Wdzięczność – klucz do odnalezienia szczęścia i spokoju

22 stycznia 2019 18:54 11 4234
Wdzięczność klucz do szczęścia Miniomki

Co jest kluczem do szczęścia i spokoju w życiu?
Wdzięczność! Niezależnie od wszystkiego!

“W Polsce się nic nie da. Rząd jest taki zły, urodziłem się w złej rodzinie i zawsze mam pod górkę. Dlaczego spotkało to właśnie mnie?!”

Tak wielu z nas narzeka na swój los. Kogoś rzuciła kobieta, ktoś stracił ukochaną pracę, a jeszcze ktoś inny nie może dogadać się z synem. Czemu to wszystko nas tak dotyka i nie potrafimy się z tym uporać? Przecież zawsze może być gorzej i obecna sytuacja krytyczna nie musi wcale być taka zła. Wszystko zależy od tego, czy potrafimy spojrzeć na to z innej perspektywy…

Wdzięczność za wolny kraj

Spójrz! Po pierwsze, żyjemy w wolnym kraju, należącym do Unii Europejskiej i NATO. Jesteśmy traktowani z szacunkiem na całym świecie i jak widzą paszport z napisem UNIA to czuć respekt. Wiem co mówię, bo odwiedziliśmy 47 państw na 4 kontynentach i widziałem co się dzieje po wyciągnięciu paszportów. Jest tak wiele krajów, które tak bardzo chcą w niej być, a nie mogą. Chcą wolnego kraju z możliwością dobrej jakości życia. Tak jak żyją ludzie na zachodzie. Mają dosyć korupcji, złodziejstwa i kręcenia się wszystkiego wokół kilku ludzi sprawujących silną władzę.

Wdzięczność - klucz do szczęścia i spokoju

Ok, może nie jest idealnie, ale spójrz w jak wielu krajach ludzie nie mają wody pitnej, kanalizacji, butów czy po prostu jedzenia! Mamy teraz w Polsce Amerykę. Ludzie żyjący w komunie i widzący obecne czasy mówią, że to jak spełnienie snów z ich młodości. Mamy to o co nasi rodacy walczyli. Wolność. Możemy podróżować. Za 1200zł polecieć na drugi koniec świata w tą i z powrotem! Możemy pracować w całej europie i zarabiać funty! Mieć wysokiej jakości życie. Możemy otwierać firmy i mieć to wszystko!!

Wdzięczność za zdrowie

Po drugie – mamy zdrowie! Możemy biegać, oddychać, jeść, czuć i po prostu żyć! Ale nikt o tym nie myśli. Jak posadziliby nas na wózku inwalidzkim, to dopiero wtedy, by ktoś o tym pomyślał. Jak nas to nie spotka, to o tym nie myślimy. Tak często jesteśmy zapatrzeni w tak błahe sprawy i nie potrafimy docenić tego wspaniałego życia które mamy. A każdy z nas mimo, że ma swoje problemy i bolączki życiowe to żyje w wolnym kraju i ma ogromne możliwości. Jeśli masz zdrowie to masz wszystko. Możesz wyjechać, stworzyć coś u siebie. I tylko od Ciebie zależy, jaka będzie Twoja przyszłość.

Szczęście jest tu i teraz

Bez wdzięczności nie zaznamy nigdy szczęścia. Będziemy wiecznie na nie czekać. Jak będę miał upragniony dom i samochód to będę szczęśliwy. Ale to wszystko to są rzeczy błahe. Jak przyjdzie śmierć to co Ci z tej chaty? I tak nie zabierzesz jej ze sobą na tamten świat. Szczęście jest tu i teraz, a wszystko inne jest przyziemne. Nie załamujcie się i nie smućcie, tylko spróbujcie pomyśleć jak by to było urodzić się w Korei Północnej, albo w Syrii. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Wdzięczność Miniomki

Proszę spójrz na swoje życie i doceń to co masz. Poczuj wdzięczność! Bo ze świadomością, że jesteś takim szczęściarzem będzie żyło się lepiej. A jak wydaje Ci się, że masz tak źle, to pójdź do szpitala i zobacz ilu ludzi w twoim wieku jeździ na wózkach inwalidzkich, albo czekają na śmierć, bo mają nowotwór. Pojedz do dzikiej afryki i zobacz jak ludzie nie mają wody ani butów. Udaj się do Syrii i zobacz jak żyje się podczas wojny i po tych wszystkich doznaniach wróć do polski i powiedz, że jest ci tak źle i masz tak chujowe życie. Docenia się wszystko po stracie, ale nie musisz głupio tracić swoich pięknych chwil, naucz się doceniać to co masz i bądź po prostu szczęśliwy!

