Doceń życie, póki je masz

26 marca 2015 18:00 4 6476

“Życie jest piękne”

To jedno z naszych mott, jakie przyświecają nam w życiu. Mamy je w końcu tylko jedno. Szkoda byłoby je przeżyć na powtarzaniu wciąż tych samych schematów i powielaniu wzorców. Nigdy nie rozumiałam ludzi, którzy obawiają się zmienić pracę – podchodzą do tego jak do problemu, a przecież mogliby to potraktować jako przygodę. Nie rozumiałam ludzi, którzy wciąż wpieprzali pyry ze schabowym – nie dość, że się trując, to jeszcze pozbawiając się tak wielkiej przyjemności jaką jest próbowanie. Nigdy też nie rozumiałam, dlaczego ludzie są tak nieprzyjemni – ciągle tylko narzekają i narzekają – a to, że zdrowie nie takie, a to, że prace stracili, albo że ich współmałżonkowie opuścili. Nigdy za to nie dopuszczając do siebie myśli, że to z nimi samymi może jest coś nie tak… I tak tracą swoje życie na narzekaniu, rozpamiętywaniu i zazdroszczeniu, zamiast przyjąć do wiadomości, że COŚ SIĘ ZMIENIŁO i już nie wróci. Nie przywiązujmy się zanadto do wzorców, które nas ograniczają i nie bójmy się ich zmieniać, kiedy nadarza się okazja. Coś się kończy, coś się zaczyna. I nawet jeśli boli, to właśnie takie jest życie.

No ale wypadałoby przejść do konkretu, więc moi drodzy oto i one – przez wzgląd na naszą przeszłość i przez wzgląd na wzorce z otoczenia postanowiliśmy sobie już jakiś czas temu, że życie weźmiemy takim, jakim chcemy je wziąć, a nie takim jakim jest. Tym właśnie jest projekt Miniomki. Ale nie chcemy tylko skupiać się na sobie. Chcemy i Wam moi drodzy otworzyć oczy i dać do myślenia o tym, jak piękne może być życie. Ile jest miejsc do zobaczenia, ile chwil do przeżycia, ile przygód i marzeń do spełnienia, ilu ludzi do poznania i emocji do skosztowania. Chcemy byś docenił dar jakim jest życie. Byś docenił możliwości!

Tak więc dziś prezentujemy Wam wstęp, krótkie wprowadzenie: Postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment na lubelskich ulicach i sprawdzić, czy rzeczywiście “tak mało trzeba nam i dużo tak , żeby szczęśliwym być, drugiemu szczęście dać“? ZOBACZ!

Kategorie
Tagi

Zobacz wpisy

Dodaj komentarz

4 comments on Doceń życie, póki je masz

  1. Angelika pisze:

    No nie! Jesteście z Lublina i ja o Was nie słyszałam? Nie wiem jak to możliwe 🙂 Powiem Wam, że wzruszył mnie trochę ten film 🙂

  2. Jula pisze:

    Jak mało potrzeba człowiekowi, żeby się uśmiechnął 🙂 Być może sprawiliście, że niektórzy z tych ludzi zaczęli żyć nowym, szczęśliwym życiem 😉

  3. ISA pisze:

    Ostatnio wpadłam na pomysł aby coś takiego zrealizować w moim mieście ;D a tu taki filmik od Was. 😉

up