W międzynarodowym gronie

12 kwietnia 2014 22:38 7 6226

Zaczyna się weekend. Jest piątkowy wieczór a Ty szykujesz się na imprezę. Może na spotkanie z przyjaciółmi a może po prostu zostajesz sam na sam ze swoim DVD. Znasz ten scenariusz, prawda? Wieczór jak wieczór, podobny do tysiąca innych. Nie męczy Cię to? Nie masz ochoty na coś nowego?

A co, gdybyś tak nagle znalazł się pośrodku mroźnej Syberii i utonął w otchłani dziewiczego piękna albo stanął na bezdrożach Albanii zastanawiając się, w którą stronę iść? Może pojechałbyś na stopa do Norwegii albo na roczny wolontariat do UK? Może wsiadłbyś w najbliższy samolot by spędzić 3 dni na roztańczonej Ibizie albo wybrałbyś się po mentalne doznania w muzułmańskie strony?

Myślisz, że się nie da? To jesteś w błędzie! To wszystko jest bliżej niż myślisz! Nie musisz mieć pieniędzy ani nawet ruszać się ze swojego miasta. Wystarczy jeden wolny wieczór i świat stoi dla Ciebie otworem! Słyszałeś o Couchsurfingu? To taki portal zrzeszający podróżników i ludzi głodnych wrażeń z całego świata. Jego ideą jest wymiana reakcji kulturowych, nie ważne na jakie sposoby. Możesz zacząć od prostego maila, możesz do kogoś pojechać, możesz gościć u siebie. Albo tak jak my wybrać się na spotkanie, które organizowane jest w każdym większym mieście. A jeśli nie ma – możesz zorganizować je sam.

To wspaniała okazja by spędzić wieczór w nieco innym, bo międzynarodowym gronie. Poznaj ludzi, ich historie, poglądy, kulturę czy religię. Dowiedź się jak spakować się w jeden plecak na miesięczną podróż lub jak upolować bilet lotniczy za 20zł. Poznaj historię pieszej wycieczki wzdłuż włoskiej riwiery albo naucz się podstaw tureckiego! Tak, to wszystko jest możliwe! To wszystko w jeden wieczór! Wystarczy, że wejdziesz na Couchsurfing, wybierzesz swoje miasto i dołączysz do najbliższego spotkania! Do zobaczenia!

SONY DSC

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

7 comments on W międzynarodowym gronie

 1. piacere pisze:

  ja słyszałam, jednak chyba bym się bała zaryzykować. ot,trchórzliwa ja.

 2. mała-myśl pisze:

  Nawet o tym wcześniej nie słyszałam 😉
  Skąd w Was tyle odwagi? 😉

 3. tosia pisze:

  Świetna inicjatywa i dobrze, że taki portal istnieje 🙂

 4. Lemonetka pisze:

  Ja co prawda nie korzystałam jeszcze z couchsurfingu, ale uważam, że to super sprawa:) Pozdrawiam!

 5. Zawsze chciałam tak beztrosko podróżować i niczym się nie przejmować, ale chyba za bardzo cenię sobie stateczność i poczucie bezpieczeństwa 🙂 podziwiam ludzi, którzy rzucają wszystko i gnają stopem po całym świecie nie martwiąc się o prace i to jak się utrzymają jak z takiego tripu wrócą 😛

up