie nas tylko oddali od tego celu. Skończenie szkoły czy studiów nie daje gwarancji dobrej pracy i dobrych zarobków.

Widzę wielu młodych ludzi, którzy chodzą z wielką niechęcią na studia i się tam po prostu męczy. Sami nie widzą w tym sensu, ale robą to ze względu na rodziców. My nie chcieliśmy się męczyć i rzuciliśmy to wszystko, aby rozpocząć swoją własną drogę. Nie chcę Ci niczego narzucać. Decyzje muszą być Twoje. Ja zamiast na mękę postawił bym na odnalezienie siebie. Odciął bym się jak najdalej od rodziców, usamodzielnił i zmierzył z życiem. Będąc cały czas przy najbliższym otoczeniu nie można urosnąć. Jak chcemy wzbić się ponad wyżyny przeciętności danego środowiska to zaczynają ściągać nas w dół. Przecież byłeś jednym z nich, a teraz chcesz czegoś innego od życia? W nowym miejscu zaczynasz wszystko od nowa i możesz stworzyć siebie takiego jakiego chcesz, bez starych łatek, bez starych wspomnień, po prostu od nowa, po Twojemu. Nikt Cię wcześniej nie znał, więc nie wie jaki byłeś. Ty mu przedstawisz obraz nowego siebie. A poza tym wyjazd z gniazda rodzinnego daje też dużą naukę. Nagle z dzieciaka trzeba stać się facetem. Samemu sobie uprać. Posprzątać. Ugotować i zadbać o własny tyłek. Zarobić na to pieniądze i dobrze nimi zarządzać, żeby starczyło na cały miesiąc.

Według mnie najlepsze co może zrobić młody, zagubiony człowiek to pojechać w podróż do innego kraju. Na wolontariat, na wyprawę albo do pracy. Zmierzenie się z obcą kulturą, poznanie innej mentalności i zobaczenie, że świat jest taki wielki i różnorodny. Nabrać trochę pokory, zrozumieć świat, a przede wszystkim siebie. Brian Tracy porzucił szkołę i przez 8 lat podróżował po świecie. Dopiero ok. 30 wrócił na Uniwersytet, skończył studia i stworzył biznes, który odniósł ogromny sukces, a on został milionerem. Nie musisz iść schematem większości. Studia, praca, kredyt hipoteczny, żona i dziecko. Praca od dechy do dechy z wolnymi weekendami, które traktujesz jak święto, a pozostałe dni to męczarnia. Studia możesz skończyć i w wieku 40 lat, to nie problem. Firmę czy karierę też możesz zbudować w późniejszym czasie. Nie musisz rzucać się na to w wieku 20 lat. Wykorzystaj to, że nie masz zobowiązań, obowiązków i zrób coś szalonego w życiu. A tam odnajdziesz siebie.

Ja odnalazłem siebie w podróżach i w nich tworzę scenariusz swojego życia. W drodze mój umysł jest otwarty. Nie myślę o tym mechanicznym trybie życia. Wszystko co się wydarzy będzie nowe i nie znane. Sprawdzę swój charakter, swoją wytrwałości i zmierzę się z lękami. Spanie w namiocie czy górska wspinaczka potrafią dać dobrą lekcję pokory. Jedzenie fasolki przez 2 tygodnie pozwala docenić to co ma się na co dzień. Człowiek tak naprawdę potrzebuje niewiele do życia, a w dzisiejszych czasach mamy aż nadto wszystkiego. Przez to ludzie tego nie doceniają i wydaje im się, że to jest takie normalne. Ale to wszystko jest nam nie potrzebne. Po co nam 30 rodzajów soków? Woda z cytryną i jest idealnie.

Mój Drogi Przyjacielu nie daj się wpędzić w ślepy zaułek. To, że ktoś w Twoim wieku już ma rodzinę i dziecko czy firmę to nie znaczy, że Ty musisz iść jego scenariuszem. Ludzie zbyt często powielają pomysły na życie innych. Nie bądź kopią! Bądź oryginałem, to jest Twój scenariusz i możesz w nim być kim tylko zechcesz!

Ale ja nie wiem kim chce być?!

I to jest Twoje zadanie. Odpowiedź sobie tak szczerze na to pytanie. Czemu mógłbyś się oddać bezgranicznie? Ile chciałbyś na tym zarabiać? Jakie życie prowadzić? Z jakimi ludźmi się otaczać? W jakim miejscu to robić?

Ja pragnę jak niczego innego na świecie podróżowania. Bezgranicznie mógłbym oddać się podróżom. Chciałbym zarabiać na tym 10 000 zł miesięcznie. Moje życie toczyło by się od podróży do podróży. Otaczał bym się szczęśliwymi, optymistycznymi ludźmi, którzy chcą podnieść jakość swojego życia na najwyższe level. To wszystko będziemy robili za jakiś czas na całym świecie. Miniomkowe biuro podróży będzie zabierało ludzi w tripy w różne zakątki świata i tam będą przechodzić przemianę. Pokonanie swoich ograniczeń, zmierzenie się z lękami i tworzenie siebie, według własnego scenariusza!

My wymyśliliśmy na siebie pomysł i jesteśmy w trakcie jego realizowania. Odnalezienie tego zajęło nam kilka lat. Dopracowanie i wprowadzenie w życie zajmie kolejnych kilka lat. Jest to cierpliwy proces. Ale później będziemy mieli życie ze snów, takie które jest według nas samych i po naszemu. Tego życzę również Tobie! Bądź szczęśliwy, spełniony i idź za głosem serca! Nie bój się zmian i nieznanego. Życie to pasmo wzlotów i upadków. Do póki żyjesz możesz wszystko zmienić! Powodzenia!  

 

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

4 comments on Wchodzimy ponownie w dorosły świat.

  1. Autopogoń pisze:

    dzięki za ten wpis! jest przemega. chyba go podeślę rodzicom ;D

  2. Jotka89 pisze:

    Świetny post. 🙂 Chętnie będę tu częściej wracać. Pozdrawiam!

  3. Tutaj się zgadzam, że każdy z nas powinien mieć własny scenariusz na życie chociaż czasem trudno go znaleźć samemu 😉

  4. klaks pisze:

    nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale wybrałem bezpieczeńśtwo narodowe na wyższej szkole bezpieczeństwa

up