ZOBACZ TEŻ: Przepis na udany związek.

Udany związek

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

11 comments on Wdzięczność – klucz do odnalezienia szczęścia i spokoju

 1. Wdzięczna jestem moim rodzicom za to, że mnie wychowali. Ale to, że stać mnie na podróże, jestem zdrowa czy mam dobre życie to w dużej mierze moja zasługa i moja ciężka praca. Może powinnam być wdzięczna losowo za to, że mi się chce? Może. Żyjemy jednak w kraju, który zmierza do jakiejś absurdalnej katastrofy i naprawdę nie uważam aby bycie wdzięcznym za to co dzieje się w Polsce było na miejscu. Niezadowolenie może nie jest dobrym uczuciem ale pcha świat do przodu bo wymusza jakieś zmiany czy poprawę. Jasne, że cieszę się, ze nie mieszkam na pustyni w beduińskim namiocie. Ale czy to złe miejsce? Z naszej perspektywy tak bo znamy coś innego. Wdzięczność jest pięknym uczuciem ale najlepiej chyba okazywać ją bliskim ludziom.

 2. Ewelina pisze:

  Wydaje mi się właśnie, że nie doceniamy tego co mamy. Skupiamy się na tym co złe, na brakach zamiast na tym ile tak na prawdę mamy i i co możemy. Nasze możliwości są na prawdę ogromne 😉

 3. Natalia pisze:

  Doceniać to co się ma i że w ogóle można żyć – w miarę zdrowo, tu i teraz, nie tylko dla siebie, ale też dla innych – to ważne, choć często o tym wielu zapomina 🙂 Dzięki za ten wpis!

 4. Karolina W pisze:

  Ja zawsze mówię sobie że wszystko będzie okej i jak mi coś nie wychodzi to że mogło być gorzej i jest okej 🙂 A tak w ogóle fajne zdjęcia 😀

 5. Anszpi pisze:

  Nie lubię osób, które tylko narzekają a nie patrzą na to co mają dobrego. Staram się widzieć i patrząc na to co mam a nie myśleć co mogła bym mieć

 6. Retromoderna pisze:

  Staram się doceniać to co mam i łapać dobre chwile w każdym dniu.

 7. Agnieszka pisze:

  Motywacja jest bardzo ważną częścią codziennych obowiązków.
  I według mojej obserwacji problemem nie jest motywacja, a lenistwo 🙂
  Czy to się wiąże? Pewnie w jakiś sposób tak.
  Zaczęłam otaczać się tylko pozytywnymi i zmotywowanymi osobami i nagle okazuje się, że całe toksyczne środowisko po prostu zniknęło, nikt nie urodził się w złej godzinie, a ludzie są po prostu życzliwi i uśmiechnięci.
  Polecam ten stan.

 8. Dominika pisze:

  Powiem Wam może nie na temat, że to chyba najciekawszy blog jaki czytałam, naprawdę super mlodzi ludzie. Pozdrawiam Was serdecznie !!

 9. Julia pisze:

  Niby to take proste i oczywiste, ale złapałam się na tym, że nie zawsze jestem wdzięczna. Ostatnio zamieszkałam w lepszej lokalizacji, niż mogła mi się kiedykolwiek marzyć, w cudownym mieszkaniu na parterze z ogródkiem. I co? Zdarza mi się tego nie doceniać i popadać w totalny marazm. Wtedy cofam się myślami do dwóch lat mieszkania ‘na tymczasie’ i znów jestem wdzięczna. <3

up